Valmieras Ziņas

Svētki mūzikai Valmieras mūzikas un mākslas vidusskolā Universum

Lasīšanas laiks: 4 min

Šodien, 8. decembrī Valmierā, Universum mūzikas un mākslas vidusskolas Lielajā zālē ar bagātīgu un krāšņu koncertu piecu gadu jubileju atzīmēs Mūzikas skola Universum, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Mūzikas skolas Universum skolotāja Ritma Pētersone-Cepīte.

Mūzikas skola Universum dibināta pamatskolas (šobrīd – vidusskolas) Universum un Valmieras draudzes Kacir paspārnē ar mērķi ikvienam bērnam dot iespēju sevi izteikt mūzikā. Īsumā profesionālās ievirzes programmu mūzikā misiju un būtību izsaka skolas devīze Dievbijība. Raksturs. Izcilība. Skolas vadības komandu atvērt mūzikas skolu iedvesmojis ievērojamā mūzikas pedagoga Jāņa Cimzes piemērs, kurš savā personā iemiesojis skolas devīzi un savu aktīvo darbību sācis tieši Valmierā. Skola jau piecu gadu garumā realizē pieaugošu akreditētu izglītības programmu klāstu, paplašinot savu darbību arī ar vizuāli plastiskās mākslas programmu.

Savu darbību skola pirms pieciem gadiem  uzsāka ar divām mūzikas programmām- klavierspēli un fagota spēli. Šobrīd bērniem ir iespēja mācīties jau vienpadsmit mūzikas programmās-klavieru, vijoles, čella, ģitāras, flautas, klarnetes, fagota, saksofona, trompetes, eifonija un sitaminstrumentu. Bērni pie mums mācās arī sagatavošanas klasē, mūziku iespējams mācīties arī skolas vecuma jauniešiem un  pieaugušajiem.

Lepojamies ar saviem skolotājiem, katrs no skolotājiem skolas vēsturē ierakstījis savu īpašu lapu. Skolā labā kvalitātē, radoši un ieinteresēti strādā profesionāli, pieredzes bagāti skolotāji – Inguna Birzniece, Anna Spalviņa, Anitra Rause, Gunta Siliņa, Ilze Petrovska, Ritma Pētersone-Cepīte,  Jānis Dimants, Jānis Silakalns, Viktors Eunapu, Vigo Račevskis un Aivars Cepītis. Mūzikas skolas Universum darbu koordinē direktora vietniece Anete Cīrule.

Svētku reizē atceramies arī skolotājus, kuri skolā patreiz vairs nestrādā-Elitu Zviedrāni, Lieni Babri, Sanitu Melderi, Tabitu Marheli, Daniēlu Grozu, Jāni Lielbārdi un Ingmaru Zemzari.

Atskatoties uz paveikto, ar gandarījumu varam teikt, ka paveikts ir daudz – pastāvīgi augusi skolas instrumentu materiāli tehniskā bāze, skolas telpas ir skaisti izremontētas, audzēkņiem, skolotājiem un viesiem ir iespēja muzicēt lielā un skanīgā zālē, jaunajiem mūziķiem ir ļoti labi panākumi konkursos, skolā ir aktīva koncertdzīve.  Šajā mācību gadā savu darbību uzsāka  zēnu koris, kuru vada diriģente Anitra Rause, jau otro gadu skolā darbojas orķestris mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Aivara Cepīša vadībā. Skolā valda ģimeniska atmosfēra, dažāda sastāva ansambļos kopā muzicē brāļi un māsas. Skolu absolvējuši vijolnieki Teofils Vatuļins, Dārta Alise Demitere un  Angelika Vētra, pianisti Alma Marta Ivāne, Annija Tauriņa un Eva Viļumsone, ģitāriste Elīna Ķepsne,  flautiste Arīna Babre un klarnetists Pēteris Ciršs.

Piedaloties konkursos, jaunie mūziķi un viņu skolotāji iegūst brīnišķīgu pieredzi, jaunus muzikālus iespaidus, plašāku atzinību, kā arī atziņu, ka panākumu pamatā ir mērķtiecīgs un neatlaidīgs darbs.  Mūzikas skolas Univerum audzēkņi un skolotāji godam savu skolu  pārstāvējuši konkursos Latvijā-Daugavpilī, Līvānos, Madonā, Mārupē, Ozolniekos, Rīgā, Siguldā, Salacgrīvā,  Valkā, Ulbrokā, Lietuvā – Šauļos un Panevēžā, Francijā – Parīzē, Serbijā – Sremska Mitrovicā. Mēs lepojamies ar saviem Latvijas un starptautisko konkursu laureātiem – flautisti Līvu Miķelsoni, saksofonisti Esteri Ciršu, klarnetistu Pēteri Ciršu, vijolniecēm Loti Miķelsoni un Monu Žarkovu,  jaunajiem pianistiem Justu Ciršu, Paulu Grigorjevu, Tobiasu Vatuļinu, Emīlu Čečiņu, Elīzu Kati Veinbergu, Anniju Tauriņu un Evu Viļumsoni, fagotistu Džonatanu Vētru un  eifonistu Kristiānu Vētru.

Kopš pašiem skolas pirmsākumiem esam aktīvi koncertējuši- Universum mūzikas un mākslas vidusskolas Lielajā zālē, Alojas un Gaujienas MMS, Burtniekos, Druvienas Vecajā skolā-muzejā, Jaunpiebalgā – Emīla Dārziņa muzejā Jāņaskola,  Rīgā-Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē un Latviešu biedrības Zelta zālē,  Vidzemes koncertzālē Cēsis, Vaidavā, Mūzikas svētkos Burkānciemā Valmierā, koncertzālē Valmiera, Šauļu 1.Mūzikas skolā, V. Miklauska Panevēžas Mākslu ģimnāzijā un Panevēžas Mūzikas skolā Lietuvā. Daudz jauna un interesanta par leģendāro pianisti, valmierieti Jautrīti Putniņu uzzinājām koncertā  Mūzika un sarunas par Jautrīti Putniņu un pianistu ciltskoku Valmierā, koncertā atmiņās dalījās un daudz interesantu stāstu par Jautrīti stāstīja  pianiste Helēna Laukmane, vijolniece Biruta Vaivode un saksofonists Vilnis Kundrāts. Jaunie mūziķi līdztekus aktīvai konkursu un koncertdzīvei ir piedalījušies arī vairākos nozīmīgos festivālos-Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas reģiona mūzikas skolu klavieru nodaļu audzēkņu koncertā-festivālā, V jauno pianistu festivālā Debija 2019  Rīgā un Starptautiskajā Ziemas mūzikas festivālā Valmierā.

Viena no Mūzikas skolas Universum atpazīstamības zīmēm ir starptautiskie mūzikas un mākslas svētki, kuri ieguvuši Latvijas un starptautiska mēroga mūzikas skolu audzēkņu un  skolotāju atzinību. Svētku ietvaros skan plašas koncertprogrammas, interesentiem ir iespēja apskatīt svētku dalībnieku zīmējumu un gleznojumu izstādi, klausīties lekcijas un meistarklases.  Šī mācību gada pavasarī notiks jau III Starptautiskie mūzikas un mākslas svētki.

Vēlamies, lai bērni mūsu skolā justos labi, vienmēr laipni gaidīti ir arī audzēkņu vecāki. Mūzikas apmācību veidojam, apzinoties, ka pamatā ir bērns, atbalstoša vide un labvēlīga gaisotne. Sirsnīgs paldies audzēkņu vecākiem, kuri novērtē, cik liela loma bērna rakstura veidošanā, spēju un talanta attīstībā ir mūzikas apmācībai,  ir atsaucīgi, atbalstoši un ieinteresēti mūzikas skolas darbā!

Īpašās svētku noskaņas bagātina šī skaistā sezona. Jesajas grāmatas 9.nodaļas sākumā teikts: “Tauta, kas staigā tumsībā, ieraudzīs spožu gaismu. Pār tiem, kas dzīvo nāves ēnas zemē, atmirdzēs gaisma”. Šī debesu gaisma spīd mūsu sirdīs jau vairāk kā 2000 gadu.

Lai nepietrūkst muzicētprieks un radošais gars, lai skan tālu un spoži, lai arī turpmāk mums kopā  izdodas  izdarīt daudz labu darbu! Kolektīva vārdā, sirsnīgi aicinu ikvienu pievienoties jubilejas koncertam šodien, 8.decembrī, pl.17.00 skolas Lielajā zālē.

Uz tikšanos mūzikā!

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri