Valmieras Ziņas

Tiesā prasa graudkopības kooperatīva “VAKS” maksātnespēju

Vidzemes rajona tiesā Madonā iesniegts lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) “VAKS” maksātnespējas pieteikums, liecina Maksātnespējas administrācijas publiskotā informācija.

Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsusies būvkompānija “Preiss būve”.

Kompānijas maksātnespējas procesa administratora pretendente ir Oksana Pulle-Čižova.

Tiesa “VAKS” maksātnespējas pieteikumu plāno skatīt šogad 28.maijā.

“VAKS” valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons aģentūrai LETA teica, ka “Preiss būve” apņēmās uzbūvēt kooperatīvam graudu elevatoru Valmierā, taču 2016.gadā sākto investīciju projektu tā arī nav pabeigusi, jo, pēc “Preiss būves” skaidrotā, pietrūcis celtniecības materiālu. Tādējādi “VAKS” uzņēmumam piemēroja soda naudu par līgumsaistību nepildīšanu. “Viņi vēlas, lai mēs samaksājam visu summu par objektu, arī par viņu savlaicīgi nepadarītajiem darbiem, bet mēs tam nepiekrītam,” viņš sacīja, norādot, ka graudu elevators joprojām nav darba kārtībā.

Jansons gan nenosauca summu, par kādu radies strīds, taču norādīja, ka tā nepārsniedz “VAKS” mēneša peļņu.

Viņš arī uzsvēra, ka “VAKS” nav maksātnespējas pazīmju un kooperatīvs plāno turpināt darbību ierastajā režīmā.

Jansons atzina, ka kooperatīva saimnieciskās darbības vēsturē attiecīgā situācija ir nebijis precedents, līdz ar to vēl nav nolemts, kāda būs tālākā rīcība, lai strīdu atrisinātu. “Vērtēsim visas tālākās rīcības iespējas, kā šo lietu risināt, tostarp vai vērsties pret viņiem tiesā par goda un cieņas aizskaršanu, jo mēs esam starptautiski atpazīstams kooperatīvs,” sacīja kooperatīva vadītājs.

“Preiss būve” valdes loceklis un līdzīpašnieks Jānis Priednieks aģentūrai LETA sacīja, ka starp abiem uzņēmumiem ir saimniecisks strīds, kuru nav izdevies atrisināt vienošanās ceļā. “Lieta ir nodota juristiem un lai viņi ar to nodarbojas, tāpēc vairāk neko nevarēšu komentēt,” viņš teica.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “VAKS” apgrozījums pērn bija 62,102 miljoni eiro, bet peļņa – 1,387 miljoni eiro.

“VAKS” pamatdarbības vieta ir Valmierā, bet kooperatīvam ir trīs pastāvīgi strādājošas struktūrvienības – Varakļānos, Gulbenes novada Beļavā un Burtnieku novada Matīšos. Kooperatīvam pieder 100% daļu SIA “Lauce”, kā arī 1,87% daļu rūpnīcā “Latvijas piens”. Kooperatīva mērķis ir sniegt pakalpojumus lauksaimniecības produktu ražotājiem, konsultācijas, kā arī apmierināt citas kooperatīva biedru vajadzības.

Savukārt “Preiss būve” apgrozījums 2017.gadā bija 5,938 miljoni eiro, bet peļņa – 103 424 eiro, liecina “Firmas.lv” dati. “Preiss Būve” kopš 2002.gada nodarbojas ar žogu un vārtu tirdzniecību, veic industriālo celtniecību un graudu iekārtu objektu celtniecību, kā arī sniedz montāžas un servisa pakalpojumus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri