Valmieras Ziņas

Valmierā nezināmas personas piedāvā veikt ūdens kvalitātes pārbaudes dzīvesvietā

Valmierā konstatēti vairāki gadījumi, kad telefoniski piedāvāts veikt individuālas ūdens kvalitātes pārbaudes dzīvesvietā. SIA “Valmieras ūdens” apliecina, ka šiem pārstāvjiem nav saistības ar uzņēmumu un ka dzeramais ūdens pilsētā atbilst augstākajiem kvalitātes rādītājiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “Valmieras ūdens” sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Kraukle.

SIA “Valmieras ūdens” valdes priekšsēdētājs Indulis Frišfelds paskaidroja:

“Ik nedēļu tiek veiktas pārbaudes dzeramā ūdens sagatavošanas stacijā, lai noteiktu kvalitātes rādītājus, savukārt reizi ceturksnī notiek dzeramā ūdens atbilstības monitoringu visā pilsētā, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi. Šādas regulāras pārbaudes ļauj būt drošiem par iedzīvotājiem piegādātā dzeramā ūdens kvalitāti, kas ir viena no augstākajām visā valstī. SIA “Valmieras ūdens” izmanto artēziskajos urbumos iegūtu dzeramo ūdeni, kuram aerācijas procesā tiek samazināts dzelzs un mangāna saturs, saglabājot dabīgās ūdens minerālvielas, kādas vēlamas cilvēka organismam.”

SIA „Valmieras ūdens” laboratorijas vadītāja Gunta Pavlovska piebilda:

“Ūdenim piemīt ļoti plašs ķīmisko elementu sastāvs, ar kuru var manipulēt, izmantojot dažādas ķīmiskas vai fizikas metodes. Šādā veidā iespējams pārveidot ūdeni pēc krāsas, mainīt tā duļķainību un citas īpašības. Piemēram, ūdens elektrolīzes rezultātā izgulsnējot tajā esošās minerālvielas krāsainās nogulsnēs. Jebkura ūdens, elektrolīzē, izņemot ķīmiski tīru jeb destilētu ūdeni radīsies nogulsnes, un tas ir dabiski. Tāds ūdens ir fizioloģiski pilnvērtīgs. Tāpēc tos iedzīvotājus, kuri vēlas pārliecināties par saņemtā dzeramā ūdens kvalitāti, aicinātu izmantot akreditētu laboratoriju pakalpojumus, kas sniegs oficiālu atzinumu par testa rezultātiem.”

Dzeramā ūdens kvalitātes pārbaudes individuāli SIA “Valmieras ūdens” laboratorija veic pēc pieprasījuma, savukārt atbilstības monitoringa ietvaros paraugu ņemšanas vietas tiek izvēlētas vairākas dažādos Valmieras pilsētas rajonos. I. Kraukle atgādināja, ka jebkurā situācijā, kad SIA “Valmieras ūdens”  darbinieki vēršas personiski pie iedzīvotājiem, pārstāvim jāuzrāda uzņēmuma izsniegta apliecība ar vārdu, uzvārdu un fotogrāfiju.

Lai saglabātu ūdens kvalitāti ceļā no dzeramā ūdens sagatavošanas stacijas līdz patērētājam, SIA “Valmieras ūdens” ik gadu veic maģistrālo ūdensvadu skalošanu un dezinfekciju. Šopavasar tā sāksies 31.martā un ilgs līdz 7.aprīlim. Kā papildus pakalpojumu pēc individuāla pieprasījuma SIA “Valmieras ūdens” piedāvā arī ēku iekšējo tīklu skalošanu.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri