Valmieras Ziņas

Valmiera atzīmē 30 gadu sadraudzību ar Solnas pilsētu Zviedrijā

Lasīšanas laiks: 3 min

Atzīmējot Valmieras un Solnas (Zviedrija) 30 gadu sadraudzību, 19. un 20. oktobrī abu pilsētu pašvaldībām notika tiešsaistes tikšanās. Sol­na ir vie­na no senā­ka­jām Val­mie­ras sa­drau­dzī­bas pil­sē­tām, ar kuru sa­dar­bī­ba sā­kās 1991. ga­dā. Sadarbības iniciators bija toreizējais pilsētas vadītājs, ta­gad SIA “VTU Valmiera” val­des priekš­sē­dē­tājs Os­kars Spur­dziņš.

19. oktobrī attālinātā tikšanās notika starp Valmieras un Solnas esošajiem un bijušajiem politiķiem, kuriem ir nozīmīga loma pilsētu sadarbības veidošanā un uzturēšanā. Valmieru pārstāvēja Ričards Gailums, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības, sadarbības un sociālajos jautājumos, kā arī bijušie Valmieras pilsētas mēri Oskars Spurdziņš un Māris Kučinskis. Solnu pārstāvēja Larss Ēriks Salminens (Lars-Erik Salminen), Solnas pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs, Arions Krisofiss (Arion Chryssafis), Solnas domes priekšsēdētāja vietnieks sociālo pakalpojumu jomā, starptautiskās komitejas priekšsēdētājs, Ēriks Meijers (Erik Meyer), bijušais priekšsēdētāja vietnieks, sadraudzības komitejas priekšsēdētājs un esošais starptautiskās komitejas priekšsēdētāja vietnieks, kā arī Johans T. Šterndāls (Johan T. Sterndal), bijušais pilsētas biznesa attīstības vadītājs.

Solnas un Valmieras pārstāvji izteica gandarījumu par ilgo un produktīvo sadraudzību, kā arī dalījās atmiņās par sadraudzības laikā kopā piedzīvoto. Oskars Spurdziņš atsauca atmiņā Solnas pārstāvju vizīti ar mērķi parakstīt sadarbības līgumu Valmierā 1991. gada janvārī. Zviedru partneri bija šokēti, ka tikai nepilnas stundas lidojuma attālumā viņi ir nokļuvuši vienā no pasaules notikumu epicentriem – barikādēs. Iespējams, šī pieredze ļāva veidot daudz ciešāku un sirsnīgāku draudzību. Solna Valmierai ir bijis ļoti liels palīgs eiropeiskas vides veidošanā, padomdevējs un labās prakses paraugs sociālo jautājumu risināšanā, komunālo pakalpojumu sniegšanā un citās jomās, uzticams projektu partneris izglītības, sociālajā un administratīvā darba jomā.

Solna organizēja Valmieras dienas, Valmiera ielūdza Solnas pārstāvjus uz Valmieras forumu.

Tāpat abas pilsētas pastāstīja par savām šī brīža aktualitātēm. Valmiera pastāstīja par administratīvi teritoriālo reformu, tās izaicinājumiem un iespējām, kā arī par jau paveiktajiem un vēl plānotajiem darbiem pilsētas un novada attīstībā. Solna dalījās pieredzē par degradēto teritoriju attīstību, kā arī par imigrantu iekļaušanu vietējā sabiedrībā.

Solnas un Valmieras sadraudzības 30 gadu tikšanās otrajā dienā, 20. oktobrī, notika pieredzes apmaiņa pašvaldību speciālistiem pilsētplānošanas un izglītības jomās. Valmieras novada pašvaldības pilsētplānošanas un vides speciālisti pastāstīja par izaicinājumiem pilsētas centra pārveidošanā un autotransporta kustības mazināšanā tajā, kā arī iepazīstināja sadraudzības pilsētas kolēģus ar paveikto dzīvojamā fonda trūkuma mazināšanā, pastāstot par jau īstenoto daudzdzīvokļu īres namu projektu un nākotnes plāniem dzīvojamā fonda attīstīšanā pilsētā un novadā. Solnas speciālisti pastāstīja par savu pieredzi autotransporta satiksmes mazināšanā pilsētā, pārveidojot infrastruktūru atbilstoši riteņbraucēju, kājāmgājēju un sabiedriskā transporta vajadzībām. Speciālisti secināja, ka izaicinājumi abām pilsētām ir diezgan līdzīgi, tādēļ pieredzes apmaiņa dažādu problēmu risināšanā ir ļoti vērtīga un ļauj paskatīties uz tām un iespējamajiem risinājumiem no cita skatupunkta.

Izglītības jomas speciālisti pastāstīja par Valmieras pozitīvo pieredzi karjeras izglītībā, piedāvājot jauniešiem iespēju vasarā gūt darba pieredzi pašvaldības iestādēs vai privātajos uzņēmumos, kā arī organizējot apmācību nometnes. Solnas ģimnāzijas pārstāvji pastāstīja par trīs gadu programmu uzņēmējdarbības apgūšanai skolā, par pieredzes apmaiņas braucieniem uz citām Eiropas Savienības valstīm pieredzes gūšanai uzņēmējdarbībā, kā arī par sadarbību ar Nīderlandes skolu, ar kuru tiek organizētas pieredzes apmaiņas nedēļas jauniešiem – darbs grupās biznesa idejas radīšanai un attīstīšanai. Solnas speciālisti dalījās pieredzē par pašvaldības izglītības iestāžu darbu un problēmu risinājumiem.

Speciālisti arī dalījās pieredzē par šobrīd aktuālo jautājumu – izglītības procesu Covid-19 pandēmijas laikā un izaicinājumiem, jo bez obligātā satura apgūšanas skolai ir nozīmīga loma dažādu prasmju attīstībā, piemēram, sadarbība ar citiem, publiskā uzstāšanās, diskusijas.

Tiešsaistes noslēgumā Valmieras un Solnas pārstāvji vienojās par pieredžu un zināšanu apmaiņu klātienē, cik drīz vien tas būs iespējams.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri