Valmieras Ziņas

Uzvaru “Torņu cīņās” gūst komanda “Himantopus himantopus”

Uzvaru diennakts putnu vērošanas sacensībās “Torņu cīņas 2018” ar simboliski novērotām 100 putnu sugām gūst komanda “Himantopus himantopus”. Šis ir jau piektais gads pēc kārtas, kad uzvaru iegūst tieši šī komandu, šoreiz – no Burtnieku poldera torņa. Otro vietu ieguva komanda “Zaļknābji” Engures ez. Ziemeļu tornī, bet trešo – komanda “M-ērgļi” Sātiņu tornī. Sacensību Tautas klasē uzvarēja komanda “Spectatores Avem”, vērojot putnus Slampes kurgāna platformā četras stundas. Par interesantāko novērojumu atzīts komandas “Saldus & Co” novērotais kukaiņu piekūna no Sedas torņa. Savukārt par draudzīgāko komandu kļuva “Naktstputni”, Kaņiera tornī uzņemot 73 apmeklētājus. Kopumā Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītajās 15. sacensībās “Torņu cīņas 2018” piedalījās 72 dalībnieki no 19 komandām, torņos uzņemot 314 apmeklētājus.

Piekto gadu pēc kārtas putnu vērošanas sacensībās “Torņu cīņas 2018” uzvarēja komanda “Himantopus himantopus” (Ilze Bojāre, Andris Klepers, Ieva Mārdega, Mārcis Tīrums). “Himantopus himantopus” šogad no Burtnieku poldera torņa novēroja 100 putnu sugas, kas ir par 21 vairāk nekā torņa vidējais rādītājs (79). Saskaņā ar sacensību noteikumiem, par pieredzējušo klases uzvarētāju tiek atzīta komanda, kas novēro vairāk sugu salīdzinot ar attiecīgā torņa vidējo rezultātu.

Arī šogad uzvarētājiem balvā pienācās Latvijā īpaši darinātas porcelāna krūzītes ar Māra Strazda zīmējumu – 2018. gada putnu – pļavu tilbīti Tringa totanus. Papildu balvu nodrošināja SIA “Motacilla” – grāmatu “A Field Guide to Monitoring Nests”, kas būs vērtīgs papildinājums putnu uzskaitēs.

Otro vietu izcīnīja komanda “Zaļknābji” (Dāvis Ūlands, Mārtiņš Zilgalvis, Mārtiņš Platacis, Marks Lotārs Pupiņš), no Engures ezera Ziemeļu torņa novērojot 86 putnu sugas jeb par 15 sugām vairāk nekā torņa vidējais rādītājs (71). Savukārt, trešo vietu ieguva komanda “M-ērgļi” (Jānis Ķuze, Māris Strazds, Viesturs Vintulis), atpaliekot tikai par vienu sugu un no Sātiņu torņa novērojot 90 sugas jeb par 14 vairāk nekā vidējais rādītājs. Tā kā Sātiņu tornis sacensībās tika iekļauts pirmo reizi, tad vidējā rādītāja aprēķināšanai izmantoti visi iepriekšējo sacensību rezultāti no visiem torņiem un šogad šis rādītājs bija 76.

Tautas klases uzvarētājkomanda “Spectatores avem” (Vita Sīmane, Raimonds Sīmanis, Andris Grīnbergs) no Slampes kurgāna platformas četru stundu laikā novēroja 46 putnu sugas. Jau tradicionāli galvenā balva Tautas klases uzvarētājiem ir īpaša putnu vērošanas un mācīšanas ekskursija.

Par interesantāko novērojumu tika atzīts komandas “Saldus & Co” (Jānis Jansons, Māris Jaunzemis, Ainars Mankus, Sandris Rabkevičs) novērotais kukaiņu piekūns no Sedas torņa. Lai arī kukaiņu piekūns ir regulārs, tomēr rets caurceļotājs. Šīs nominācijas uzvarētāju komanda ieguva ar vebkameru aprīkotu svīres būri citu interesantu novērojumu dokumentēšanai, kā arī Lietuvas ornitologa Vītauta Juša grāmatu “Ventes ragas”.

Tradicionāli draudzīgākās komandas statusu ieguva komanda Kaņiera (Motacilla) tornī – komanda “Naktsputni” (Edgars Lediņš, Edgars Laucis, Ēriks Dreibants, Ēriks Tempelfelds) uzņēma 73 apmeklētājus. Balvā komanda saņēma jauno karšu izdevniecības “Jāņa sēta” izdoto Baltijas ceļu atlantu nākamo putnu vērošanas sacensību apmeklēšanai Lietuvā un Igaunijā.

Citās nominācijās rezultātu apkopošana vēl turpinās, un detalizētāka statistika tiks publicēta sacensību “Torņu cīņas” interneta vietnē: www.tornucinas.lv.

Nākamās “Torņu cīņas” notiks 2019. gada 18.–19. maijā. Savukārt rudenī – 2018. gada 20. oktobrī – notiks ceturtās putnu vērošanas sacensības “Rīgas putnu cīņa”. Tās ietvaros putnu vērotāju komandas centīsies novērot pēc iespējas vairāk putnu sugu Rīgas administratīvās teritorijas robežās.

Aicina ziņot par zināmajiem torņiem un putniem ap tiem

LOB izsludina akciju “100 putnu torņi Latvijas simtgadei” un aicina ziņot par putnu vērošanas torņiem, skatu torņiem un platformām, kā arī citām līdzīgām konstrukcijām. Savu atsauksmi par torņiem (gan kartē esošajiem, gan vēl neiekļautajiem) un tajās novērotajām putnu sugām aicina sūtīt uz e-pastu putni@lob.lv. Akcijas mērķis ir apzināt 100 torņus un līdzīgas konstrukcijas, kas būtu izmantojamas putnu vērošanai. Pagaidām vietnē www.tornucinas.lv (sadaļā KARTE) ir apkopota informācija par 53 torņiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri