Valmieras Ziņas

Valmiera apņemas sagatavot kopīga jaunveidojamā Valmieras novada pašvaldības administratīvās struktūras projektu

24.septembrī Valmieras domes deputāti, lai pieteiktos valsts mērķdotācijai kopīga jaunveidojamā novada pašvaldības administratīvās struktūras projekta izstrādei, lēma par apņemšanos par projekta izstrādi līdz 2021.gada 1.jūnijam, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Lai pieteiktos valsts mērķdotācijai, pašvaldībai, kurā ir visvairāk iedzīvotāju – jaunveidojamajā Valmieras novadā – Valmierai, līdz 30. septembrim Valsts reģionālās attīstības aģentūrai atbilstoši 15.09.2020. Ministru kabineta noteikumiem nr.577 “Kārtība, kādā administratīvi teritoriālās reformas ietvaros pašvaldībām piešķir valsts mērķdotāciju kopīga jaunveidojamā novada pašvaldības administratīvās struktūras projekta izstrādei” ir jāiesniedz pieteikums un domes lēmums par apņemšanos sagatavot projektu.

Kā lemts apvienojamo pašvaldību Finanšu komisijā,

jaunveidojamā novada pašvaldības administratīvās struktūras projektu izstrādās Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) pētnieki kopā ar visu apvienojamo pašvaldību izpilddirektoru darba grupu un iesaistot nozaru speciālistus.

Pētījumā būs jāiekļauj: apvienojamo pašvaldību iestāžu un struktūrvienību, kapitālsabiedrību, biedrību un nodibinājumu, kā arī citu pašvaldības institūciju darbības raksturojums; jaunveidojamā novada pašvaldības iestāžu un struktūrvienību, kapitālsabiedrību, biedrību un nodibinājumu, kā arī citu pašvaldības institūciju turpmākās darbības modelis jaunizveidotajā novadā un, ja nepieciešams, arī informācija par kapitālsabiedrību, biedrību, nodibinājumu un citu pašvaldības institūciju reorganizāciju; jaunizveidotā novada domes administrācijas pārvaldes modelis; jaunizveidotā novada pašvaldības nolikuma projekts.

Paredzētais valsts budžeta finansējums ir līdz 18 750 eiro vienam projektam. Pēc pieteikuma apstiprināšanas, projekts būs jāizstrādā sešu mēnešu laikā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri