Valmieras Ziņas

Uzvaru “Torņu cīņās” gūst komanda “Himantopus himantopus”

Uzvaru diennakts putnu vērošanas sacensībās “Torņu cīņas 2018” ar simboliski novērotām 100 putnu sugām gūst komanda “Himantopus himantopus”. Šis ir jau piektais gads pēc kārtas, kad uzvaru iegūst tieši šī komandu, šoreiz – no Burtnieku poldera torņa. Otro vietu ieguva komanda “Zaļknābji” Engures ez. Ziemeļu tornī, bet trešo – komanda “M-ērgļi” Sātiņu tornī. Sacensību Tautas klasē uzvarēja komanda “Spectatores Avem”, vērojot putnus Slampes kurgāna platformā četras stundas. Par interesantāko novērojumu atzīts komandas “Saldus & Co” novērotais kukaiņu piekūna no Sedas torņa. Savukārt par draudzīgāko komandu kļuva “Naktstputni”, Kaņiera tornī uzņemot 73 apmeklētājus. Kopumā Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītajās 15. sacensībās “Torņu cīņas 2018” piedalījās 72 dalībnieki no 19 komandām, torņos uzņemot 314 apmeklētājus.

Piekto gadu pēc kārtas putnu vērošanas sacensībās “Torņu cīņas 2018” uzvarēja komanda “Himantopus himantopus” (Ilze Bojāre, Andris Klepers, Ieva Mārdega, Mārcis Tīrums). “Himantopus himantopus” šogad no Burtnieku poldera torņa novēroja 100 putnu sugas, kas ir par 21 vairāk nekā torņa vidējais rādītājs (79). Saskaņā ar sacensību noteikumiem, par pieredzējušo klases uzvarētāju tiek atzīta komanda, kas novēro vairāk sugu salīdzinot ar attiecīgā torņa vidējo rezultātu.

Arī šogad uzvarētājiem balvā pienācās Latvijā īpaši darinātas porcelāna krūzītes ar Māra Strazda zīmējumu – 2018. gada putnu – pļavu tilbīti Tringa totanus. Papildu balvu nodrošināja SIA “Motacilla” – grāmatu “A Field Guide to Monitoring Nests”, kas būs vērtīgs papildinājums putnu uzskaitēs.

Otro vietu izcīnīja komanda “Zaļknābji” (Dāvis Ūlands, Mārtiņš Zilgalvis, Mārtiņš Platacis, Marks Lotārs Pupiņš), no Engures ezera Ziemeļu torņa novērojot 86 putnu sugas jeb par 15 sugām vairāk nekā torņa vidējais rādītājs (71). Savukārt, trešo vietu ieguva komanda “M-ērgļi” (Jānis Ķuze, Māris Strazds, Viesturs Vintulis), atpaliekot tikai par vienu sugu un no Sātiņu torņa novērojot 90 sugas jeb par 14 vairāk nekā vidējais rādītājs. Tā kā Sātiņu tornis sacensībās tika iekļauts pirmo reizi, tad vidējā rādītāja aprēķināšanai izmantoti visi iepriekšējo sacensību rezultāti no visiem torņiem un šogad šis rādītājs bija 76.

Tautas klases uzvarētājkomanda “Spectatores avem” (Vita Sīmane, Raimonds Sīmanis, Andris Grīnbergs) no Slampes kurgāna platformas četru stundu laikā novēroja 46 putnu sugas. Jau tradicionāli galvenā balva Tautas klases uzvarētājiem ir īpaša putnu vērošanas un mācīšanas ekskursija.

Par interesantāko novērojumu tika atzīts komandas “Saldus & Co” (Jānis Jansons, Māris Jaunzemis, Ainars Mankus, Sandris Rabkevičs) novērotais kukaiņu piekūns no Sedas torņa. Lai arī kukaiņu piekūns ir regulārs, tomēr rets caurceļotājs. Šīs nominācijas uzvarētāju komanda ieguva ar vebkameru aprīkotu svīres būri citu interesantu novērojumu dokumentēšanai, kā arī Lietuvas ornitologa Vītauta Juša grāmatu “Ventes ragas”.

Tradicionāli draudzīgākās komandas statusu ieguva komanda Kaņiera (Motacilla) tornī – komanda “Naktsputni” (Edgars Lediņš, Edgars Laucis, Ēriks Dreibants, Ēriks Tempelfelds) uzņēma 73 apmeklētājus. Balvā komanda saņēma jauno karšu izdevniecības “Jāņa sēta” izdoto Baltijas ceļu atlantu nākamo putnu vērošanas sacensību apmeklēšanai Lietuvā un Igaunijā.

Citās nominācijās rezultātu apkopošana vēl turpinās, un detalizētāka statistika tiks publicēta sacensību “Torņu cīņas” interneta vietnē: www.tornucinas.lv.

Nākamās “Torņu cīņas” notiks 2019. gada 18.–19. maijā. Savukārt rudenī – 2018. gada 20. oktobrī – notiks ceturtās putnu vērošanas sacensības “Rīgas putnu cīņa”. Tās ietvaros putnu vērotāju komandas centīsies novērot pēc iespējas vairāk putnu sugu Rīgas administratīvās teritorijas robežās.

Aicina ziņot par zināmajiem torņiem un putniem ap tiem

LOB izsludina akciju “100 putnu torņi Latvijas simtgadei” un aicina ziņot par putnu vērošanas torņiem, skatu torņiem un platformām, kā arī citām līdzīgām konstrukcijām. Savu atsauksmi par torņiem (gan kartē esošajiem, gan vēl neiekļautajiem) un tajās novērotajām putnu sugām aicina sūtīt uz e-pastu putni@lob.lv. Akcijas mērķis ir apzināt 100 torņus un līdzīgas konstrukcijas, kas būtu izmantojamas putnu vērošanai. Pagaidām vietnē www.tornucinas.lv (sadaļā KARTE) ir apkopota informācija par 53 torņiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ievēro prasību sabiedriskajā transportā lietot sejas masku?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA VALMIERAS VESELĪBAS CENTRS  reģistrācijas numurs 44103011615; Bastiona iela 24, Valmiera, LV-4201 Kontaktpersona: Margita Pētersone, mob.tel. 29241583 aicina pievienoties rehabilitācijas komandai: ERGOTERAPEITU (profesijas kods 2264 04) Prasības kandidātiem: - Augstākā medicīniskā izglītība (ergoterapeita kvalifikācija); - Sertifikāts specialitātē; - Reģistrācija Ārstniecības personu reģistrā; - Valsts valodas zināšanas; - Datora lietošanas prasmes; - Vēlamas prasmes teipošanā. Darba pienākumi: 1.Pildīt darba pienākumus atbilstoši normatīvajos aktos noteiktai kompetencei, izmantojot ergoterapijas tehnoloģijas; 2. Patstāvīgi veikt pacientu/klientu ergoterapeitisko izmeklēšanu, nodarbes veikšanas novērtēšanu un funkcionālo traucējumu noteikšanu, kā arī vides pieejamības un tehnisko palīglīdzekļu nepieciešamības un/vai atbilstības izvērtēšanu; 3.Veikt konsultatīvo, profilaktisko darbu, uzsverot nodarbes nepieciešamību cilvēka dzīvē; 4. Rūpēties par savas profesionālās kvalifikācijas uzturēšanu un paaugstināšanu. Pretendentiem  pieteikuma vēstuli un profesionālo aprakstu (CV) sūtīt uz e-pastu: vvc@vvc.lv ar norādi „Ergoterapeita amatam”. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Alga: no 200 līdz 900 (atkarībā no veiktā darba apjoma). Profesija: ERGOTERAPEITS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Diakonāta iela 6, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-30 Kontaktpersona: Sūtīt CV uz e-pastu: vvc@vvc.lv

Brenguļu sākumskola aicina pieteikties kandidātus vispārējās pamatizglītības skolotāja vakancei (slodze 0.836) + pagarinātās dienas grupas skolotāja vakancei (slodze 0.225): Būtiskākie darba pienākumi: pildīt skolotāja pienākumus, atbilstoši mācību priekšmeta Valsts izglītības standarta prasībām; veicināt izglītojamo individuālo sasniegumu attīstību; sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem. Prasības izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; augsta atbildības sajūta, precizitāte; prasme plānot un organizēt savu darbu; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; spēja savā darbā izmantot jaunākās mācību metodes. Iestāde piedāvā: darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; vispārējās pamatizglītības skolotāja vakance (slodze 0.836) + pagarinātās dienas grupas skolotāja vakance (slodze 0.225); atalgojumu no 2020. gada 1. septembra 790 euro mēnesī par vienu pedagoģisko likmi (30 stundas) atbilstoši grozījumiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 "Pedagogu darba samaksas noteikumi"; sociālās garantijas. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot savu "dzīves un iepriekšējās darba un profesionālās pieredzes aprakstu" (CV) un izglītību apliecinošo dokumentu kopijas ar norādi “Pamatizglītības skolotājs” līdz 2020. gada 10. novembrim (ieskaitot): uz e-pastu brenguluskola@beverina.lv iesniegt personīgi Brenguļu sākumskolas administrācijā pa pastu uz adresi „Avotkalni”, Brenguļi, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Tālrunis informācijai: 29267815. Kontaktpersona: direktore Sandra Kaufmane. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Avotkalni, Brenguļi, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-10 Kontaktpersona: Iesniegt CV un izgl.apliec.dok.kopijas uz brenguluskola@beverina.lv, vai pers.,vai pa pastu

Mūsu partneri