Valmieras Ziņas

Skatu terase Valmierā saņem Latvijas Ainavu arhitektūras balvu (4)

Starptautiska žūrija atzinīgi novērtējusi objektu “Gājēju ceļš un skatu terase Atpūtas parkā Valmierā” nominācijā “Ārtelpa”, tai piešķirot Latvijas Ainavu arhitektūras balvu 2019. Objekta autors ir SIA “DJA”, arhitekts Didzis Jaunzems, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Augstais novērtējums pirmajā Latvijas Ainavu arhitektu asociācijas rīkotajā Latvijas Ainavu arhitektūras balvas konkursā saņemts starptautiskās žūrijas vērtējumā, kā galveno kritēriju izvirzot izcilību. Novērtējumu veica IFLA (International Federation of Landscape Architects) prezidents, ainavu arhitekts James Hayter  (Austrālija), Norvēģijas biroja Snøhetta partnere Jenny B. Osuldsen, Igaunijas ainavu arhitektu savienības prezidente, ainavu arhitekte Kristiina Kupper, Lietuvas ainavu arhitektu asociācijas prezidents, ainavu arhitekts Mantas Pilskauskas.

Skatu terase Valmierā bija jaunākais no pieteiktajiem darbiem, jo tās būvniecība tika pabeigta tikai šīs vasaras vidū.

Latvijas Ainavu arhitektūras balva šogad pirmo reizi tika piešķirta nominācijās ”Ārtelpa” un “Personības un procesi”, lai apkopotu pēdējos 10 gados Latvijā radīto ainavu arhitektūru. Kopā saņemts 81 pieteikums, ko vērtēja nacionālā un starptautiskā žūrija.

Pirmās Latvijas Ainavu arhitektūras balvas “Dižbalvu” starptautiskas žūrijas vērtējumā piešķīra kategorijai Ilgtspējīga ārtelpa – Bulvāru lokam – Rīgas kanālmalas apstādījumiem, kuru izveide uzsākta jau 1856.gadā pēc pilsētas aizsargmūru nojaukšanas un kuru attīstību ilgus gadus vadījis izcilais Georgs Kūfalts, jaunāko rekonstrukcijas projektu izstrādāja ainavu arhitekte Gundega Lināre. Pašlaik tos apsaimnieko pašvaldības SIA “Rīgas meži” nodaļa “Rīgas dārzi un parki”.

Balvu par mūža ieguldījumu pasniedza Gundegai Linārei, Aijai Mellumai, Silvijai Rubenei un Imantam un Laumai Lancmaņiem.

Balva ir Latvijas ainavu arhitektūras profesionāļu labāko sasniegumu skate, kura tiek veidota kā laikmetīgs, nozares daudzveidībai atvērts pasākumu kopums. Balvas virsuzdevums – veicināt izpratni par ārtelpu kā nacionālās kultūrtelpas neatņemamu un neaizstājamu sastāvdaļu, kā sociāli, ekoloģiski un ekonomiski nozīmīgu cilvēku koprades produktu.

Starptautiskā žūrija no 11. līdz 13.septembrim vērtēja nacionālās žūrijas izvirzītos laureātus un no tiem izvēlējās balvas laureātus un piešķīra Dižbalvu. Katrā darbā tika izceltas dažādas kvalitātes saskaņā ar darbu kategorijām, bet uz visiem tika attiecinātas trīs galvenās kvalitātes – ideja, meistarība, rezultāts –,  kuras ir izcilu ainavu arhitektūras darbu pamatā.

Ideja nozīmē vietas vai procesa izaicinājumu, priekšzīmīgu, pārdomātu un saskaņotu stratēģisku risinājumu, vietas stāstu veidošanu.

Meistarība  ir  izcila prasme rūpīgi radīt oriģinālus, pret vidi jūtīgus, savstarpēji vienotus, lietderīgus un harmoniskus risinājumus un komunikācijas spējas ar vietas pārveidošanas procesa dalībniekiem.

Rezultāts ir vides pārveidošanas labās prakses piemērs ar tādām paliekošām vērtībām kā ilgtspējība un sabiedriskais nozīmīgums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Arnis - 18.09.2019 Atbildēt

  Šis ir kāds neizdevies joks, vai kā… !? Tieši par ko tur dot balvu!!!? Par izmaksām kas bija pāri par 100 000€ ja nemaldos šai dēļu konstrukcijai uz dzelzs rāmja… Vietā kur pilnīgi nav ko redzēt – ne ainavas, ne kā! Gaujas krūmiem aizaugušo krastu vērot!? Zemē nomesta nauda un tikai! Nodokļu maksātāju nauda starp citu… Tas ir mūsu nauda! Estrādē būtu labāk to naudu ieguldījuši kas turpat netālu. Kauns gan par šo “objektu” gan par tiem kas to realizēArnis

  Piepe - 18.09.2019 Atbildēt

  Dīvaini. Idejai nav ne vainas. Praktiskais īstenojums pilnīgi norok ideju. Izcilību man grūti ieraudzīt.

  Marina - 19.09.2019 Atbildēt

  Pilnīgi piekrītu Arnīm . Vējā izmesta nodokļu maksātāju nauda.

   Zoya - 01.11.2019 Atbildēt

   Kā vienmēr nekas nav labi… Priecājušies būtu.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

KOMFOVENT ir starptautisks uzņēmums, kurš apvieno 12 uzņēmumu grupu un darbojas vairāk kā 8 valstīs. Kopumā kompānijā strādā vairāk kā 700 darbinieki, kuri nodarbojas ar ventilācijas iekārtu un sistēmu izstrādi, ražošanu un pārdošanu. “KOMFOVENT” produkti ne tikai garantē cilvēku komfortu, nodrošinot svaigu gaisu telpās, bet arī palīdz nodrošināt drošību ugunsgrēka gadījumos. Uzņēmumam attīstoties un paplašinoties, aicinām darbā: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVI VIDZEMĒ Uzņēmums piedāvā: Ø Darba vietu pie viena no lielākajiem ventilācijas iekārtu un materiālu ražotājiem Baltijas valstīs; Ø Atalgojumu, sākot no 1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Ø Iespēju nopelnīt motivējošus bonusus, kuri atkarīgi no darba rezultātiem; Ø Interesantu un dinamisku darbu augošā uzņēmumā, kurā produkcija tiek ražota ar unikālām un inovatīvām iekārtām un tehnoloģijām; Ø Apmācības un karjeras izaugsmes iespējas; Ø Mūsdienīgu darba vidi, kā arī darbam nepieciešamo aprīkojumu. Galvenie darba pienākumi: Ø Vidzemes struktūrvienības vadīšana, plānošana, koordinēšana; Ø Noliktavas saimniecības organizēšana; Ø Jaunu sadarbības partneru piesaiste, komunikācija ar esošiem uzņēmuma partneriem (B2B); Ø Komunikācija ar klientiem, pasūtījumu pieņemšana, apstrāde, nodošana ražošanas daļai; Ø Tehnisko prasību saskaņošana, nestandarta situāciju risināšana. No kandidāta sagaidām: Ø Aktīvu un dinamisku pieeju problēmu risināšanai un uzdevumu izpildei; Ø Izpratni par ēku inženiertīkliem, noliktavas vadību; Ø Enerģisku uz sasniegumiem vērstu personību ar pozitīvu attieksmi pret darbu un kolēģiem; Ø Teicamas latviešu un krievu valodas zināšanas, vēlams arī angļu sarunvalodas zināšanas; Ø B kategorijas autovadītājas apliecība. Darba vieta: Valmiera Pateicamies visiem pretendentiem, bet lūdzam ņemt vērā, ka par rezultātiem informēsim tikai uz darba interviju uzaicinātos kandidātus. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa norisei. Pieteikumus, lūgums sūtīt uz e-pastu: maija.knospe@komfovent.com Pateicamies visiem pretendentiem, bet lūdzam ņemt vērā, ka par rezultātiem informēsim tikai uz darba interviju uzaicinātos kandidātus. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa norisei. Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-14

Mūsu partneri