Valmieras Ziņas

Valmierā izstrādā mācību materiālus matemātikas apguvei

Lasīšanas laiks: 4 min

Valmieras 2. vidusskolas matemātikas skolotāja Linda Ādamsone ir viena no mācību līdzekļa matemātikā 1. klasei autorēm. Izdotie mācību līdzekļi ir vieni no pirmajiem matemātikā jaunāko klašu skolēniem, kas Latvijas skolām piedāvā jaunajam mācību saturam vienkopus apkopotus atbilstošus materiālus un pieeju, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Autoru kolektīvs: Linda Ādamsone, Annija Vilnīte, Ilga Brigmane – Briģe darbu pie mācību līdzekļu komplekta izveides aizsāka aptuveni pirms gada, bet šī gada septembrī grāmatas izdotas sadarbībā ar izdevniecību “Skolas Vārds”.

Mācību līdzekļu komplekta 1. daļā ietilpst skolēna grāmata, darba burtnīca un skolotāja rokasgrāmata. Mācību līdzekļu komplekts ir sastādīts atbilstoši pamatizglītības standartam un Skola2030 izstrādātajam programmas paraugam matemātikā no 1. līdz 9. klasei – atbilst programmas paraugā noteiktajam mācību stundu skaitam katrā tematā un gadā. Izdotajā skolēna grāmatā un darba burtnīcā ir pirmie četri temati, ko nepieciešams apgūt 1. klasē. Grāmatā matemātiku kopā ar skolēnu apgūst lapsēns Miks, kurš katrā tematā satiek kādu padomdevēju – gudro zīmulīti, zirnīti, dinozauru un simtkāji.

Skolēna grāmatā katram tematam ir atsegums, kurā uzskaitītas apgūstamās prasmes un jēdzieni. Katrai mācību stundai ir dots nosaukums un sasniedzamais rezultāts, kam seko mācību vielas izklāts un uzdevumi atbilstoši sasniedzamam rezultātam, kā arī grāmatā iekļauti gan praktiski, gan interaktīvi uzdevumi QR koda veidā. Savukārt temata noslēgumā ir sadaļa “Es protu!”, kur skolēnam ir iespējams atkārtot tematā apgūto. Skolēna grāmatas beigās un sākumā ir atgādnes, kas skolēniem var noderēt visa mācību gada laikā, apgūstot matemātiku gan mācību stundās, gan pildot mājas darbus, kā arī īsi sasnieguma līmeņu apraksti pašvērtējuma veikšanai, lai apzinātos apgūtās prasmes un, cik daudz vēl ir nepieciešams piestrādāt, lai tematu pārzinātu pilnībā. Darba burtnīca ir papildinājums skolēna grāmatai, kurā iekļauti uzdevumi atbilstoši sasniedzamajam rezultātam. Skolotāja rokasgrāmatā ir pieejama aktuālā informācija par normatīvajiem dokumentiem, ieteikumi skolēnu prasmju vērtēšanai, tematiskais plāns, norādes uz papildmateriāliem, pārbaudes darbi un snieguma līmeņu apraksti, kā arī pavairojami uzskates materiāli un matemātiskie modeļi, ko ilgstošākai lietošanai iespējams arī ielaminēt.

Mācību līdzekļu komplekts tapis sadarbībā ar Sanitu Eglīti, Valmieras 2. vidusskolas sākumskolas skolotāju un direktora vietnieci izglītības jomā, kas ir mācību līdzekļu komplekta redaktore. “Mācību materiālu saturs mērķtiecīgi virza skolēnu uz standartā noteiktajām matemātikas mācību jomas plānotajiem sasniedzamajiem rezultātiem. Autores ir domājušas par pašvadītas mācīšanās attīstīšanu, piemēram, būt informētam par stundas sasniedzamo rezultātu, sekot līdzi tā apguvei un veikt pašvērtējumu. Mācību satura izklāstā ir iekļauti daudzveidīgi teorijas skaidrojumi, uzdevumi, zīmējumi, attēli, modeļi un reālās dzīves situācijas, kas nodrošina loģisku un secīgu zināšanu un prasmju apguvi. Īpaša uzmanība pievērsta skolēnu vecumposmam, piemērotas valodas lietojumam, komunicējot par sasniedzamo rezultātu, snieguma līmeņu aprakstiem un vērtējumiem, kā arī izklāstot mācību vielu. Manuprāt, šis mācību līdzekļu komplekts 1. klasei ir lielisks atbalsts gan bērniem, gan skolotājiem, mācot un mācoties matemātiku.”

Izdotais mācību līdzekļu komplekts ir iesniegts izvērtēšanai un apstiprināšanai Valsts izglītības satura centrā. 

Šobrīd L. Ādamsone strādā pie mācību līdzekļu komplekta matemātikai 1. klasei 2. daļas izstrādes. Nākotnē ir plānots izstrādāt mācību līdzekļus arī 2. un 3. klases matemātikas nodarbībām, tādēļ atgriezeniskā saite no skolotājiem par mācību līdzekļu komplekta 1. daļu ir būtiska, lai turpmākos mācību līdzekļus izstrādātu arvien kvalitatīvākus. 

Valmieras 2. vidusskolā norisināsies tikšanās, kurā mācību līdzekļu autore L. Ādamsone aicina ikvienu interesentu uzzināt vairāk par mācību līdzekļu komplektā iekļauto mācīšanās pieeju, darba formām, uzdevumu atlasi un pielietojumu, kā arī uzklausīs pieredzi un atsauksmes no lietotājiem, kuri jau šobrīd ar komplektu strādā. Aicinām sekot līdzi informācijai Valmieras 2. vidusskolas mājaslapā v2v.edu.lv un skolas Facebook lapā!

Par autori

L. Ādamsone Latvijas Universitātē ir ieguvusi bakalaura grādu “Sākumskolas skolotāja ar tiesībām vienu priekšmetu mācīt pamatskolā”, maģistra grāds iegūts “Izglītības zinātnēs”. Viņa ir Valmieras 2. vidusskolas sākumskolas skolotāja un vada metodisko jomu savā skolā. Viņas ceļš, izstrādājot mācību materiālus, aizsākās,  iesaistoties Skola2030 projektā, kur veidots video saturs Tavaklase.lv materiāliem matemātikai 1. klasei. L. Ādamsone ir iesaistījusies arī uzdevumi.lv satura izstrādē matemātikai un joprojām turpina iesaistīties dažādos projektos mācību materiālu izstrādei. Šogad L. Ādamsone par nozīmīgu personisko ieguldījumu pedagoģiskajā darbībā un sasniegumiem izglītībā saņēmusi Valmieras novada pašvaldības apbalvojumu “Balva izglītībā 2023”.

  SIA „VTU Valmiera” aicina darbā Telpu un teritorijas uzkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteikto minimālo stundas tarifa likmi CV vēstuli ar norādi vakancei „Telpu un teritorijas uzkopējs” lūdzam līdz 2023. gada 06.decembrim iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Valmieras novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-06 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv, tālr. 26558027.

Aicinām darbā TEHNISKĀS PALĪDZĪBAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: · tehniskās palīdzības sniegšana · transportlīdzekļu evakuācija · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu sagatavošana tehniskai apskatei PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · profesionālā vai vispārējā vidējā izglītība · DE, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība · vēlama D, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja pieredze vismaz 2 gadi · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes · pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1300 EUR (bruto) darba laiku pēc grafika: 1.dežūra 0800 - 1700, 2.dežūra 1630 - 0100, 7.dežūra 0800 - 2100. pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Tehniskās palīdzības automobiļu vadītājs” iesniegt līdz 15.decembrim (ieskaitot): · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) · 1 nedēļas laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz tikšanos klātienē. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Aicinām darbā AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKU (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu tehniskās apkopes PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · arodizglītība vai profesionālā vidējā izglītība · vēlama pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1000 - 1400 EUR (bruto) motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem normālu darba laiku – piecu dienu darba nedēļa, 40 stundas nedēļā pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Autoatslēdznieks” iesniegt līdz š.g. 15. decembrim: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Mūsu partneri