Valmieras Ziņas

Sola pievērst pastiprinātu uzmanību gājēju pāreju pieeju attīrīšanai no sniega (1)

Jau informējām par iedzīvotāju pausto neapmierinātību, kā tiek uzturētas ietves ziemas sezonā Valmierā. Kā vienu no problēmvietām iedzīvotāji norādīja gājēju pāreju pieejas, no kurām netiek novākts sniegts, apgrūtinot pārvietošanos gājējiem, māmiņām ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pašvaldības saistošie noteikumi Nr.195 “Valmieras pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” nosaka sniega tīrīšanas uz gājēju ietvēm atbildību un kārtību, kā veicama sniega tīrīšana no ietvēm. Sniega un apledojuma laikā gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietu, attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem jānodrošina vismaz divas reizes dienā – katru dienu (arī brīvdienās un svētku dienās). Vietās, kur pašvaldība veic mehanizētu ietvju un celiņu attīrīšanu no sniega, jānodrošina iebrauktuvju, kāpņu, gājēju pāriešanas vietu krustojumos, un pie gājēju pārejām un tamlīdzīgu vietu attīrīšanu no sniega, kā arī pretslīdes materiālu kaisīšana.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, gājēju pāreju pieeju tīrīšana saskaņā ar šiem noteikumiem pilsētā tiek organizēta dažādi. Atsevišķu gājēju pāreju pieeju tīrīšana ir pilsētas sētnieku uzdevums, atsevišķām gājēju pārejām – īpašnieka, kura pārraudzībā ir īpašumam piegulošās teritorijas uzturēšana, un atsevišķās vietās gājēju pāreju tīrīšanai tiek piesaistīti pagaidu algota sabiedriskā darba veicēji. Šobrīd Valmieras pilsētas pašvaldības iestāžu sētniekiem ir dots uzdevums pievērst pastiprinātu uzmanību arī gājēju pāreju pieeju attīrīšanai no sniega.

Sniega izvešana no gājēju pārejām un krustojumiem tiek organizēta gadījumos, ja sniega vaļņi ir pārāk augsti, kā rezultātā gājēju pāreja vai krustojums nav pārredzams un ir apdraudēta gājēju un satiksmes drošība. Janvāra pēdējā nedēļā pilsētas gājēju pārejas un krustojumi tika vairākkārt apsekoti un sniega izvešana tika organizēta satiksmei bīstamajās vietās.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Aira - 08.02.2019 Atbildēt

    Jāpievērš vērība arī restīšu attīrīšanai atkušņa periodā ,piemēram gājēju pāreja Valkas -Rūjienas krustojumā pilsētas pusē regulāri vismaz metru platumā sedz ūdens.Kā lai šķērso p brauktuvi tai posmā?

Pārtikas un veterinārais dienests (reģistrācijas Nr. LV90000064301) izsludina konkursu uz vakanto darbinieka amatu VETERINĀRĀRSTS ZIEMEĻVIDZEMES PĀRVALDĒ  (1 amata vieta uz nenoteiktu laiku)  JA TEV IR: • augstākā izglītība veterinārmedicīnā vai saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma pārejas noteikumu 2.punktu vidējā speciālā izglītība, kas iegūta līdz 1992.gadam, vai pielīdzināma izglītība, kas iegūta citā akreditētā augstskolā; • vēlama pieredze gaļas veterinārās ekspertīzes veikšanā; • labas datorlietotāja prasmes (MS Office); • svešvalodu (krievu, angļu valodas) pamatzināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; • vēlme darboties komandā un prasme sadarboties; • prasme pieņemt atbildīgus lēmumus. JA VĒLIES IEGULDĪT SAVAS ZINĀŠANAS UN PRASMES ATBILDĪGĀ UN DINAMISKĀ DARBĀ, VEICOT: • dzīvnieku pirmskaušanas izmeklēšanu kautuvē; • pastāvīgu veterināro un higiēnas uzraudzību kautuvē; • pēckaušanas veterināro ekspertīzi kautuvē. PIEVIENOJIES MŪSU KOMANDAI UN IEGŪSI: • neatsveramu profesionālu pieredzi; • mācību iespējas profesionālajai pilnveidei; • summēto darba laiku un atalgojumu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai, no 5,63 EUR/stundā līdz 7,71 EUR/stundā pirms nodokļu nomaksas; • normatīvajos aktos noteiktās sociālās garantijas; • nepilna noslogojuma gadījumā, amatu savienošanas kārtībā, veikt blakusdarbu (piem. privātprakse); • veselības apdrošināšanas polisi, pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. Motivētu pieteikuma vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopiju lūdzam nosūtīt vai iesniegt Pārtikas un veterinārā dienesta Personāla vadības daļai Peldu ielā 30, Rīgā, LV-1050 vai elektroniski nosūtīt uz e-pasta adresi: konkursi@pvd.gov.lv ar norādi – Ziemeļvidzemes pārvaldes veterinārārsts. Pieteikumus gadīsim līdz 2020.gada 16.februārim. Tālrunis uzziņām 67027529. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulu Nr.2016/679, Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētais jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Pārtikas un veterinārais dienests, kontaktinformācija: Peldu iela 30, Rīga, LV-1050. Profesija: VETERINĀRĀRSTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 21, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-16 Kontaktpersona: Zane Mūrniece

Mūsu partneri