Valmieras Ziņas

Valmierā 1.-3.klašu skolēniem iespējams apgūt robotikas nodarbības (1)

No novembra vidus Valmieras pilsētas pašvaldība vispārizglītojošo izglītības iestāžu 1.-3.klašu skolēniem piedāvā iespēju bez maksas vienu reizi nedēļā apmeklēt robotikas nodarbības. Nodarbību mērķis ir stiprināt STEAM prasmes un attīstīt eksaktās zinātnes, nodarbībās integrējot arī citos mācību priekšmetos iegūtās zināšanas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Izradītā interese no skolēnu puses ir ļoti liela. Uz nodarbībām ir pieteikušies vairāk nekā 350 1.–3. klašu skolēni. Tajā skaitā aptuveni 140 2.-3.klašu skolēni apgūst robotikas nodarbības bez priekšzināšanām un ar priekšzināšanām Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros. Projekts ilgs līdz 2021.gada 31.maijam.

Savukārt aptuveni 200 1.-3.klases skolēniem robotikas nodarbības ar un bez priekšzināšanām tiek finansētas no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļiem. Plānotās nodarbības ilgs līdz 2020.gada 31.maijam.

Tie skolēni, kuri vēl nav paguvuši pieteikties robotikas nodarbībām, tiek aicināti interesēties savā izglītības iestādē.

Robotikas nodarbības Valmieras izglītības iestādēs iepirkuma rezultātā nodrošina uzņēmums SIA “Bērnu centrs”, kas kā bērnu centrs “Kā mājās” piedāvā LEGO robotikas nodarbības bērniem ne tikai Valmierā, bet arī Cēsīs un Siguldā. Mācību programmas pamatā ir darbs ar LEGO Education WeDo 2.0 komplektiem. Jāpiemin, ka nodarbībās tiek izmantoti arī citi mācību līdzekļi, piemēram, Blue-Bot roboti un dronu modeļi, ar kuriem atbilstoši vecumam tiek apgūtas konstruēšanas prasmes, veicināta izpratne par mehānismu darbību, to ietekmējošiem faktoriem, pilnveidotas programmēšanas prasmes, veicināta izpratne par vienkāršu algoritmu veidošanu un pielietošanu, tiek veicināta loģiskā domāšana, attīstīts radošums, uzlabotas sadarbības, komunikācijas un prezentēšanas prasmes, kā arī trenēta sīkā motorika.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Dzintars - 27.11.2019 Atbildēt

    Diemzel,nemaceju uz reiz elektroniski pieteikties un mans berns netika uz to pulcinu.Teica kad visas vietas aiznemtas.Berns gaidija uz to pulcinu jau no 1 septembra.Nav godigi

Amats: Pašvaldības policijas priekšnieks/ce(profesijas kods 1349 08) Darba vieta – Beverīnas novada pašvaldība Prasības pretendentiem Augstākā izglītība – priekšroka tiks dota personai ar juridisko izglītību; Pieredze attiecīgajā profesijā; Zināšanas par valsts pārvaldes un pašvaldības darbības principiem; Atbilstība likuma “Par policiju” 21.panta prasībām; Teicamas latviešu, krievu valodas zināšanas, vēlamas svešvalodas zināšanas; Labas iemaņas darbā ar datoru, labas komunikācijas prasmes; Augsta atbildības sajūta un precizitāte; B kategorijas autovadītāja apliecība; · Labas komunikācijas un sadarbības prasmes; · Labas analītiskās spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta. Galvenie darba pienākumi Nodrošināt pašvaldības izdoto saistošo noteikumu uzraudzību un kontroli; Savas kompetences ietvaros nodrošināt kārtību sabiedriskās vietās, lai garantētu personu un sabiedrības drošību, uzraudzīt masu pasākumus un atsevišķus objektus, nodrošinot tajos kārtību un sabiedrisko drošību; Veikt preventīvos pasākumus likumpārkāpumu novēršanā; Sniegt neatliekamo palīdzību personām, kuras cietušas likumpārkāpuma rezultātā, nelaimes gadījumos vai atrodas bezpalīdzības stāvoklī; Novērst un pārtraukt administratīvos pārkāpumus, noskaidrot vainīgos atbilstoši savai kompetencei sastādīt protokolus, izskatīt lietas par šiem pārkāpumiem vai arī nodot tās izskatīšanai pēc pakļautības. Iesniedzamie dokumenti · CV · Motivācijas vēstule Papildus informācija · Darba līgums uz noteiktu laiku. · Alga (bruto): EUR 634-822 · Darba laiks – 40 stundas nedēļā · Kontaktpersona: Jānis Fūrmanis, tālr.25748882, e-pasts: pasvaldiba@beverina.lv Pieteikšanās vakancei līdz 2020.gada 10.marta plkst.17.00 Profesija: PAŠVALDĪBAS POLICIJAS PAMATDARBĪBAS STRUKTŪRVIENĪBAS VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-10 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV uz e-pasta adresi: pasvaldiba@beverina.lv

Mūsu partneri