Valmieras Ziņas

Panākta vienošanās par dzelzceļa maršrutu saskaņošanu līnijā Rīga-Valmiera-Valga-Tartu

Lasīšanas laiks: < 1 min

Vakar, 16. februārī, Rīgā, Igaunijas Republikas vēstniecībā Latvijā, Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un Valgas pilsētas mērs Kalevs Herks piedalījās sanāksmē par pārrobežu pasažieru vilcienu satiksmi. Tikšanās piedalījās arī uzņēmumu AS “Pasažieru Vilciens” un AS “Eesti Liinirongid” (Elron) vadītāji. Šīs tikšanās mērķis bija pārrunāt aktuālākos jautājumus un atrast veidus, kā nodrošināt veiksmīgu sadarbību starp diviem uzņēmumiem, sniedzot ērtākus satiksmes pakalpojumus dzelzceļa līnijas “Rīga – Tartu” pasažieriem, informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markoviča.

Tikšanās laikā tika panākta vienošanās, ka abi uzņēmumi iecels pārstāvi, kurš būs atbildīgs par informācijas apmaiņu starp tām, ieskaitot informāciju par vilcienu kustības grafika un izmaiņām tajās.

Tika arī nolemts, ka diviem uzņēmumiem ir jāsaskaņo vilcienu grafiki tā, lai, sākot no 2018. gada uz minētās dzelzceļa līnijas abos virzienos vismaz vienu reizi dienā būtu sinhronizēta vilcienu satiksme.

Tika konstatēts, ka visi jautājumi, kas saistīti ar iespēju atkārtoti atvērt tiešo dzelzceļa līniju “Rīga-Tartu”, tostarp veiktu arī visaptverošu šīs līnijas priekšizpēti, ir Latvijas un Igaunijas Satiksmes ministriju kompetencē.

Sanāksmes dalībnieki apsprieda arī iespēju nākotnē saskaņot biļešu pārdošanas sistēmas.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri