Valmieras Ziņas

Valmierā atklāta izstāde “Maidana cilvēki”

Trešdien, 25.novembrī, Valmierā pie Vidzemes Augstskolas, Cēsu ielā 4 atklāta Sergeja Meļņikova ceļojošā fotoizstāde “Maidana cilvēki”. Līdz šim izstāde bija redzama Rīgā, Bauskā un Jelgavā.

Izstādes atklāšanā Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš teica: “Kad organizatori piedāvāja rīkot šo izstādi pie Vidzemes Augstskolas, ne mirkli nešauboties teicu “jā” vairāku apsvērumu dēļ. Viens no apsvērumiem ir vēsturiskais, jo tas, kas notika nesen Ukrainā, lielā mērā sasaucas ar notikumiem Latvijā 90.gadu sākumā, kad cīnījāmies par savu neatkarību. Šī izstāde ļoti labi parāda Ukrainas neatkarības cīņas cilvēcisko pusi, kas sasaucas ar vēl vienu apsvērumu. Nākotni mēs veidojam šodien, ļoti bieži neapzinoties to. Reizēm mums ir jāatgādina, ka tas, ko mēs darām šobrīd, var atstāt ļoti lielu nākotnē. Tādēļ saku lielu paldies izstādes organizatoriem par iespēju redzēt šīs 21.gadsimta vēstures liecības Valmierā!”

Izstādes autors, fotogrāfs Sergejs Meļņikovs pateicās izstādes apmeklētājiem, kas ieradās uz tās atklāšanu par spīti aukstajam laikam. “Šajās fotogrāfijās redzami cilvēki, kas cīnījās par cilvēka cienīgu dzīvi. Diemžēl šī cīņa ir bagātīgi apslacīta ar asinīm. Arī jums šī situācija ir pazīstama, jo 1991.gadā jūsu zemes labākie dēli atdeva dzīvību, lai Latvija būtu brīva. Tieši tādēļ izstādes starptautisko izrādi mēs sākām tieši ar Latviju. Pirms tam izstāde veselu gadu ceļoja pa Ukrainu. Kā jūs zināt, izstāde tika “karsti” uzņemta Rīgā, kur tā piedzīvoja piecus uzbrukumus. Man nav saprotama to cilvēku rīcība, kas aizstāv Maidana revolūcijas otro pusi – tos, kas šāva uz brīvības cīnītājiem,” teica izstādes autors. S.Meļņikovs informēja, ka par godu Latvijas simtgadei Ukrainas-ASV fonds “Duša Ukraini”, kuru pārstāv fotogrāfs, plāno izdot īpašu fotoalbumu. Plašāku informāciju par to var atrast mājas lapā http://latvia100.mff.name/.

Fonda “Duša Ukraini” direktors Genādijs Korolovs piebilda, ka izstāde tiek rīkota ar mērķi sniegt patiesu informāciju par notikumiem Ukrainā. Viņaprāt, gan pašā Ukrainā, gan arī citās valstīs dominējot vienpusēja informācija, kas ir traktēta par labu Krievijai. “Izstāde veltīta cilvēkiem, kas bija Maidanā. Fotogrāfijās redzamas viņu sejas un emocijas. Maidana revolūcijā piedalījās dažādu tautību, vecuma, pārliecību un sociālo slāņu pārstāvji, bet viņus visus vienoja kopīga cīņa par taisnību. Maidans ļoti izmainīja un saliedēja Ukrainas sabiedrību, liekot sajusties kā vienotai tautai, kas spēj pati izlemt savu likteni,” uzsvēra G.Korolovs.

Izstāde būs apskatāma līdz svētdienai, 29.novembrim. Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, Izstādei Valmierā tiks nodrošināta pilsētas pašvaldības policijas apsardze.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

„Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.Nr.90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem  Ierēdņa dienesta vieta Valmiera Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv”.   Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-05 Kontaktpersona: Personāla Daļa

Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība”, reģ. Nr. 40008001803, dienests “Samariešu atbalsts mājās” aicina darbā izbraukuma brigādes aprūpētāju darbam Vidzemē (Valmiera, Cēsis, Smiltenes novads u.c.) uz pilnu slodzi Darba pienākumi: Nodrošināt klientu sociālo aprūpi mājās un ar to saistītās darbības (personiskā aprūpe mobilā aprūpes kompleksā, malkas ienešana, produktu piegāde u.c.) Vadīt speciāli aprīkotu aprūpes auto- mobilo aprūpes kompleksu. Piedāvājam: Sociālās garantijas Stabilu atalgojumu (750 eiro pirms nodokļu nomaksas par pilnu slodzi) Atsaucīgu un draudzīgu kolektīvu Apmācības darba pienākumu apguvei Prasības: vismaz vidējā/profesionālā vidējā izglītība un pieredze aprūpes darbā B kategorijas autovadītāja apliecība un labas auto vadīšanas prasmes Labas latviešu un krievu valodas zināšanas Prasme plānot savu darbu un organizēt darba procesu Labas komunikācijas spējas, iejūtība Spēja strādāt komandā Augsta atbildības sajūta CV lūdzam līdz 2021. gada 25.aprīlim sūtīt uz e- pastu:  aprupesdarbi@samariesi.lv ar norādi - Vidzemei. Kontakttālrunis uzziņām: Sandra Kārkliņa (25691392). Profesija: APRŪPĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-25 Darba sākšanas datums: 2021-05-05 Kontaktpersona: Sandra Kārkliņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri