Valmieras Ziņas

Skaņākalna dabas parks – Valmieras novada dabas lepnums

Lasīšanas laiks: 3 min

Skaņākalna dabas parks atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, dabas parka – Salacas ieleja, teritorijā. Tas atrodas Salacas senlejas krāšņākajā posmā ar ainaviskiem sarkanā vidusdevona smilšakmens atsegumiem, alām, avotiem un seniem mežiem. Tā ir iecienīta atpūtas vieta vietējiem iedzīvotājiem un viesiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Līdz ar Valmieras novada izveidi pašvaldība plānoja, kā parkā visefektīvāk nodrošināt dabas vērtību aizsardzību un saglabāšanu, teritorijas apsaimniekošanu, plānot un īstenot attīstīšanu, apvienot lokālos viesmīlības pakalpojumus kopīga piedāvājuma izveidē, tai pat laikā saglabājot līdzšinējo parka pieejamību atbilstoši vietējo iedzīvotāju vajadzībām.

Lai sasniegtu šos mērķus un noteiktu teritorijas apsaimniekošanas regulējumu, Valmieras novada pašvaldība izstrādāja Skaņākalna dabas parka un tam piegulošo teritoriju izmantošanas un apsaimniekošanas noteikumus.

Teritorijā atrodas vairāki aizsargājamie ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie dabas pieminekļi, kuru izmantošanu un apsaimniekošanu nosaka Ministru kabineta noteikumi. Teritorija izveidota, lai nodrošinātu Latvijā un Eiropas Savienībā īpaši aizsargājamo sugu dzīvotņu un īpaši aizsargājamu biotopu aizsardzību, kā arī  saglabātu teritoriju sabiedrības atpūtai un izglītošanai, nodrošinātu teritorijas ilgtspējīgu attīstību.

Teritorijas izmantošanas mērķi ir pilnveidot atpūtas un tūrisma infrastruktūru, uzturēt to, organizēt apmeklētāju plūsmu, nodrošinot dabas un ainavisko vērtību saglabāšanu, respektējot vietējo iedzīvotāju vajadzības, vienlaikus veicinot saistītas uzņēmējdarbības attīstību Mazsalacā un tās apkārtnē, kā arī veicināt sabiedrības izglītošanu, iepazīstinot ar teritorijas dabas, ainaviskajām un kultūrvēsturiskajām vērtībām.

Ņemot vērā Valmieras novada kapitālsabiedrības SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” pieredzi Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka apsaimniekošanā un teritorijas attīstīšanā, Valmieras novada pašvaldības domes deputāti  lēma Skaņākalna dabas parku ar tā piegulošajām teritorijām (četras zemes vienības) nodot apsaimniekošanā SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” uz pieciem gadiem.

28. aprīlī Mazsalacā notika Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Jāņa Baika tikšanās ar iedzīvotājiem, kur viens no tikšanās sarunas tematiem bija Skaņākalna dabas parka turpmākā darbība.

Valmieras novada Mazsalacas apvienībā deklarētajiem iedzīvotājiem, tāpat kā līdz šim, pašvaldībā saņemot gada apmeklējuma karti, ieeja dabas parkā bez maksas. Dabas parka viesiem apmeklējums izmaksās – pieaugušajiem 3 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2 EUR.

Dabas parka teritorijā ar auto varēs iebraukt tikai ar caurlaidi, ko varēs iegādāties dabas parka informācijas centrā vai norēķinoties ar mobilo lietotni “Mobilly”. Tā būs paredzēta vienam apmeklējumam, un tās cena noteikta 10 EUR. Vietējiem autobraucējiem Skaņākalna dabas parks būs pieejams, samaksājot gada maksu 5 EUR. Cilvēkiem ar invaliditāti, grūtniecēm, daudzbērnu  ģimenēm caurlaide būs bezmaksas, kas arī būs marķēta ar īpašu atzīmi, ka automašīna pieder konkrētai atlaižu grupai.

Valmieras novada pašvaldības Mazsalacas apvienības pārvalde labiekārtos un pilnveidos Skaņākalna dabas parka infrastruktūru, uzlabojot informācijas centru, labierīcību pieejamību un pakalpojumus apmeklētājiem. Sadarbībā ar pašvaldību plānots ieviest taku norāžu sistēmu, kas būs pārredzama un viegli saprotama bērniem un pieaugušajiem.

Apsaimniekotājs sadarbībā ar Mazsalacas Kultūras centru un vietējiem uzņēmējiem plāno veidot jaunas un radošas sadarbības, saglabājot  arī tradicionālos pasākumus, kas norisinājušies Skaņākalnā. Sadarbībā ar slēpošanas kustības veicinātājiem Mazsalacas pusē plānots, kā vienlaikus nodrošināt gan slēpošanas trašu ierīkošanu, gan apmeklētāju kustību, lai parka pieejamība būtu abām parka apmeklētāju grupām.

Skaņākalna dabas parka attīstības plāna izstrādē varēs iesaistīties ikviens Valmieras novada iedzīvotājs, parka viesis, sniedzot savus priekšlikumus, lai kopā Skaņākalna dabas parku padarītu iedzīvotājiem un apmeklētājiem saistošāku.

Skaņākalna dabas parks šobrīd ir pieejams, bet sezonu sāks 15. maijā. Tā darba laiks maijā: piektdienas, sestdienas un svētdienas no plkst. 11.00 līdz 19.00. Darba dienās tas būs atvērts arī skolēnu un ekskursiju grupām pēc pieraksta. Būs pieejami gidu pakalpojumi. Šobrīd izstrādes stadijā ir Skaņākalna dabas takas mājaslapa.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri