Valmieras Ziņas

SPRK neiebilst pie Valmieras plānotajiem dabasgāzes cauruļvadu remontdarbiem apgādes drošības uzlabošanai

Lasīšanas laiks: 4 min

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) neiebilst Latvijas dabasgāzes pārvades sistēmas operatora AS “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) plānotajiem cauruļvadu remontdarbiem apgādes drošības uzlabošanai, aģentūru LETA informēja SPRK pārstāve Baiba Jakobsone.

SPRK ir izvērtējusi situāciju saistībā ar gāzesvada Vireši-Tallina remontdarbu veikšanu. Īstermiņa apgrūtinājumi dabasgāzes piegādei no Latvijas uz Igauniju un Somiju ir iespējami, bet plānotie rezultāti nodrošinās ilgtermiņa ieguvumus Baltijas valstīm un Somijai.

No 1. līdz 31.maijam “Conexus” plāno veikt remontdarbus gāzesvada Vireši-Tallina posmā Latvijas teritorijā netālu no Valmieras. Būvdarbu rezultātā tiks uzlabota apgādes drošība. Būvdarbu grafiku nosaka “Conexus”.

Plānotie remontdarbi ir daļa no Eiropas Komisijas apstiprināta kopīgu interešu projekta dabasgāzes jomā “Latvijas-Lietuvas starpsavienojuma uzlabošana”. Šis projekts ietilpst Baltijas enerģētikas tirgus starpsavienojuma plānā, kas paredz infrastruktūras uzlabojumus, lai novērstu trīs Baltijas valstu un Somijas izolētību un atkarību no viena piegādātāja, stiprinātu iekšējā tīkla infrastruktūru un palielinātu piegāžu diversifikāciju un drošību Baltijas jūras reģionā.

SPRK konstatēja, ka, “Conexus”, izvēloties remontdarbu īstenošanas laiku un tehnisko risinājumu, ir ņēmusi vērā remontdarbu ietekmi uz apgādes drošību, apkārtējo vidi, kā arī sistēmas pakalpojumu tarifiem.

Remontdarbu laikā būs nepieciešams ierobežot dabasgāzes plūsmu virzienā uz Igauniju, bet Baltijas tirgus lietotāju dabasgāzes apgāde remontdarbu laikā netiks traucēta.

SPRK padomes locekle Rota Šņuka pauda, ka dabasgāzes pārvades sistēmas remontdarbi posmā Vireši-Tallina ir kritiski nepieciešami gan Latvijas, gan Baltijas reģiona lietotāju drošai apgādei, ņemot vērā maģistrālā gāzesvada noslodzes būtisku palielināšanos kopš šā gada janvāra. Noslodzes palielināšanās skaidrojama ar vienotā Somijas-Igaunijas-Latvijas dabasgāzes tirgus darbības uzsākšanu un plānotie remontdarbi ir stratēģiski nozīmīgi tirgus darbības stiprināšanai ilgtermiņā.

SPRK vērtēja gan apgādes drošības, gan ietekmes uz tirgu aspektus, tostarp laika izvēli remontdarbu īstenošanai.

SPRK skaidroja, ka no apgādes drošības aspekta būtiskākie argumenti remontdarbu veikšanai ir saistīti ar pārvades sistēmas operatora konstatētiem augsta riska gāzesvada defektiem, kuri potenciāli var radīt avārijas situācijas un apgādes pārtraukumus. Noslodzes pieaugums un plānotā gāzes spiediena paaugstināšana šajā gāzesvadā ir uzskatāms par minēto risku pastiprinošu efektu.

Savukārt saistībā ar ietekmi uz tirgu SPRK konstatēja, ka remontdarbu veikšanai izvēlēts laiks, kad dabasgāzes patēriņš apkures vajadzībām samazinās, līdz ar to mazinās arī ietekme uz tirgu, tostarp nodrošinot Valmieras pilsētas patērētājus ar stabilu gāzapgādi. Vienlaikus sagaidāmas zemākas dabasgāzes plūsmas, jo 30.aprīlī noslēdzas dabasgāzes izņemšanas sezona Inčukalna pazemes gāzes krātuvē.

Vērtējot ietekmi uz tirgu, SPRK ņēmusi vērā arī faktisko situāciju – būtisku dabasgāzes cenu samazinājumu. Tomēr, ņemot vērā augsto tirgus cenas prognozēšanas nenoteiktības līmeni, SPRK ieskatā remontdarbu plānošanā nav iespējams vadīties no cenu prognozēm. Proti, cenu prognozes ir ar augstas mainības risku, un situācija tirgū var strauji mainīties, savukārt remontdarbu plānošana ir mazāk elastīgs process, kas jāveic savlaicīgi.

SPRK skaidroja, ka savlaicīgas plānošanas pienākums izriet no Igaunijas un Latvijas pārvades sistēmas operatoru izstrādātajiem vienotās dabasgāzes pārvades ieejas-izejas sistēmas lietošanas noteikumiem. “Conexus” par plānotajiem remontdarbiem tirgus dalībniekus ir informējusi atbilstoši regulējumā noteiktajam – 42 dienas pirms remontdarbu sākšanas. Vienlaikus SPRK pozitīvi vērtē un atbalsta tirgus dalībnieku ciešāku sadarbību remontdarbu plānošanā, kurai nevajadzētu aprobežoties tikai ar pastāvošajā regulējumā noteikto.

Lai mazinātu iespējamos riskus saistībā ar tehnoloģiskiem padeves ierobežojumiem Igaunijas virzienā, SPRK aicina tirgus dalībniekus izvērtēt nepieciešamību izmantot tirgū balstītus risinājumus, piemēram, mijmaiņas darījumus.

Jau ziņots, ka Igaunijas un Somijas energokompānijas lūdza “Conexus” uz gadu pārcelt plānotos starptautiskā gāzes cauruļvada “Balticconnector” remontdarbus.

Igaunijas dabasgāzes uzņēmuma “Elenger” pārstāvji norādīja, ka būtiska jaudu ierobežošana dabasgāzes starpsavienojumā radīs vairāku miljonu eiro zaudējumus un iedragās “Balticconnector” uzticamību nākotnē.

Baltijas valstu un Somijas enerģētikas uzņēmumi kopīgā atklātā vēstulē Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) norādīja, ka nepiekrīt “Conexus” plānam maijā faktiski apturēt Igaunijas un Somijas dabasgāzes starpsavienojuma “Balticconector” darbību, par šādu ieceri paziņojot vien marta beigās, īpaši laikā, kas tāpat ir kritisks un izaicinošs. “Balticconector” savlaicīgi neizziņotā apstādināšana saistīta ar “Conexus” plānu veikt gāzesvada Vireši-Tallina remontdarbus.

“Conexus” ir vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operators Latvijā. Tas pārvalda Inčukalna pazemes gāzes krātuvi un maģistrālo dabasgāzes pārvades sistēmu, kas tieši savieno Latvijas dabasgāzes tirgu ar Lietuvu, Igauniju un Krievijas Ziemeļrietumu reģionu.

“Conexus” ir dibināts 2016.gada decembrī, reorganizācijas rezultātā no “Latvijas gāzes” nodalot pārvades un glabāšanas darbības virzienus. Kompānijas lielākais akcionārs ir “Augstsprieguma tīkls”.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Ductus" aicina darbā  TĀMĒTĀJS/-A Tev uzticēsim: tāmju sastādīšanu un izmaksu aprēķinu veikšanu atbilstoši būvniecības projektiem; apakšuzņēmēju cenu aptauju veikšanu un saņemto piedāvājumu izvērtēšanu; būvdarbos izmantojamo materiālu un mehānismu noteikšanu, to cenu pieprasījumu sagatavošanu un analīzi; tehnisko un finanšu dokumentu sagatavošanu (tāmes atbilstoši projektu prasībām, grafikus, finanšu plūsmas, u.c.). No Tevis sagaidām: vidējo speciālo vai augstāko izglītību būvniecībā, vēlams, ceļu būvē ( var būt pēdējo kursu students/-e); vēlams, pieredzi būvniecības projektu tāmēšanā, projektēšanā vai praktiskajā būvniecībā; izpratni par tehnisko dokumentāciju un rasējumiem; datorprasmes (MS Office, vēlams AutoCAD); patstāvīgumu, precizitāti un augstu atbildības sajūtu. Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu vienā no vadošajiem ceļu būves uzņēmumiem; atalgojumu no 2500 EUR (bruto); darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu; zinošu un atsaucīgu kolēģu komandu; profesionālās attīstības iespējas; pilnas vai nepilnas slodzes darbu ( iespēja apvienot ar studijām) Pieteikumus un CV sūtīt uz e-pastu: info@ductus.lv vai mk@ductus.lv, zvanīt (darba dienās, 8-17).Tel.nr. 27027479 Mēs sazināsimies ar prasībām atbilstošajiem kandidātiem. Profesija: TĀMĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejparks, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-14

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā; • ar traktortehnikas palīdzību veikt pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • veikt kravu iekraušanas un izkraušanas darbus; un ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • vēlama traktortehnikas vadītāja apliecība; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums strādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2023.gada 12.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 29388422. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-12

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā īpašumu apsaimniekošanas speciālistu/-i Kocēnu pagastā (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • nodrošināt Pārvaldes pārziņā nodotās kustamās mantas un nekustamā īpašuma (tai skaitā Pārvaldes pagasta teritorijā esošo pašvaldības iestāžu ēku, būvju, pašvaldības dzīvojamā fonda, ceļu u.c. objektu) apsaimniekošanu, uzturēšanu; • gādāt par Pārvaldes teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību (Pašvaldības ielu, ceļu un laukumu uzturēšanu, ielu, laukumu un citu publiskai lietošanai paredzētu teritoriju apgaismošanu, parku, skvēru un zaļo zonu ierīkošanu); • organizēt un uzraudzīt saimnieciskos darbus un nodrošināt to izpildi, kā arī nodrošināt dažādu saimniecisko materiālu iegādi un uzraudzīt to izlietošanu; • piedalīties kārtējā gada budžeta sagatavošanas izstrādē; • piedalīties būvniecības projektu sagatavošanā un uzraudzīšanā; • veikt ceļu, ēku remontdarbu tāmju sagatavošanu; • pieņemt iesniegumus, sūdzības un priekšlikumus no iedzīvotājiem un juridiskām personām, nodrošināt atbildes sagatavošanu iesniedzējiem; un ja Tev ir: • augstākā vai profesionālā vidējā izglītība (vēlams inženierzinātnēs un / vai nekustamā īpašuma pārvaldīšanas un uzturēšanas jomā); • teicamas latviešu valodas zināšanas; • praktiskas iemaņas īpašuma apsaimniekošanā, celtniecības un remonta darbos, darbu tāmes sagatavošanā; • prasmes un pieredze darbā ar normatīvajiem aktiem, dokumentu sagatavošanā, budžeta sastādīšanā; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 983 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1157 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes īpašumu apsaimniekošanas speciālista/-es Kocēnu pagastā amatam”, līdz 2023.gada 12.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 25771128 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Dzīvojamo māju/ īpašumu apsaimniekošanas SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-12

Mūsu partneri