Valmieras Ziņas

Tartu mērs aicina nodrošināt regulāru pasažieru vilcienu satiksmi ar Rīgu (1)

Lasīšanas laiks: 2 min

Tartu mērs Urmass Klāss aicinājis nodrošināt regulāru pasažieru vilcienu satiksmi ar Rīgu, norādot, ka šis jautājums jāapspriež Igaunijas un Latvijas valdībām.

“Satiksme Tallinas virzienā līdz 2024.gadam kļūs vēl labāka – ar vilcienu no Tartu līdz Tallinai varēs nokļūt vienā stundā 35 minūtēs un pa elektrificēto dzelzceļu sāks kursēt jauni sastāvi. Vienlaikus būs reāla iespēja nodrošināt dzelzceļa satiksmi starp Rīgu un Tartu, bet tam vajadzīga ciešāka Igaunijas un Latvijas valdību sadarbība,” viņš norādījis, piebilstot, ka jau tagad būtu jāsāk vilcienu grafiku saskaņošana.

Igaunijas valsts dzelzceļa uzņēmuma “Eesti Raudtee” valdes priekšsēdētājs Kaido Cimmermans izteicies, ka atklāt vilcienu satiksmi starp Tartu un Latvijas galvaspilsētu varētu jau līdz 2024.gadam.

Klāss savukārt atgādinājis, ka Tartu līdz ar 19 Igaunijas dienviddaļas pašvaldībām 2024.gadā uzņemsies Eiropas Kultūras galvaspilsētas pienākumus, tādēļ laba satiksme šim reģionam būs īpaši svarīga.

“Uz Tartu kā Kultūras galvaspilsētu vēlēsies nokļūt ļoti daudzi cilvēki, un tas nozīmē, ka jāstrādā, lai Tartu un Dienvidigaunijai būtu ātra un droša satiksme ar pasauli pa autoceļiem, dzelzceļu un gaisa ceļu,” viņš uzsvēris.

Nepieciešamībai nodrošināt vilcienu satiksmi starp Tartu un Rīgu palīdzēja pievērst uzmanību arī “Eiropas savienošanas ekspreša” Baltijas vilciens, kas, vedot triju Baltijas valstu satiksmes ministrus, Eiropas Komisijas un Baltijas dzelzceļa nozares pārstāvjus, Eiropas Dzelzceļa gada pasākumu programmā ceļā no Tallinas uz Rīgu un tālāk uz Viļņu un Kauņu otrdien pieturēja arī Tartu stacijā.

Jau ziņots, ka Tartu pašvaldība jau 2016.gadā aktualizēja nepieciešamību atjaunot dzelzceļa satiksmi līnijā Tartu-Valmiera-Rīga. Savukārt 2017.gadā tika panākta vienošanās par dzelzceļa maršrutu saskaņošanu līnijā Rīga-Valmiera-Valga-Tartu.

    Imants - 22.09.2021

    Labi atceros, ka kursēja vilciens Rīga Tartu, pats, 1977 ar tādu tiku braucis. Gan jau būtu rentablas ja pieturētu retāk!

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri