Valmieras Ziņas

Valmierā diskutē par romu iekļaušanu izglītības sistēmā un darba tirgū

Lasīšanas laiks: < 1 min

Trešdien, 7.maijā Valmieras Integrētajā bibliotēkā notika praktikums “Romu kultūra un tradīcijas, to ietekme uz izglītību”.

Praktikuma dalībnieki tika iepazīstināti ar romu kultūras aspektiem pasaulē un Latvijā, romu identitāti un kopienas dzīves stila īpatnībām, romu dzīves situāciju un romu bērnu iekļaušanos izglītības vidē.

Romu biedrības “Alternativas” priekšsēdētājs Dainis Krauklis praktikuma dalībniekiem skaidroja romu etnisko izcelsmi, kultūras iezīmes un tradīcijas. Viņš norādīja, ka vienas valsts ietvaros romu kultūra var atšķirties. Pēc D.Kraukļa teiktā, romi Latvijā ļoti atšķiras – tiem ir dažādi dialekti, mentalitāte un kultūra.

Izglītības iniciatīvu centra (IIC) direktore Daiga Zaķe norādīja, ka sabiedrība joprojām nezina, kas ir romi, kāda ir viņu kultūra un izcelsme. Viņa atzīmēja, ka ir svarīgi dažādām kultūrām iepazīt citai citu. Pēc viņas teiktā, romi ir Latvijas vissenākā un Eiropā vislielākā mazākumtautība.

Praktikums “Romu kultūra un tradīcijas, to ietekme uz izglītību” ir IIC projekta “Integrācijas inkubators romu bērnu un jauniešu atbalstam” sastāvdaļa. Projekta mērķis ir sekmēt romu bērnu un jauniešu iekļaušanu izglītības sistēmā un darba tirgū, veicinot sadarbību un starpkultūru dialogu sociālo atšķirību samazināšanai.

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri