Valmieras Ziņas

Valmierā norisināsies bezmaksas praktiskās ugunsdzēsības apmācības

Sestdien,31.martā, pie Valmieras Kultūras centra Rīgas ielā 10 no plkst. 12:00 līdz 15:00 norisināsies bezmaksas ugunsdzēsības apmācības, kuru laikā ikvienam iedzīvotājam būs iespēja uzzināt būtiskāko informāciju par ugunsdrošību dzīvojamās ēkās, iegūt informatīvo ugunsdzēsības materiālu savam mājoklim, kā arī izmēģināt roku uguns dzēšanā ar ugunsdzēsības aparātu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja pasākuma rīkotāji.

Apmācības vadīs uzņēmuma “FN Serviss” eksperti un tās ir daļa no šī gada “Mājokļa Drošības Mēnesis 2018” aktivitātēm reģionos ar mērķi vērst iedzīvotāju uzmanību ugunsdrošības jautājumiem dzīvojamās mājās.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina, ka 2017.gadā Latvijā tika reģistrēti 8714 ugunsgrēki, no kuriem 2587 tika dzēsti dzīvojamās mājās. Savukārt Gjensidige Latvija februārī veica interneta aptauju, lai noskaidrotu iedzīvotāju ugunsdrošības izpratni dzīvojamās ēkās. Aptaujas rezultāti liecina, ka par savu rīcību ugunsgrēka situācijā ir pārliecināti ap 28% iedzīvotāju, bet 62% aptaujāto vien teorētiski zina, ko darīt, bet praktisku iemaņu, kā rīkoties šādās situācijas, nav.

“Vairāk nekā 80% aptaujāto nav saskārušies ar ugunsgrēka vai stipra piedūmojuma situāciju. Šī iemesla dēļ vēlamies vērst uzmanību praktisku ugunsdzēsības apmācību nozīmībai – šāda veida apmācības iedzīvotājiem ļauj gūt izpratni par rīcību trauksmes situācijā un neapjukt gadījumā, ja kādreiz ugunsdzēsības prasmes būtu jāpielieto,” stāsta Gjensidige Latvija Valmieras Reģionālās pārstāvniecības vadītājs Guntars Ozols un uzsver, “zināšanas par rīcību ugunsgrēka situācijā, kā arī praktiskas iemaņas ugunsdzēsības aparāta lietošanā ir pamats, kas būtu jāzina ikvienam iedzīvotājam neatkarīgi no vecuma, jo tas var glābt cilvēka dzīvību.”

Praktiskās ugunsdzēsības nodarbības laikā pie Valmieras Kultūras centra ikvienam būs iespēja uzzināt būtiskāko informāciju par ugunsdrošību dzīvojamās ēkās, iegūt informatīvo ugunsdzēsības materiālu savam mājoklim, kā arī izmēģināt uguns dzēšanu ar ugunsdzēsības aparātu.

Iesaistoties dzīvojamo ēku ugunsdrošības problēmas risināšanā, “Mājokļa Drošības Mēneša 2018” ietvaros ir izveidots praktiski informatīvs materiāls, kas ikvienam iedzīvotājam lejupielādei ir pieejams mājaslapā www.majokladrosiba.lv, kā arī Gjensidige Latvija pārstāvniecībās visā Latvijā.

“Mājokļa Drošības Mēnesi 2018” organizators ir Gjensidige Latvija, un tā atbalstītāji ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Latvijas Ugunsdzēsības asociācija un uzņēmums “FN Serviss”.

Par iniciatīvu “Mājokļa Drošības Mēnesis”: Pērn Gjensidige Latvija sadarbībā ar Latvijas glābšanas dienestiem un drošības nozares pārstāvjiem aizsāka jaunu iniciatīvu – “Mājokļa Drošības Mēnesis”, kuras mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju informētību un izpratni par mājokļa drošības jautājumiem, tādējādi mazinot negadījumu skaitu valstī, kas saistīti ar mājokļa drošību. Oficiālā “Mājokļa Drošības Mēneša” atklāšanā tika parakstīts memorands par apņemšanos ik gadu martā vērst pastiprinātu uzmanību sabiedrības informēšanai un izglītošanai mājokļa drošības jautājumos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri