Valmieras Ziņas

Starptautiskajā dejas dienā Pārgaujas ģimnāzijā notiek meistarklases

Lasīšanas laiks: < 1 min

Jau kopš 1982. gada pēc UNESCO Starptautiskās dejas padomes iniciatīvas 29.aprīlis šaurākā vai plašākā lokā tiek atzīmēta kā Starptautiskā dejas diena.  Visdažādāko žanru dejotājiem tie ir svētki, šogad gan visai klusi…

Vakar un šodien, 29.aprīlī, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas deju skolotāji rīkoja interešu izglītības meistarklases. Vakar tautisko deju soļus brīvā dabā mācīja “Pārgaujas delveru” vadītāja Gunita Kļaviņa, bet šodien mūsdienu dejas kustības ierādīja grupa “Flash” un vadītāja Linda Mīļā.

Parasti pavasarī notika atskaites koncerti, kad katrs kolektīvs rādīja, ko ir iemācījies gada laikā, šoreiz vien nelielas meistarklases VPVĢ Radošuma dienu ietvaros. Pēc mēnešiem ilgā laika, kad saredzēties varēja vien datora ekrānos, uzmundrinājumu rada arī kustības svaigā gaisā, priecīgi acu skatieni,  plaukstoši pumpuri skolas apkārtnē, līdzsvara, stiepšanās un citi vingrinājumi.

Deja dziedē gan fiziski, gan emocionāli, deja uzlādē gan pašus dejotājus, gan skatītājus, to savulaik atzinis arī Alkis Raftis, Starptautiskās dejas padomes prezidents (International Dance Council, Alki Rafti):

Deja ir universāla valoda. Tā ir atslēga, kas atver ikvienas durvis, ļaujot iepazīt citas valstis, citas tautas, cilvēkus un kultūras. Deja veicina brīvību, izpratni, draudzību un toleranci.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri