Valmieras Ziņas

“Swedbank” piešķir 20 miljonus eiro aizdevumu “VAKS” graudu iepirkšanai jaunajā graudu kulšanas sezonā (1)

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) “VAKS” ir saņēmusi no “Swedbank” aizdevumu apgrozāmajiem līdzekļiem 20 miljonu eiro apmērā, kas ļaus “VAKS” veiksmīgāk iepirkt graudus jaunajā graudu kulšanas sezonā, aģentūru LETA informēja bankas mediju attiecību vadītājs Jānis Krops.

Ņemot vērā labās ražas prognozes un līdz šim sasniegto, finansējums tiks izmantots kooperatīvās sabiedrības tiešās darbības nodrošināšanai, sniedzot atbalstu vietējiem lauksaimniekiem – graudu ražotājiem. Stabils finansējums dod iespēju elastīgāk vienoties par graudu iepirkuma cenām, kā arī ļaus efektīvi izmantot graudu uzglabāšanas iespējas un palīdzēs nodrošināt lauksaimniekus ar ražošanai nepieciešamajām izejvielām jau nākamajā sēšanas sezonā, tādējādi veiksmīgāk aizstāvot vietējo ražotāju intereses kopējā tirgū.

LPKS “VAKS” valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons uzsvēra, ka laukos var dzīvot labi, ja lauksaimnieki spēj kooperēties. “Ar patiesu lepnumu šogad varam svinēt 20 gadu jubileju kopā ar nu jau vairāk nekā 500 kooperatīva biedriem. Mēs esam pierādījums tam, ka panākumu atslēga ir mūsu pašu spējās sadarboties,” teica Jansons. Pēc viņa sacītā, ja zemnieks redzēs, ka ir iespēja par savu darbu saņemt godīgu samaksu, viņš laukus nepametīs.

“Swedbank” Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante pauda pārliecību, ka “VAKS” būtība ir balstīta uz sadarbības veidošanu, un prieku, ka sadarbības gars izplatās arī ārpus kooperatīva. “Jau vairākus gadus “Swedbank” un LPKS “VAKS” ir partneri, kuri nodrošina iespēju Latvijas laukiem attīstīties un augt labākai nākotnei,” teica Vīgante.

Jau ziņots, ka “VAKS” pagājušajā gadā strādāja ar 57,14 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa samazinājās par 38,9% – līdz 847 900 eiro.

LPKS “VAKS” aktīvi darbojas kopš 1999.gada. “VAKS” pamatdarbības vieta ir Valmierā, bet kooperatīvam ir trīs pastāvīgi strādājošas struktūrvienības – Varakļānos, Gulbenes novada Beļavas pagastā un Burtnieku novada Matīšu pagasta “Matīšos”. Kooperatīvam pieder 100% daļu SIA “Lauce”, kā arī 1,88% “Latvijas piens” kapitāldaļu. Kooperatīva mērķis ir sniegt pakalpojumus lauksaimniecības produktu ražotājiem, konsultācijas, kā arī apmierināt citas kooperatīva biedru vajadzības. Kooperatīvā pašlaik apvienojušās 545 saimniecības un kooperatīvs nodarbina 60 patstāvīgos darbiniekus. Šogad “VAKS” atzīmē 20 gadu jubileju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    paga - 07.07.2019 Atbildēt

    tad elektrību apmaksāt caur vai pa

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri