Valmieras Ziņas

Uzņēmēji, Valmieras pilsētas pašvaldības un Valmieras Attīstības aģentūras pārstāvji tiešsaistes diskusijās pārrunā atbalsta iespējas krīzes pārvarēšanai

Jūnija pirmajā nedēļā noslēdzās iknedēļas tiešsaistes diskusijas uzņēmējiem ar Valmieras pilsētas pašvaldības vadību un Valmieras Attīstības aģentūras pārstāvjiem. Deviņās dažādu nozaru tiešsaistes diskusijās uzņēmēji ne tikai saņēma jaunāko informāciju par atbalsta iespējām krīzes pārvarēšanai, bet arī sniedza savus komentārus un izteica viedokli par nepieciešamajiem uzlabojumiem pašvaldības un valsts atbalsta mehānismos.

Pirms diskusiju organizēšanas Valmieras pilsētas pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta darba grupā, piesaistot Valmieras Attīstības aģentūru, tika izstrādāts ekonomikas atveseļošanas darba plāns, kura īstenošana jau uzsākta. Vairāki risinājumi pozitīvi ietekmē arī apkārtējos novadus. Samazinātas prasības un paplašinātas iespējas ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem veidot terašu papildinājumus uzņēmumam pieguļošajās teritorijās un piemērotas nomas maksas atlaides dažādu nozaru uzņēmumiem. Izsludināta uzņēmumu stiprināšanas atbalsta programma. Atceltas āra tirdzniecības nodevas un āra tirdzniecībai Hanzas laukumā izvietoti Hanzas namiņi. 27. un 28. jūnijā tūrisma nozares atbalstam norisināsies Valmieras tūrisma inovāciju hakatons, lai veicinātu Latvijas un Igaunijas tūristu piesaisti pilsētai. Valmieras uzņēmējiem pastāvīgi tiek nodrošināta visa aktuālākā informācija par valsts un pašvaldības atbalstu, pieejamas konsultācijas.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks stāsta:

“Kad valstī pasludināja ārkārtējā situāciju, sapratām, ka šie apstākļi katru nozari ietekmē atšķirīgi. Bija jāizvērtē, kā atveseļot vietējo ekonomiku, kā varam atbalstīt vietējos uzņēmumus un vai atbalsta mehānismi, ko īstenojam un plānojam, ir biznesam piemēroti un noderīgi. Ikviena ideja tika pārrunāta ar uzņēmējiem diskusiju laikā; tika uzklausīti uzņēmēju priekšlikumi, lai pašvaldības īstenotie pasākumi būtu atbilstoši vietējā biznesa esošajai situācijai un vajadzībām. Uzklausījām un pārrunājām arī citus aktuālus jautājumus. Visus uzņēmēju sniegtos priekšlikumus iespēju robežās risinām vai jau esam atrisinājuši.”

Tiešsaistes diskusijās virkne uzņēmēju kā īpaši nozīmīgu izcēla aktīva un dinamiska pilsētas mārketinga nepieciešamību Latvijas un Igaunijas tūristu piesaistei, kā arī pakāpenisku  visu tūrisma pakalpojumu atjaunošanu Valmierā. Pašvaldība tika aicināta arī turpmāk aktīvi iesaistīties valsts mēroga lēmumu, kas saistīti ar dažādiem atbalsta mehānismiem, pieņemšanas procesos. Kopumā uzņēmēji atzinīgi novērtēja jau pieejamo un plānoto pašvaldības atbalstu uzņēmējdarbībai krīzes pārvarēšanai. Biznesa pārstāvji izteica vēlmi turpināt sadarbību ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Attīstības aģentūru uzņēmējdarbības vides attīstībā.

Kopumā notika deviņas nozaru tiešsaistes diskusijas, kurās piedalījās vairāk nekā 50 uzņēmēji no ēdināšanas pakalpojumu, viesmīlības, nekustamo īpašumu, pārtikas ražošanas, veselības pakalpojumu, auto tirdzniecības, mazumtirdzniecības, IKT pakalpojumu, koksnes un metālapstrādes, kā arī citām apstrādes rūpniecības un pakalpojumu nozarēm. No pašvaldības puses katrā diskusijā piedalījās Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, izpilddirektore Evija Voitkāne, Attīstības pārvaldes vadītājs Gints Bērtiņš, priekšsēdētāja padomnieki uzņēmējdarbības jautājumos Juris Sleņģis un Aigars Vītols. Diskusijas vadīja Valmieras Attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja Ilze Eglāja.

Nākotnē plānots regulāri organizēt šādas tiešsaistes diskusijas, lai nozaru ietvaros runātu par aktualitātēm biznesā, pašvaldībā un izglītības sektorā. Līdz ar sociālās distancēšanās ierobežojumu mazināšanos Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru plāno atsākt tikšanās pasākumus uzņēmējiem “Pēcpusdiena ar mēru”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri