Valmieras Ziņas

Sudraba medaļa Baltijā Valmieras tehnikuma mašīnbūves komandai

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītās nedēļas izskaņā Jelgavā norisinājās pirmais Baltijas mēroga profesionālās izglītības audzēkņu konkursa fināls vairākās disciplīnās, kur savā starpā sacentās izcilākie metālapstrādes un mašīnbūves tehniķi, tai skaitā Valmieras tehnikuma komanda, demonstrējot paveikto mājasdarbu un apliecinot savas profesionālās prasmes, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Tehnikuma Sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Kelpša-Čubrova.

Valmieras tehnikuma komandu pārstāvēja Matīss Meinards Puķulauks, Kristiāns Grencis un Dainars Miezis, metālapstrādes skolotāja Roberta Beriņa pavadībā. Jaunieši izgatavoja elektrobagiju, iegūstot otro vietu mašīnbūves kategorijā, nedaudz atpaliekot no kaimiņiem igauņiem.

Skolotājs Roberts Beriņš, izvērtējot citu dalībnieku sniegumu, saka: “Svarīgi ir ievērot visus drošības pasākumus un izmantot atbilstošus individuālos aizsarglīdzekļus. Salīdzinājumā ar mums, kaimiņvalstīm šī daļa bija krietni vājāka.”

Konkursa ietvaros puiši piedalījās tehnikas un inovāciju festivālā “Mehatrons 2023”, izstādē demonstrējot izveidoto elektrobagiju. Komanda aicināja apmeklētājus apskatīt produktu, ļaujot to izmēģināt un informējot par tā izstrādes procesu, tehniskajiem risinājumiem un citiem interesējošiem jautājumiem, kas rezultējās ar vislielāko balsu skaitu un skatītāju simpātijas titulu.

Katra komandas dalībnieka sniegums bija daļa no panākumu atslēgas. Skolotājs Roberts, kurš ir lielisks mentors, izceļ jauniešu stiprās puses: “Matīss ir labs pārdevējs un jebkuram produktam ir nepieciešams lielisks mārketings, lai to pamana arī citi, kā tas notika izstādē, kad elektrobagijs ieguva skatītāju simpātiju. Savukārt Kristiāna stiprā puse ir viņa enerģija, dzirkstelīte acīs un zināšanas, kas radušās pašmācības ceļā, mēģinot un darot. Dainars vislabāk orientējas dažādos materiālos, to fiziskajās un mehāniskajās īpašībās.”

Vieta izaugsmei ir vienmēr, tāpēc, lai sasniegtu vēl augstākus rezultātus, nepieciešams analizēt savu sniegumu un papildināt savas zināšanas konkrētās jomās. Iespējams, nākotnē jaunieši radīs vēl kādu elektrobagiju, kas būs vēl konkurētspējīgāks.

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri