Valmieras Ziņas

Tartu mērs aicina nodrošināt regulāru pasažieru vilcienu satiksmi ar Rīgu (1)

Lasīšanas laiks: 2 min

Tartu mērs Urmass Klāss aicinājis nodrošināt regulāru pasažieru vilcienu satiksmi ar Rīgu, norādot, ka šis jautājums jāapspriež Igaunijas un Latvijas valdībām.

“Satiksme Tallinas virzienā līdz 2024.gadam kļūs vēl labāka – ar vilcienu no Tartu līdz Tallinai varēs nokļūt vienā stundā 35 minūtēs un pa elektrificēto dzelzceļu sāks kursēt jauni sastāvi. Vienlaikus būs reāla iespēja nodrošināt dzelzceļa satiksmi starp Rīgu un Tartu, bet tam vajadzīga ciešāka Igaunijas un Latvijas valdību sadarbība,” viņš norādījis, piebilstot, ka jau tagad būtu jāsāk vilcienu grafiku saskaņošana.

Igaunijas valsts dzelzceļa uzņēmuma “Eesti Raudtee” valdes priekšsēdētājs Kaido Cimmermans izteicies, ka atklāt vilcienu satiksmi starp Tartu un Latvijas galvaspilsētu varētu jau līdz 2024.gadam.

Klāss savukārt atgādinājis, ka Tartu līdz ar 19 Igaunijas dienviddaļas pašvaldībām 2024.gadā uzņemsies Eiropas Kultūras galvaspilsētas pienākumus, tādēļ laba satiksme šim reģionam būs īpaši svarīga.

“Uz Tartu kā Kultūras galvaspilsētu vēlēsies nokļūt ļoti daudzi cilvēki, un tas nozīmē, ka jāstrādā, lai Tartu un Dienvidigaunijai būtu ātra un droša satiksme ar pasauli pa autoceļiem, dzelzceļu un gaisa ceļu,” viņš uzsvēris.

Nepieciešamībai nodrošināt vilcienu satiksmi starp Tartu un Rīgu palīdzēja pievērst uzmanību arī “Eiropas savienošanas ekspreša” Baltijas vilciens, kas, vedot triju Baltijas valstu satiksmes ministrus, Eiropas Komisijas un Baltijas dzelzceļa nozares pārstāvjus, Eiropas Dzelzceļa gada pasākumu programmā ceļā no Tallinas uz Rīgu un tālāk uz Viļņu un Kauņu otrdien pieturēja arī Tartu stacijā.

Jau ziņots, ka Tartu pašvaldība jau 2016.gadā aktualizēja nepieciešamību atjaunot dzelzceļa satiksmi līnijā Tartu-Valmiera-Rīga. Savukārt 2017.gadā tika panākta vienošanās par dzelzceļa maršrutu saskaņošanu līnijā Rīga-Valmiera-Valga-Tartu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Imants - 22.09.2021 Atbildēt

    Labi atceros, ka kursēja vilciens Rīga Tartu, pats, 1977 ar tādu tiku braucis. Gan jau būtu rentablas ja pieturētu retāk!

Mūsu partneri