Valmieras Ziņas

Šodien notiks tiešsaistes diskusija “Meklējot jaudīgu izglītību: Vidzeme”

Lasīšanas laiks: 2 min

Aktualizējot izglītības iespējas un izaicinājumus Latvijas reģionos, projekts „Mācītspēks” īstenos tiešsaistes diskusiju ciklu. Pirmā diskusija par jaudīgas izglītības meklējumiem, kas veltīta Vidzemes reģionam, norisināsies šī gada 21.janvārī plkst. 16.00 – 17.00. Ja arī Tev interesē un rūp Vidzemes izglītības nākotne, – piedalies, paud viedokli un uzdod jautājumus!

Virzība pretī modernai izglītības sistēmai, kas ne tikai balstīta uz vispārēju zināšanu apgūšanu, bet arī sniedz patiesu pienesumu cilvēka kā personības attīstībā, mūsdienās ir viens no galvenajiem laimīgas, attīstītas un izglītotas sabiedrības pamatprincipiem. Kas tad īsti ir 21. gadsimta izglītība? Vai Covid-19 pandēmija ir izcēlusi nepieciešamību pēc kompetenču izglītības? Kā pēdējo gadu laikā ir mainījusies cilvēku plūsma Vidzemē, un kā tiek vērtētas reģiona izglītības iespējas?

Par šiem un citiem jautājumiem diskutēs Ieva Margeviča-Grinberga, Latvijas Universitātes asociētā profesore, 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Skolotājs” direktore, Aigars Runģis, alus darītavas “Valmiermuiža” īpašnieks, Arkādijs Karavājevs, Valmieras 2.vidusskolas vēstures un sociālo zinību skolotājs, projekta “Mācītspēks” dalībnieks un Gints Bērtiņš, Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītāja vietnieks. Diskusiju vadīs Ramona Urtāne, Profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestādes “Iespējamā misija” vadītāja.

Tiešraide skatāma šeit – https://ej.uz/IzglitibaVidzeme.

Šī diskusija būs pirmā no četru pasākumu cikla, kurā būs iespēja iegūt vērtīgu informāciju par aktuālajiem izaicinājumiem izglītībā un to iespējamiem risinājumiem katra reģiona kontekstā: Vidzemē, Zemgalē, Latgalē un Kurzemē. Seko līdzi un uzzini arī par citiem plānotajiem pasākumiem: www.facebook.com/macitspeks/events.

Jauno skolotāju izglītības projekta „Mācītspēks” mērķis ir spējīgu un motivētu dažādu jomu profesionāļu piesaiste skolotāja darbam, nodrošinot nepieciešamo izglītību un praktiskās mācības. Projektā „Mācītspēks” tiek sniegta iespēja 100 atlasītiem kandidātiem viena studiju gada laikā iegūt pedagoga kvalifikāciju un otra gada laikā turpināt profesionāli pilnveidoties, lai kļūtu par skolotāju kādā no Latvijas skolām. Vairāk par projektu un pieteikšanās procesu: www.macitspeks.lv.

Projektu īsteno Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte un nodibinājums „Iespējamā misija”, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Projekts „Mācītspēks” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004 „Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena „Izglītība un pedagoģija” studiju programmas” un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Skolotājs” licenču ietvaros.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri