Valmieras Ziņas

Sveiks Valmieras novada Goda un Gada cilvēkus

Lasīšanas laiks: 4 min

Kā aug ozols, tā arī zīle. Un otrādi. Tāpat ar darbiem un domām – ir tādi kā zīle un tādi kā ozols. Viens otram svarīgi, viens no otra rodas, daloties saknēs un augstumos. 19. novembrī svinīgā ceremonijā koncertzālē “Valmiera” sveiksim Valmieras novada apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” un “Valmieras novada Gada cilvēks” saņēmējus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Par mīlestības pret sportu veicināšanu bērnu un jauniešu vidū, gan esot skolotājai, gan 1960. gados aicinot Valmierā iepazīt un attīstīt tādu sporta veidu kā badmintons, par Valmieras vārda nešanu pasaulē, piedaloties dažādu sporta veidu sacensībās un turpinot to darīt arī šobrīd senioru vecuma grupā, uzrādot augstvērtīgus rezultātus pasaules līmenī, kā arī par aicināšanu iesaistīties sportā un līdzcilvēku iedvesmošanu apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņems sportiste, sporta entuziaste Marta Ādamsone.

Par nenovērtējamo un nenogurstošo ieguldījumu, veicinot Valmieras, Valmieras novada un Giterslo apriņķa (Vācija) sadarbību vairāk nekā 20 gadu garumā, palīdzot dažādām Valmieras novada iestādēm, biedrībām sadarbībā ar Vāciju īstenot attīstības, izglītības, kultūras, sporta, uzņēmējdarbības, sociālās jomas, infrastruktūras projektus, rast sadarbības partnerus, gūt pieredzi, apbalvojums “Valmieras novada Goda pilsonis” piešķirts Valmieras novada un Giterslo reģiona sadarbības koordinatorei Rudītei Markus. Savukārt par šī darba veikšanu Vācijā apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņems Hanss Joachims Švolovs (Hans-Joachim Schwolow), pateicoties par spēju piesaistīt attiecīgās jomas speciālistus, lai sadarbības projektus īstenotu gan lēmuma pieņemšanas, gan kvalitatīvas izpildes līmenī, par joprojām aktīvu iesaisti Valmieras novada un Giterslo apriņķa sadarbībā, sekojot līdzi notiekošajam, rosinot jaunas iniciatīvas un stiprinot sadarbības virzienus. Jāpiemin, ka šogad aprit Valmieras un Giterslo reģiona sadarbības 30. gadskārta.

Par ieguldījumu kanisterapijas (rehabilitācijas veids, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni) piedāvājuma attīstīšanā, tādējādi palīdzot stiprināt bērnu emocionālo, garīgo un fizisko veselību, kā arī par ieguldījumu lasīšanas ar suni programmas izveidošanā Valmieras integrētajā bibliotēkā apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņems kanisterapijas speciāliste, kinoloģe Ingūna Tihomirova.

Par ieguldījumu sporta izglītības attīstībā Valmierā, vairāk nekā 40 gadu garumā trenējot jaunos vieglatlētus, koordinējot dalību dažāda līmeņa sacensībās, piedaloties sacensību rīkošanā un tiesāšanā, izveidojot un attīstot Valmieras Vieglatlētikas klubu, par sportistu sagatavošanu augstvērtīgiem sasniegumiem, regulāru Latvijas izlašu dalībnieku sagatavošanu, par ieguldījumu pilsētas un novada vieglatlētikas attīstībā apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” piešķirs vieglatlētikas trenerim Raitim Ravinskim.

Par mērķtiecīgu, uz attīstību vērstu uzņēmējdarbības stiprināšanu jau 30 gadu garumā, arī dažādos pārmaiņu laikos rūpējoties par darbinieku labklājību, vietējās kopienas attīstību, par aktīvu, atbildīgu rīcību, spējot saskatīt izaugsmes iespējas un tās īstenojot lauku teritorijā, apliecinot, ka reģiona izaugsmi veido attīstība visā tā teritorijā, apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” piešķirs uzņēmējiem Ilzei un Valteram Bergiem (SIA “Zaltes”).

Par entuziasmu, sabiedrības iesaistīšanu, kopienas stiprināšanu, aicinot ikvienu iesaistīties Jāņparka iedzīvotāju iniciatīvas grupā ar mērķi kopt un attīstīt parku, veicināt tajā dažādas norises, apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” piešķirs Jāņparka iedzīvotāju iniciatīvas grupas aktīvistei Annai Brokai.

Par nenovērtējamo darbu, sarakstot grāmatu Valmieras Mūzikas skolai simtgadē “Dzīvesstāsti nošu līnijās”, veicot mutvārdu vēstures pētījumu, iemūžinot Valmieras Mūzikas skolas skolotāju dzīvesstāstus, kas ir stāsti arī par mūzikas izglītības attīstību Valmierā, dzimtu stāsti, apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” saņems grāmatas autore, pētniece Agita Mačuka.

Par nenogurstošu sirdsdarbu, organizējot palīdzības sniegšanu Valmierā un Valmieras novadā nonākušajiem kara bēgļiem no Ukrainas. Par atsaucību, informācijas sniegšanu medijiem par pieredzēto un spēju iedvesmot līdzcilvēkus, arī pašai esot kara bēglei, apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” piešķirs Ukrainas iedzīvotājai Polinai Lypovai, kura, dzīvojot Valmierā, sniedza atbalstu Valmierā mītošajiem kara bēgļiem.

Par drosmīgu un pašaizliedzīgu brīvprātīgo darbu, sniedzot atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem kara apstākļos, gan dodoties uz Ukrainu, lai tur nogādātu glābšanā un ugunsdzēsībā noderīgu aprīkojumu un Valmieras novada iedzīvotāju saziedoto, gan organizējot palīdzības un atbalsta sniegšanu Latvijā nonākušajiem Ukrainas iedzīvotājiem, apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” saņems brīvprātīgais ugunsdzēsējs Dzintars Robulis.

Apbalvojumu saņēmējiem pasniegs īpašu Valmieras novada nozīmīti. Tajā atainots Valmieras novada ģerbonis – ozols uz pakalna zelta laukā un ūdens motīvs, simbolizējot latviskumu, pamatīgumu, stabilitāti, spēku, dabas mīlestību, pēctecību un tradīcijas, tiekšanos uz izaugsmi un attīstību, dzīvību un dinamiku.

Svinīgā ceremonija norisināsies 19. novembrī koncertzālē “Valmiera”. Notikumu ar muzikālo programmu bagātinās Mārcis Auziņš un Aija Vītoliņa. Ceremoniju vadīs aktieris un režisors Intars Rešetins (ieeja ar ielūgumiem).

Apbalvojumi “Valmieras novada Goda pilsonis” un “Valmieras novada Gada cilvēks” pēc Valmieras novada izveides tiks pasniegti pirmo reizi. Iedzīvotāju iesniegtos pieteikumus apbalvojumiem vērtēja Valmieras novada pašvaldības domes apstiprināta komisija – Valmieras novada iedzīvotāji, dažādu jomu pārstāvji.

Pateicamies iedzīvotājiem par labajiem vārdiem, piesakot līdzcilvēkus apbalvojumiem!

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri