“Valmiera Glass”/ViA savā laukumā sīvā cīņā piekāpjas “Kalev”/”Cramo”

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā aizraujoša cīņa norisinājās 18. decembrī, kad “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ļoti cienījami cīnījās ar līgas bagātāko komandu Tallinas “Kalev/Cromo”, vien pēdējās minūtēs atzīstot pretinieku pārspēku ar 80:87.

Pirms spēles “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” treneru kolektīvs bija sarežģītā situācijā, jo pirmsspēles dienas treniņu procesā pilnvērtīgi varēja piedalīties tika četri spēlētāji. Viena daļa komandas nodarbojās ar traumu ārstēšanu, bet vēl vairāki spēlētāji bija saslimuši. Taču par spīti traumām un vājajai pašsajūtai, tomēr visi spēlētāji, kuri spēja paskriet, bija gatavi doties laukumā un atdot visus spēkus.

Spēles rezultātu ar trīs punktu metienu atklāja Edmunds Elksnis un komandu punktu skaits auga līdzīgi līdz pirmās ceturtdaļas ceturtajai minūtei, kad Igaunijas čempioni veica izrāvienu un panāca 12 punktu starpību. Lai gan citās spēlēs šāds pirmā perioda izrāviens izrādītos pietiekams, lai “Kalev/Cramo” spēli ievirzītu sev labvēlīgā gultnē, taču Valmierā tā tas nenotika, jo mājinieki nebija gatavi pacelt rokas un atdot spēli. Uz maiņu iznākušais Māris Riekstiņš ievadīja valmieriešu pakaļdzīšanos, bet pirmās desmitminūtes izskaņā Elksnis sadeldēja starpību līdz viena metiena tiesai – 22:24.

Par pārsteigumu Igaunijas čempionvienībai, arī otrajā ceturtdaļā rezultāts neveidojās viesu komandai labvēlīgs. Valmierieši apslāpēja pretinieku mēģinājumus atrauties un Roberts Krastiņš ceturkšņa ceturtajā minūtē panāca vadību Valmieras vienībai – 32:31. Lielākais pārsvars “Kalev/Cramo” komandai bija astoņi punkti, bet puslaika izskaņā atkal komandas šķīra divi punkti, bet Martina Dorbeka trejacis deva piecu punktu starpību ejot pārtraukumā – 42:47.

Otrajā puslaikā Tallinas komandu uz priekšu vilka Aigars Šķēle, bet valmieriešu rindās ar pieciem punktiem īsā brīdī atbildēja Valters Vēveris. Lai gan Roberta Štelmahera trenētā komanda atradās priekšā, tomēr valmierieši mina uz papēžiem, neļaujot Igaunijas čempionvienībai nevienā brīdī uzelpot. Vēvera carugājiens trešā perioda pēdējā minūtē pietuvoja vidzemniekus līdz trīs punktu starpībai, bet pēdējais vārds ceturtdaļā tomēr piederēja pretinieku saspēles vadītājam Kailam Vilanesam, kura metiens turēja “Kalev/Cramo” priekšā. Pirms pēdējām desmit minūtēm valmieireši bija iedzinējos ar 66:71.

Lai gan valmieireši atradās iedzinējos, taču nepameta sajūta, ka komanda var jebkurā brīdī uzbrukt “Kalev/Cramo” pārsvaram. Pie 11 punktu starpības trejaci grozā iešāva Jānis Engers, bet Klāvs Dubults guva divus punktus no apakšas. Trīs minūtes līdz beigu signālam Roberts Krastiņš sadeldēja starpību līdz vairs tikai četriem punktiem. Taču izšķirošo rāvienu valmieriešiem neizdevās veikt, jo Vinaless izpildīja precīzu tālmetienu un guva piecus punktus pēc kārtas, ļaujot “Kalev/Cramo” īsi pirms mača beigām gūt izšķirošo pārsvaru. Spēlei noslēdzoties ar rezultātu 80:87, neviens maču redzējušais nevarēja būt neapmierināts ar valmieriešu parādīto sniegumu un cīņas sparu.

Ar 27 punktiem savu kārtējo rezultatīvo spēli aizvadīja Edmunds Elksnis, kurš arī sakrāja septiņas piespēles. 15 punktus guva Roberts Krastiņš. Viesu rindās nopietnas pūles nācās pielikt Aigaram Šķēlem, lai ar 20 punktiem ļautu tikt savai komandai pie uzvaras.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “Kalev/Cramo” 80:87 (22:24, 20:23, 24:24, 14:16)
Elksnis 27 (7 rez.p.), Krastiņš 15, Vēveris 13, Dubults 12, Engers 8, Riekstiņš 5, Ābols, Brokāns.