Valmieras Ziņas

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera vērienīgi atzīmēs desmitgadi kopš atjaunošanas

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijas vadošie ultramaratonisti 3. jūnijā veiks 107 kilometrus garo distanci no Rīgas uz Valmieru. Šogad garākais skrējiens valstī atzīmē 10 gadu jubileju kopš atjaunošanas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļā.

Vēsturiskais skrējiensoļojums norisinājās piecas reizes no 1989.gada līdz 1993.gadam, kad iestājās 21 gada pauze. Toreiz “Gladiatoru pastaigas” dalībnieki mēroja daļu no vēsturiskā “Baltijas ceļa”, šodien pasākums nes teju Latvijas vienīgā labdarības skrējiena vārdu. Sacensībās piekto gadu pēc kārtas tiks noskaidroti labākie 100 kilometru šosejas skrējienā. Pirmo reizi Starptautiskā ultradistanču skrējēju asociācija piešķīra sudraba kvalitātes zīmi “IAU Silver Label”, ar ko līdz šim nevarēja lepoties tuvāko kaimiņvalstu sacensību organizatori.

Skrējēji novērtē pasākuma kvalitāti iepriekšējos gados, tāpēc prognozējams dalībnieku skaita rekords, dažas nedēļas pirms starta pārsniedzot pusotru simtu. Uz starta līnijas pie Brīvības pieminekļa 2. jūnija vakarā pirms pusnakts stāsies iespējami labākais gargabalnieku sastāvs, ieskaitot iepriekšējo gadu uzvarētājus, kas kāros labot līdzšinējo trases rekordu. Kungiem tas ir 2020.gadā Pētera Grīviņa iespētās nepilnas astoņas stundas (7:59:02) un Austrijā dzīvojošās Diānas Džavizas (9:21:49). Abi rekordisti tobrīd atradīsies ārpus Latvijas, taču sacensību režīmā skries iepriekšējo divu gadu uzvarētājs Toms Komass un divkārtējā sacensību uzvarētāja Vita Devjatņikova. Taču sagaidāms, ka Latvijā no Zviedrijas ieradīsies 2019.gada čempions Ainārs Kumpiņš, pērnā gada TOP3 skrējējs no Anglijas Uģis Dātavs. Savukārt no Īrijas ierasties plāno 50 kilometru skriešanas speciālists Raivis Zaķis. No Latvijā mītošajiem skrējējiem redzēsim arī pērn un aizpērn TOP 5 dalībniekus, kuri skāruši Sīmaņa baznīcas durvju kliņķi, kad nakts pavadīta uz šosejas.

Finišā skrējējus sagaidīs piecgadīgais valmierietis Eliass Kuprišs, kuram šogad tiks vākti līdzekļi, lai varētu turpināt rehabilitāciju pēc mugurkaula operācijas Vācijā. Iepriekšējos gados Vidzemes bērniem ar kustību traucējumiem saziedoti 33,9 tūkstoši eiro. Mazais Eliass priecāsies par atbalstu, tāpēc sabiedriskā labuma organizācijas “Ultrataka” ziedojumu konts atrodams ultrataka.lv. Turpat arī pārējā informācija un iespēja sekot līdzi tiešsaistes rezultātiem no trases.

Visas dienas garumā Valmieras iedzīvotāji un viesi tiek aicināti apmeklēt sacensību zonu pilsētas centrā, lai uzmundrinātu finišētājus. Tāpat noderīgs atbalsts dalībniekiem 3. jūnijā būs visas Rīgas ielas garumā, kā arī visas dienas garumā, sākot no paša rīta, jo pirmos vīrus ceram sagaidīt vēl pirms plkst. 8.00 no rīta, bet ātrākās dāmas finišam tuvosies nedaudz pēc plkst. 9.00.

Skrējiensoļujumu Rīga-Valmiera 107 km rīko biedrība “Ultrataka” sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību, Latvijas Vieglatlētikas savienību (LVS), fondu “Ziedot.lv”, bērnu rehabilitācijas centru “Poga”, kā arī virkni draudzīgo uzņēmumu, kas atbalsta labdarības pasākumu ar savu produkciju.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri