Valmieras Ziņas

Svetlana Vilne – Valmieras novada Goda pilsonis

Lasīšanas laiks: 4 min

Viņa sargā un dziedē. Asinsvadi, kambari, audi, šūnas, orgāni – neiedomājams mehānisms, kas virpuļo, virmo, pulsē un mutuļo. Viņa sargā to ar cieņu un apbrīnu – mehānismu, kur vienā sakabē saredzamais ar tikai sajūtamo. Viņa zina, ka tie viens otru kustina un tas liek mehānismam darboties.

Par sirdsdarbu, veicot ārsta palīga pienākumus Ramatas pagastā gandrīz 50 gadu garumā, par nesavtīgu atbalstu Ramatas pagasta iedzīvotājiem, darba pienākumus veicot, stundas neskaitot un arī ārpus darba laika, tādējādi sniedzot cilvēkiem atbalstu un radot drošības sajūtu tad, kad tas visvairāk ir nepieciešams, par palīdzību atveseļošanās laikā jau vismaz ceturtajai ramatiešu paaudzei svinīgā ceremonijā 17. novembrī apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma ārsta palīgs Svetlana Vilne, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

“Profesijas izvēlē neesmu nemaz domājusi par ko citu. Vienmēr tā bijusi palīdzēšana citiem. Arī bērnībā – tad rotaļājoties palīdzēju atveseļoties lellēm. Gandrīz 50 darba gadi Ramatā. Esmu iepazinusi šejieniešus no paaudzes paaudzē,” stāsta Svetlana Vilne. Viņa dzimusi un skolojusies Limbažos, bet Ramatā nonākusi darba dēļ – tolaik jaunajiem speciālistiem tika noteikts, kur būs prakses un vēlāk darba vieta. “Kad pirmo reizi nonācu Ramatā, nevienu te nepazinu, apkārtne sveša, pat satiksmes autobuss nekursēja, jo ceļu vēl nebija. Tagad gan, protams, pazīstu katru koku un krūmu.”

Svetlana atceras, ka darbs sākotnēji nebija viegls ne tikai tiešo pienākumu, bet arī toreizējo iespēju dēļ. “Kādreiz vēl bija mājas vizītes, īpaši gripas sezonas laikā bija ļoti daudz izsaukumu. Arī pie bērniem devos mājas vizītēs. Kad vēl zīdainīši bija manā aprūpē, viņi bija jāaprauga katru dienu. Turklāt jāņem vērā, ka tad mūsu rīcībā vieglās mašīnas un navigācijas nebija. Kolhoza laikā bija dispečers, varēja piezvanīt, pieprasīt mašīnu, bet nebija garantijas, ka mašīna būs pieejama. Bet ļoti daudz palīdzēja arī vietējie iedzīvotāji. Vienu brīdi pie pacientiem braucu arī ar smago mašīnu, autobusu. Interesanti atcerēties – ar smago mašīnu pāri pļaviņai, pāri grāvim cerībā, ka māja būs īstā.”

Svetlana atzīst, ka tas ir viņas sirdsdarbs, tāpēc stundas, to darot, neskaita. Kamēr bērni mazi, dienas plāns bijis ļoti piesātināts – agri rīti (jāpiebilst, ka sākt dienu agri Svetlana turpina joprojām), darbs, vizītes, ģimene, skolojami bērni, mājas solis, dārza darbi, līdz 1990. gadu beigām bijusi arī sava saimniecība. Svetlana par darba spējām nesūdzas, šobrīd viņas aprūpē ir gan Ramatas iedzīvotāji, gan arī pacienti Mazsalacas slimnīcā.

Jautāta par kādu atmiņā palikušu gadījumu, Svetlana stāsta, ka, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnā ir pieņēmusi dzemdības. Šobrīd bērniņš, kurš nācis pasaulē, nesagaidot nokļūšanu slimnīcā, varētu būt nosvinējis jau 40. dzimšanas dienu.

Par to, kādām rakstura īpašībām jāpiemīt medicīnas nozarē strādājošajiem, Svetlana atbild, ka “iztirināties var pirms tam un pēc tam, bet, kad jādara, ir jāsavācas, ir jātiek galā, variantu nav”. Svetlana atzīst, ka viņai ļoti patīk darbs ar cilvēkiem, arī ar pašiem mazākajiem pacientiem, kad vēl zīdainīši bija viņas uzraudzībā. “Tā laikam sanāk, ka četras ramatiešu paaudzes esmu ārstējusi. Ģimenes tuvas, arī to slimību vēsture zināma. Tādā ziņā mazākā teritorijā ir vieglāk strādāt – skatoties, kādas veselības problēmas bijušas vecākiem, labāk izprotu, kāds risks varētu būt viņu bērniem, mazbērniem.”

Veselības uzlabošanai Svetlana atgādina, ka izkustēšanās ir ļoti svarīga. Arī pati labprāt dodas pastaigās. Vienu mīļāko vietu gan nosaukt esot grūti – skaisti skati paveras, dodoties uz Līču skolas pusi, pie Ramatas Lielezera. Vaļasprieks ir arī adīšana, tuvinieku iepriecināšana ar gardu ēdienu. Tādējādi ne tikai profesionālā ziņā Svetlana ir atbalsts līdzcilvēkiem, arī, nododoties vaļaspriekiem, tā augļus bauda ģimene un draugi. “Prieks, ka cilvēki arvien vairāk apzinās, cik daudz var sev palīdzēt, regulāri izkustoties. Arī Ramatā redzu, ka ir daudz nūjotāju, riteņbraucēju. Un svarīgi atcerēties, ka reizēm parunāšanās arī ir lieliska pretsāpju tablete.”

Jautāta, kas viņai ir lepošanās vērts, Svetlana pateicas līdzcilvēkiem: “Ramatieši ir ar savu raksturu, bet tas ir labi, cilvēki ir atsaucīgi, ieklausās, ar to arī lepojos.”

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri