Valmieras Ziņas

Skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera vāc ziedojumus Lāsmai Zukurei

16 gadus vecā Lāsma Zukure mācās Rencēnu pamatskolā un šogad pabeigs 8.klasi. Piedzimstot Lāsmai konstatēja bērnu cerebrālo trieku, kas nozīmē to, ka jau kopš bērnības viņa nevar patstāvīgi staigāt. Šobrīd viņa šo ikdienišķo nodarbi spēj veikt tikai ar staigulīša palīdzību un var arī paiet, turoties pie sienas vai kādam pie rokas. Tādēļ šogad rehabilitācijas centrs “Poga”, sadarbībā ar labdarības organizāciju “Ziedot.lv”, vāks ziedojumus Lāsmas atlabšanai skrējiensoļojumā Rīga – Valmiera.

„Gadījumā, ja Lāsma kādreiz saslimst, viņa labprātāk apmeklēs skolu, nekā paliks mājās.”

Lāsma ir mērķtiecīga pusaudze, kurai patīk kustēties un nodarboties ar dažādām aktivitātēm – viņa labprāt nodarbojas ar glezniecību un dzied skolas ansamblī. Savu brīvo laiku vasarās pusaudze labprāt pavada jājot ar zirgiem. Turklāt šāda nodarbe palīdz stiept un sildīt kāju cīpslas. Meitenei ļoti patīk arī mācīties skolā un socializēties arī ar citiem viņas vecuma bērniem: „Gadījumā, ja Lāsma kādreiz saslimst, viņa labprātāk apmeklēs skolu, nekā paliks mājās,” stāsta Lāsmas mamma, Baiba.

„Lāsmai ir nepieciešams asistents, kas palīdz viņai pārvietoties.”

Tomēr, lai apmeklētu skolu, Lāsmai ir nepieciešams asistents, kas palīdz viņai pārvietoties no viena stāva uz otru, šobrīd šo funkciju pilda viņas mamma. „Viņa var viena pati pastaigāties pa pagalmu, taču uz veikalu pati aiziet nespēj. Braucot uz pilsētu, viņai ir nepieciešama palīdzība, lai iekāptu un izkāptu no autobusa,” atzīst Lāsmas mamma.  

2016.gada janvārī pirmo reizi televīzijā tika stāstīts par “GE-O System” rehabilitācijas kursu. “GE-O” sistēma ir Šveicē radīts gaitas rehabilitācijas robots, kas veicina gaitas trenēšanu un tās veiksmīgu modulēšanu. Redzot šo jaunievedumu, Baiba saprata, ka šāda veida procedūra ir nepieciešama arī viņas meitai. Viņa sazinājās ar rehabilitācijas centru “Poga” un devās uz pirmo vizīti. Tad arī pirmo reizi tika vākti ziedojumi, lai spētu Lāsmai sniegt nepieciešamo palīdzību.

„Šogad ziedojumu mērķis ir savākt pietiekami daudz līdzekļu, lai nodrošinātu pusaudzei rehabilitāciju uz visu 2017 gadu.”

Pirmo reizi Lāsma piedalījās 19 dienu garajā rehabilitācijas kursā, kuru piedāvā „Poga”, 2016.gada jūlijā. Tas izmaksāja 2900 eiro. Šogad ziedojumu mērķis ir savākt pietiekami daudz līdzekļu, lai nodrošinātu pusaudzei rehabilitāciju uz visu 2017 gadu, jeb 3 reizēm. Tajā viņa var piedalīties tādos rehabilitācijas kursos, kas ietver vairākas stundas garu fizioterapiju, ietverot unikālo “TheraSuit” metodi, kuras pamatā ir tērps, kas nodrošina ķermeņa ārējo stabilitāti, un pēc tam ļauj darboties arī ar “GE-O System” robotu. „Robots sniedz tik ļoti nepieciešamo treniņu. Lāsmas kājas muskuļi ir pasīvāki un viņai ir nepieciešams pielietot lielu spēku, lai spertu katru soli. Šī iekārta palīdz trenēt augšstilbus pakāpeniski palielinot slodzi un rādot to, kā pareizi likt soļus, lai netraumētu ceļus,” stāsta Lāsmas mamma, Baiba.

Jau iepriekš ziņojām, ka 107 kilometrus garais skrējiens no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Sv.Sīmaņa baznīcas kliņķim Valmierā, nododot Mildas sveicienu Sīmanim, šogad risināsies 1.aprīlī. Skrējiensoļojums Rīga – Valmiera, saukts arī par “Gladiatoru pastaigu”, ir garākais ultramaratons Latvijā un vienīgās labdarības skriešanas sacensības, kurās dalībnieki, brīvprātīgie un organizatori ziedo kāda Vidzemes bērna ārstēšanai. Šoreiz līdzekļi tiks vākti Burtnieku novadā dzīvojošās Lāsmas Zukures ārstēšanai “Ziedot.lv” rehabilitācijas centrā “Poga”.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri