Valmieras Ziņas

Universum mūzikas un mākslas vidusskolas orķestris koncertē Lietuvā

Lasīšanas laiks: 2 min

Skolēnu rudens brīvlaikā, 26.oktobrī, Universum mūzikas un mākslas vidusskolas orķestris devās uz  koncertu Lietuvā, Šauļu 1.mūzikas skolā. Orķestra diriģentu Aivaru Cepīti un Šauļu 1.Mūzikas skolas direktoru Vigintu Ališausku (Vygintas Ališauskas) saista sena muzikāla draudzība, un nu pēc ilgāka laika izdevās atkal tiktiesportālu “Valmieras Ziņas” informēja Mūzikas skolas Universum pārstāve Anitra Rause.

Koncerta klausītāji ļoti sirsnīgi novērtēja mūsu orķestra un  tā solistu sniegumu. Aplausi nerimās gan pēc Monas Žarkovas vijoles solo priekšnesuma – pašsacerētās kompozīcijas ,,Gretchen”, gan pēc Esteres un Pētera Ciršu aizrautīgi spēlētā klavieru dueta ,, Boogie – woogie”. Savukārt, Kristaps un Paula Grigorjevi (trompete un klavieres) klausītājiem veiksmīgi piedāvāja ceļojumu kopā ar  T. Deimerona ,, Lady Bird”.  Universum mūzikas un mākslas vidusskolas orķestris ļāva spoži iemirdzēties G.F. Hendeļa ,, Uguņošanas mūzikai”, silti un ar iejūtību atskaņoja E. Dārziņa, L. Liepiņas un Monas Mod (M. Žarkovas) sacerēto ,,Ave Rīga’’. Ļoti enerģiski un reizē arī maigi skanēja latviešu tautasdziesmu apdares, bet visas programmas centrā – tradicionālā skotu melodija, kuru mūsdienās pazīstam kā dziesmu  ,,Visvarenā Žēlastība” – ar savu vēsti , kura tik ļoti nepieciešama mums katram.

Jāpiebilst, ka visas skaņdarbu aranžijas un tautasdziesmu apdares veidojis mūsu skolotājs Aivars Cepītis.

Pēc koncerta skolotājiem raisījās dzīvas sarunas par izglītības situāciju mūzikā un mākslā, kā arī tika izteikta vēlme tālākai radošai sadarbībai.

Orķestra brauciens uz Lietuvu bija iespējams, pateicoties Sandra Apsīša vadītā uzņēmuma SIA “AIMASA” finansiālam atbalstam, kā arī braucēju līdzfinansējumam.

Jau pavisam drīz – 2.decembrī –  orķestris un solisti uzstāsties koncertā “Season of light 2023”, Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 29, kultūras un atpūtas centrā “Imanta”, plkst.15.00.  Šis koncerts būs kā Universum Mūzikas skolas 6 gadu darbības jubilejas koncerts. Ieeja bez maksas.

 Sirsnīgi gaidīsim ikvienu klausītāju.  Koncerta tematika – adventa laiks.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri