Valmieras Ziņas

Smiltenes tehnikums “Vidzemes uzņēmēju dienās 2017” ar diviem talismaniem

“Vidzemes Uzņēmēju dienas 2017” atnākušas ne vien kopā ar burvīgu ziedoni, bet arī rosinājušas lielu apmeklētāju interesi par profesijām, kādas piedāvā apgūt Smiltenes tehnikums. Esam pārliecināti, ka pasākums skolai nesīs divkāršu veiksmi, jo kopā ar savējiem bija divi talismani – no Alsviķiem atbraukusī Pūcīte un Smiltenes tehnikuma Smiltiņš.

Abi tagad ir labākie draugi un apņēmušies darīt visu iespējamo, lai arī tie jaunieši, kuri vēl tikai būs mūsējie, justos gaidīti un droši – gan Smiltenes tehnikumā, gan skolas Alsviķu struktūrvienībā viņiem klāsies labi un tiks izdarīts viss, lai audzēkņi pēc dažiem gadiem izietu darba tirgū zinoši un gatavi sasniegt savās izvēlētajās profesijās augstākās virsotnes. Uzņēmēju dienas atklāšanā kopā ar savējiem bija arī skolas direktors Andris Miezītis.

 Jaunieši kopā ar skolotājiem sarūpējuši tik daudz interaktīvu nodarbju un konkursiņu, ka vakar dienas beigās pāri palika vien dažas balvas. Naktī tika gādātas citas.

Radošās darbnīcas un konkursi

Konkursa “SkillsLatvia 2017” viesmīļu konkursa 1. vietas ieguvēja Linda Daktiņa kopā ar kursa biedreni Sabīni Krumeņu  bija atbildīgās par trim “melnajām kastēm” un vienlaikus vadīja konkursu, kurā apmeklētājiem vajadzēja atpazīt bāra piederumus.

Apmeklētājiem bija iespēja uzdot Lindai jautājumus par dalību profesionālās meistarības konkursā, kurā gūtā uzvāra vienlaikus ir arī “ceļazīme” uz prestižajiem, starptautiskajiem profesionālās meistarības konkursiem “EiroSKills” un “Worldskills”, kam pasaulē ir jau 60 gadus ilgas tra­dīcijas.

Jauniešus visos iespējamos veidos atbalstīja skolotāja Elizabete Pudāne.

 Lielu interesi izpelnījās arī Alsviķu struktūrvienības meistardarbnīcas, kurās audzēkņi kopā ar skolotājām Indru Tomsoni un Dinu Avotiņu apmeklētājiem piedāvāja pagatavot skaistas marcipāna rozītes un dažādas dekoratīvas piespraudes un dekoriņus.

Laiks vaļoties nebija arī skolotājai un vecākajai medicīnas māsai Inai Vadinskai, kura kopā ar audzēkņiem apmeklētājiem mācīja sniegt pirmo palīdzību.

Pasākuma dalībniekiem īpaši liels gandarījums, ka apmeklētāji nāca ne vien interesanti pavadīt brīvo laiku, bet vēlējās uzzināt ko vairāk par profesijām, kuras var apgūt Smiltenes tehnikumā. No Alsviķu struktūrvienības piedāvājuma vislielākā interese bija par pavāra, šuvēja, aprūpētāja un galdnieka profesijām. Smiltenes tehnikuma “profesiju kartē” populārākie “kontrolpunkti” – veterinārārsta asistents, ēdināšanas pakalpojumu speciālists, viesnīcu pakalpojumu speciālists, celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķis, automehāniķis un ceļu būvtehniķis. Potenciālie audzēkņi uzdeva arī daudz jautājumus par jaunajām – melioratora un lopkopības tehniķa profesijām, kuras skolā varēs apgūt nākamajā mācību gadā.

Jaunākie “Vidzemes Uzņēmēju dienu 2017” apmeklētāji labprāt aizrāvās ar puzlēm, no kuru lauznīšiem vajadzēja salikt skolā populārākās profesijas prezentējošus attēlus.

Prezentācijas mākslā debitē trusis Kleo, suņu puika Rufo un sunīte Šanele no Maltas

Kopā ar audzēkņiem pirmoreiz Vidzemes Uzņēmēju dienās piedalījās trusītis Kleo, dzīvespriecīgais suņu puika Rufo un sunīte Šanele, kura par Latvijas iedzīvotāju kļuva tikai pirms dažiem mēnešiem. Šanele kopā ar savu jauno saimnieci – Smiltenes tehnikuma 4.veterinārmedicīnas kursa audzēkni Ievu Līni uz Latviju atceļoja no jaunietes prakses vietas Maltā. Sunīte Maltā pārdzīvojusi vairākas ortopēdiskās operācijas, tāpēc bijusi spiesta ilgstoši atrasties veterinārārstu uzraudzībā. Šanele sākumā ar mediķiem sadarbojusies ne labprāt. Draudzība ar Ievu iesākusies “caur vēderu” un hidroterapijas procedūrām. Sunītei ļoti garšo banāni. Ieva viņu tikmēr lutinājusi un apčubinājusi, kamēr Šanele sapratusi – kopā ar viņu ir cilvēks, kuram ļoti svarīgi, lai viņa atveseļojas un ir atkal laimīga. Kamēr jaunieši runājās ar apmeklētājiem, dzīvniekus ievietoja nelielā nožogojumā. Kleo un Šanele iespēju prezentēt Smiltenes tehnikuma profesijas uztvēra kā jaunu un interesantu izaicinājumu, bet Rufo gan nepiekrita būt par apskates objektu. Viņš visu laiku lēca no nožogojuma laukā, taču tas nebūt nenozīmēja, ka viņš nevēlas, lai Smiltenes tehnikumam 1. septembrī atkal ir daudz pirmkursnieku. Izkļuvis brīvībā, Rufo ar savu personisko šarmu ik pa brīdim kādu ātri savaldzināja un veda taisnā ceļā uz skolas stendu pie savas saimnieces – nākamās veterinārārsta asistentes Lauras Āboliņas. Dialogs turpinājās. Tikai ar mazliet citiem akcentiem…

Topā arī “ceļinieki”

2.a transporta kursa audzēkņi Sendijs Ainārs Mednis un Adrians Šuksts “Vidzemes Uzņēmēju dienās 2017” prezentēja celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķa profesiju. Kurš teicis, ka to nevar darīt ar trusi rokās? Kamēr Andrians kopā ar skolotāju Ivaru Siliņu strādāja par universālās pašgājēja mašīnas “Case SR 200” instruktoriem, Sendijs Ainārs ne vienam vien apmeklētājam pastāstīja, ka uz Smiltenes tehnikumu brauc jaunieši no visas Latvijas, lai apgūtu veterinārārsta asistenta profesiju. Ļoti iespējams, ka nākamajā mācību gadā Smiltenes tehnikuma automehāniķu saimei pievienosies vairākas dāmas, jo viņu interese pamācīties, kā strādā ar ekskavatora vadības svirām nebūt nebija mazāka kā puišiem. Protams, zināmu lomu tajā visā spēlēja jaunie un šarmantie instruktori, kuri tagad labi zina arī to, kā jūtas daudzbērnu tēvs, kuram ir tikai viens ekskavators, bet strādāt grib visi.

Ar sev raksturīgo omulīgo smaidu to visu vēroja direktora vietnieks praktiskās apmācības jomā Pēteris Logins, kurš no sirds priecājas, ka jauniešu interese par profesionālo izglītību pieaug.

“Labi padarīta darba sajūta,” dienas beigās atzina jaunieši un skolotāji. Pēc tam sekoja foto sesija pie Smiltenes tehnikuma tehniskās palīdzības mašīnas. Viņi visi lepojas ar savu skolu un vēlas, lai jaunieši, kuriem profesijas izvēle vēl priekšā, zina – Smiltenes tehnikumā var sākties arī viņu veiksmes stāsts…

Jaunieši, kā arī Rufo, Kleo un Šanele Valmierā ir arī šodien! Uz tikšanos “Vidzemes uzņēmēju dienās 2017”!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt iniciatīvu aizliegt videi nedraudzīgu maisiņu izmantošanu lielveikalos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri