Valmieras Ziņas

Vai „Jelgava 94” varētu būt „Valmiera 94”? – filmas producente Antra Cilinska (1)

Pirms nedēļas – 17.septembrī Jelgavā notika latviešu jaunās spēlfilmas „Jelgava 94” pirmizrāde. Pilsētas kultūras nama zāle bijusi pārpildīta. Pirmdien, 23.septembrī, Valmieras kinoteātrī „Gaisma” norisinājās tikšanās ar filmas veidotājiem un aktieriem. Jāteic gan, ka valmieriešu atsaucība nebija tik liela.

Uz tikšanos ar skatītājiem bija ieradies filmas režisors Jānis Ābele, producente Antra Cilinska, jaunā aktrise Elizabete Zviedre un Valmieras Drāmas teātra aktrise Ieva Puķe, kas filmā ir galvenā varoņa Jāņa mamma, savukārt meita Katrīna Puķe ir Jāņa vecākā māsa.

Filma sākas ar Jāņa 14 gadu dzimšanas dienas torti un viesībām ģimenes lokā. Jānis ir kautrīgais, pareizais tīnis, kas labi mācās, apmeklē literatūras pulciņu, kārtīgi ģērbjas, taču kādā brīdī viņš nolemj būt viens no nesaprastajiem rūtainajos kreklos, kuriem mīļākā krāsa ir piķa melnums, bet, ja pārāk spoži spīd saule, tad tiek aizlietas acis. Tusiņi zem tilta un birztalā, koncerti, dzeršanās, smēķēšana, lamāšanās, draugi Zombis un Nāve – tas viss ienāk paraugzēna dzīvē. Liela loma ir arī Jāņa simpātijai Kristīnei, ar kuru kopā Jānis mulst un nespēj parunāt ne vārda, tāpat arī attiecībām ģimenē, kur mamma gan ir mīloša un saprotoša, bet tēvam dēla problēmas ir svešas un vieglāk pateikt „Tinies!”.

Filma ir par pusaudžu pieaugšanu, dumpinieciskumu, sava ceļa un dzīves meklējumiem, tāpēc producente Antra Cilinska uzskata, ka filma varētu saukties arī „Valmiera 94” vai „Latvija 94”. Tā kā filmas režisors un scenārists Matīss Gricmanis paši ir tikai dzimuši 90.gados, Antra un citi tā laika pieaugušie filmas veidotāji ir daudz stāstījuši, palīdzējuši ar retrospekciju. Gan grāmatā, gan filmā minēti arī reāli to gadu notikumi – cietumnieku izbēgšana Jelgavā, nelegālais mūzikas kasešu tirgus, Kurts Kobeins un „Nirvana” utt. Dzeršana un smēķēšana gan filmā nav īpaši reāla, jo alkohola pudeles pildītas ar melno tēju un cigaretes bijušas bez nikotīna.

Aktrise Ieva Puķe 90.gadus atcerējās ar patiku un nostalģiju, jo viņai tas bija studiju laiks, vienīgi pēc tā laika dzīvokļa iekārtojuma un apģērba viņai nav nekādas vēlmes… Savukārt jaunajai aktrisei Elizabetei arī tā laika drēbes tagad liekas stilīgas un uz tikšanos mugurā ir filmēšanas laika jaciņa.

Lai gan filmas nosaukumā minēta Jelgava, filmas kadri uzņemti arī Rīgā, Cēsīs, Bauskā. Tā tapusi 30 dienu laikā, bet režisora saruna ar grāmatas autoru Jāni Joņevu notikusi pirms 5 gadiem. Producente Antra Cilinska uzskata, ka 5 gadi no idejas līdz filmai ir ļoti labs rādītājs.

Tikšanās nobeigumā aktrise Ieva Puķe uzsver, ka svarīgi ir, kādā līmenī paliec – vai birztalā ar alus pudeli vai tomēr izaudz un atrodi savu ceļu. Filmā ik pa laikam arī figurē divi Jāņi – četrpadsmitgadīgais tīnis un jau pieaugušais Jānis.

Filmas veidotāji iesaka uz filmu iet visai ģimenei kopā, lai vecāki labāk saprastu pusaudžu problēmas un atcerētos paši savu jaunības laiku.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Gatis Kalniņš - 24.09.2019 Atbildēt

    “Valmiera’94” labāk iederētos trillerim par to, kā Valmieras kriminālpolicija cīnījās ar reketu ;)

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri