Valmieras Ziņas

Svētku brīvdienās vairāki konflikti; ievērojami pieaudzis dzērājšoferu skaits

Lasīšanas laiks: 2 min

Vidzemes reģionā svētku brīvdienās policijas klātbūtne bijusi nepieciešama dažādos konfliktos, kuru izcelšanās iemesls lielākoties bijis pārlieku lielā aizraušanās ar alkohola patēriņu. Ceļu satiksmē kopumā reģistrēti 59 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem 8 negadījumos cietuši deviņi cilvēki, taču traumas nav bijušas dzīvībai bīstamas. Šajos svētkos ievērojami pieaudzis pieķerto dzērājšoferu skaits – kopumā administratīvi sodīti 33 autovadītāji, kas pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Aizvadītā gada Līgo svētku brīvdienu laikā bija reģistrēti 13 gadījumi. 

Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Nikolajs Tkačs vērtē: “Kopumā no sabiedriskās kārtības un drošības viedokļa svētku brīvdienas aizvadītas salīdzinoši mierīgi. Kā jau ierasts, policija klātbūtne bija nepieciešama dažādos konfliktos, kas izcēlušies iereibušo svinētāju starpā. Arī situācija ceļu satiksmē vērtējama pozitīvi, jo nav noticis neviens ceļu satiksmes negadījums, kurā būtu bojā gājušie vai gūtas smagas un dzīvībai bīstamas traumas. Diemžēl neiepriecina fakts, ka ievērojami pieaudzis pieķerto dzērājšoferu skaits. Reibumā pieķerti 33 automašīnu vadītāji, kas ir par 20 vairāk nekā pagājušā gadā šajā laikā. Šis rādītājs liecina vien par to, ka joprojām ir autovadītāju kategorija, kurus nebiedē ne bargie sodi, ne fakts, ka viņi apdraud citus ceļu satiksmes dalībniekus. Policija turpinās kontrolēt autovadītājus, lai novērstu gadījumus, kad šoferi pie stūres sēdušies reibumā.”

Laikā no 19.jūnija līdz 25.jūnijam reģistrēti 59 ceļu satiksmes negadījumi. 8 negadījumos cietuši 9 cilvēki. Vienā negadījumā automašīnai nobraucot no ceļa cietis tās vadītājs, vienā gadījumā traumas krītot guvis velosipēda vadītājs, tāds pats gadījums noticis arī ar kādu mopēda vadītāju, kurš braucot kritis. Reģistrēti trīs gadījumi, kad vadot automašīnu atpakaļgaitā, uzbraukts gājējam, vienā no šiem gadījumiem Limbažos, Krasta ielā, garāžu kooperatīvā autovadītājs bija atstājis notikuma vietu neziņojot par uzbraukumu gājējam policijai. No atpakaļgaitā braucošas automašīnas cietis arī kāds velosipēda vadītājs Cēsīs, savukārt divi cilvēki guva traumas Madonas novadā, autoceļa “Madona – Mētriena” 4.kilometrā uzbraucot uz ceļa iznākušam alnim.

Kopumā brīvdienās aizturēti 108 transportlīdzekļu vadītāji reibumā, no tiem 33 mehānisko transportlīdzekļu vadītāji un 75 velosipēda, mopēda vadītāji. Par ātruma pārsniegšanu sodīti 214 vadītāji.

Tieši Līgo svētku laikā no 23.jūnija līdz 24.jūnijam reģistrēti 20 ceļu satiksmes negadījumi, no tiem 5 negadījumos cietuši 5 cilvēki. Šajā laikā pieķerti 10 iereibuši automašīnu vadītāji un 24 mopēda, velosipēda vadītāji.

Kopumā brīvdienās reģistrēti 170 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 76 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību. Notikušas 36 zādzības, no tām 6 no mājokļiem, 5 no tirdzniecības vietām, divas velosipēdu un motorolleru zādzības. Notikusi viena laupīšana un 31 gadījumā reģistrēta mantas tīša iznīcināšana vai bojāšana. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 662 administratīvo pārkāpumu protokoli.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU - LOGOPĒDU uz pilnu darba likmi (30 stundas nedēļā). Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; • iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 900 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2022. gada 31.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Strenču Mūzikas skola aicina darbā uz nenoteiktu laiku klavierspēles pedagogu – koncertmeistaru (profesijas klasifikatora kods 2320 02) no 2022./2023.mācību gada 1.septembra, darba vietas adrese: Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt radošu un kvalitatīvu, profesionālās ievirzes izglītības programmai atbilstošu mācību procesu; • pilnveidot savu profesionālo kompetenci un dalīties ar kolēģiem “labās prakses” piemēros; • iesaistīties skolas attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; • kļūt par atbalstošu koncertmeistaru topošajiem māksliniekiem; • būt draugos ar amata veikšanai nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme patstāvīgi un mērķtiecīgi organizēt savu darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • 0,9 likmes; • atalgojumu EUR 900 mēnesī par likmi pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atsaucīgu, radošu kolektīvu. CV un pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu: ralda.ziemule@valmiera.edu.lv līdz 2022.gada 31.augustam. Tālrunis informācijai: 26330551. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku saimniecības vadītāju, darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads (0.5 darba likmes (20 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: - vadīt, organizēt un pārraudzīt Iestādes tehniskā personāla darbu; - nodrošināt un organizēt Iestādes ēku inženiertīklu savlaicīgu tehnisko un profilaktisko apkalpošanu; - piedalīties Iestādes budžeta plānošanā un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; - iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; un ja Tev ir: - vispārējā vidējā vai vismaz profesionālā vidējā izglītība; - darba drošības un ugunsdrošības jautājumu pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību; - valsts valodas prasme augstākajā līmenī; - labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); - kompetences: elastība, atbildība, iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes; mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu EUR 345.00 (atbilstoši 6 mēnešalgu grupai); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 25.augustam e-pastā: kracites@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64232458. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-25

Mūsu partneri