Valmieras Ziņas

SMU pasākumā “CITS BAZĀRS” nomināciju ieguvuši Valmieras tehnikuma skolēni

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programmas” ietvaros organizācijas Junior Achievement Latvija (JA Latvija) īstenotajā skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā “CITS BAZĀRS” noskaidroti uzvarētāji. Triumfējuši dizaina un inovatīvi produkti.

Jauno uzņēmumu vērtēšana un apbalvošana tika veikta 7 nominācijās.

Par nominācijas “Sociāli atbildīgākais uzņēmējs” ieguvēju starp vidusskolām tika izvēlēts SMU Safe & Stable no Valmieras tehnikuma ar produktu — palīgierīces, spieķi pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Bet pamatskolu grupā uzvarēja SMU Dabas draugi no Jaunmārupes pamatskolas ar saražotajiem koka izstrādājumiem.

Nominācijā “Komerciālākais SMU produkts” uzvarētāji vidusskolu grupā — SMU Nepunkts no Cēsu Valsts ģimnāzijas, kas izgatavo oriģināla dizaina apdrukātus pusdienu šķīvjus, bet pamatskolu grupā — SMU Našķu Laboratorija no Madonas Valsts ģimnāzijas, kuri piedāvā veselīgas uzkodas.

Nominācijā “Inovatīva biznesa ideja” pirmo vietu vidusskolu grupā ieguva SMU Unyx no Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, kuru produkts ir mājas infrasarkanā tipa sildītājs, kas lieliski kalpo arī kā mājas dizaina priekšmets. Pamatskolu grupā šajā nominācijā uzvarēja SMU Aerial-Shelf no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, kuru produkts ir gaisa plaukts ar iebūvētām atvilktnēm sīkumiem. SMU Unyx ieguva pirmo vietu vidusskolu grupā arī nominācijā “Uz zināšanām balstīts SMU produkts”, savukārt pamatskolu grupā šajā pašā nominācijā labākie bija SMU Braincrack no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, kuru produkts ir 6 dažādas prāta spēles.

“Labākais stends” vidusskolu grupā bija SMU CozyWorn no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, kas ražo multifunkcionālus pledus. Savukārt pamatskolu grupā kā “Labākais stends” tika apbalvots SMU Našķu Laboratorija no Madonas Valsts ģimnāzijas, kas piedāvā saviem pircējiem veselīgas uzkodas.

Nominācijā “Videi draudzīgs produkts” starp vidusskolām laurus plūca SMU Saphire no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, kas ražo nano EKO apavu krēmu. Pamatskolu grupā šajā kategorijā uzvarēja SMU Skalu puikas no Krotes Kronvalda Ata pamatskolas, kuru izstrādājums ir iekuriņi krāšņu, kamīnu, grilu iedegšanai.

Kategorijā “Labākā pārdošanas komanda” pirmo vietu vidusskolu grupā ieguva SMU HandySac no Madonas Valsts ģimnāzijas ar izstrādājumu — ūdensnecaurlaidīga sporta soma. Starp pamatskolām šajā pašā kategorijā uzvarēja SMU Gudrais kamolītis no Īslīces vidusskolas, kuru produkts ir dažādi izstrādājumi no dzijas.

Nominācijā “Sociālo mediju aktivitāte” tradicionāli triumfē tie SMU, kuri visveiksmīgāk komunicējuši sociālajos tīklos. Šoreiz vidusskolu grupā uzvarējis SMU Iungo no Viesītes vidusskolas, kas radījuši izglītojošu un patriotisku galda spēli par Latvijas kultūru un vēsturi.

Savukārt pamatskolas grupā pirmo vietu ieguvuši Jautrie pirkstiņi no Krotes Kronvalda Ata pamatskolas, kuri ražojumi ir apsveikuma kartiņas un dāvanu kārbiņas

Papildus tika pasniegtas SIA Izdevniecība Dienas mediji, LIAA, SIA Inbokss un Banku augstskolas simpātiju balvas, kuras saņēma vēl pieci skolēnu mācību uzņēmumi — no Ķeguma komercnovirziena vidusskolas, Bērzaunes pamatskolas, Madonas pilsētas vidusskolas un Cēsu Valsts ģimnāzijas. Savukārt RTU Riga Business School savu simpātiju balvu — iespēju apmeklēt “Bizness24” nometni — pasniedza visiem 27 vidusskolu grupā nominētajiem SMU.

Iespējai tirgoties pasākumā “CITS BAZĀRS” bija pieteikušies 350 skolēnu mācību uzņēmumu, bet pasākumā Domina Shopping savu uzņēmumu pārstāvēja 170 labāko ideju autori.

Šogad apmeklētāji preces varēja iegādāties astoņās preču kategorijās — “Pakalpojumi, izklaide”, “Apģērbi, aksesuāri”, “Skaistumkopšana, bižutērija”, “Pārtika, preces virtuvei”, “Elektropreces, gaismas objekti”, “Suvenīri, dāvanas, sezonas preces”, “Spēles, preces bērniem”, “Interjera preces”. Detalizēts pārstāvēto uzņēmumu un produktu saraksts atrodams ŠEIT.

Pasākumā ietvaros jaunajiem uzņēmējiem bija iespēja saņemt 15 minūšu konsultāciju tirgvedības, finanšu plānošanas, produktu attīstīšanas vai uzņēmuma vadības jautājumos, piedaloties aktivitātē — “Swedbank mentoru speed-dating”. Konsultācijas par preču zīmju un dizainparaugu reģistrēšanu bija iespējams saņemt LR Patentu valdes stendā.

SMU produktu kvalitāti, stendus un sniegumu vērtēja pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku žūrija, kuras sastāvā bija pārstāvji no 25 uzņēmumiem un iestādēm.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri