Valmieras Ziņas

Skaņākalna dabas parks – Valmieras novada dabas lepnums

Lasīšanas laiks: 3 min

Skaņākalna dabas parks atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, dabas parka – Salacas ieleja, teritorijā. Tas atrodas Salacas senlejas krāšņākajā posmā ar ainaviskiem sarkanā vidusdevona smilšakmens atsegumiem, alām, avotiem un seniem mežiem. Tā ir iecienīta atpūtas vieta vietējiem iedzīvotājiem un viesiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Līdz ar Valmieras novada izveidi pašvaldība plānoja, kā parkā visefektīvāk nodrošināt dabas vērtību aizsardzību un saglabāšanu, teritorijas apsaimniekošanu, plānot un īstenot attīstīšanu, apvienot lokālos viesmīlības pakalpojumus kopīga piedāvājuma izveidē, tai pat laikā saglabājot līdzšinējo parka pieejamību atbilstoši vietējo iedzīvotāju vajadzībām.

Lai sasniegtu šos mērķus un noteiktu teritorijas apsaimniekošanas regulējumu, Valmieras novada pašvaldība izstrādāja Skaņākalna dabas parka un tam piegulošo teritoriju izmantošanas un apsaimniekošanas noteikumus.

Teritorijā atrodas vairāki aizsargājamie ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie dabas pieminekļi, kuru izmantošanu un apsaimniekošanu nosaka Ministru kabineta noteikumi. Teritorija izveidota, lai nodrošinātu Latvijā un Eiropas Savienībā īpaši aizsargājamo sugu dzīvotņu un īpaši aizsargājamu biotopu aizsardzību, kā arī  saglabātu teritoriju sabiedrības atpūtai un izglītošanai, nodrošinātu teritorijas ilgtspējīgu attīstību.

Teritorijas izmantošanas mērķi ir pilnveidot atpūtas un tūrisma infrastruktūru, uzturēt to, organizēt apmeklētāju plūsmu, nodrošinot dabas un ainavisko vērtību saglabāšanu, respektējot vietējo iedzīvotāju vajadzības, vienlaikus veicinot saistītas uzņēmējdarbības attīstību Mazsalacā un tās apkārtnē, kā arī veicināt sabiedrības izglītošanu, iepazīstinot ar teritorijas dabas, ainaviskajām un kultūrvēsturiskajām vērtībām.

Ņemot vērā Valmieras novada kapitālsabiedrības SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” pieredzi Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka apsaimniekošanā un teritorijas attīstīšanā, Valmieras novada pašvaldības domes deputāti  lēma Skaņākalna dabas parku ar tā piegulošajām teritorijām (četras zemes vienības) nodot apsaimniekošanā SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” uz pieciem gadiem.

28. aprīlī Mazsalacā notika Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Jāņa Baika tikšanās ar iedzīvotājiem, kur viens no tikšanās sarunas tematiem bija Skaņākalna dabas parka turpmākā darbība.

Valmieras novada Mazsalacas apvienībā deklarētajiem iedzīvotājiem, tāpat kā līdz šim, pašvaldībā saņemot gada apmeklējuma karti, ieeja dabas parkā bez maksas. Dabas parka viesiem apmeklējums izmaksās – pieaugušajiem 3 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2 EUR.

Dabas parka teritorijā ar auto varēs iebraukt tikai ar caurlaidi, ko varēs iegādāties dabas parka informācijas centrā vai norēķinoties ar mobilo lietotni “Mobilly”. Tā būs paredzēta vienam apmeklējumam, un tās cena noteikta 10 EUR. Vietējiem autobraucējiem Skaņākalna dabas parks būs pieejams, samaksājot gada maksu 5 EUR. Cilvēkiem ar invaliditāti, grūtniecēm, daudzbērnu  ģimenēm caurlaide būs bezmaksas, kas arī būs marķēta ar īpašu atzīmi, ka automašīna pieder konkrētai atlaižu grupai.

Valmieras novada pašvaldības Mazsalacas apvienības pārvalde labiekārtos un pilnveidos Skaņākalna dabas parka infrastruktūru, uzlabojot informācijas centru, labierīcību pieejamību un pakalpojumus apmeklētājiem. Sadarbībā ar pašvaldību plānots ieviest taku norāžu sistēmu, kas būs pārredzama un viegli saprotama bērniem un pieaugušajiem.

Apsaimniekotājs sadarbībā ar Mazsalacas Kultūras centru un vietējiem uzņēmējiem plāno veidot jaunas un radošas sadarbības, saglabājot  arī tradicionālos pasākumus, kas norisinājušies Skaņākalnā. Sadarbībā ar slēpošanas kustības veicinātājiem Mazsalacas pusē plānots, kā vienlaikus nodrošināt gan slēpošanas trašu ierīkošanu, gan apmeklētāju kustību, lai parka pieejamība būtu abām parka apmeklētāju grupām.

Skaņākalna dabas parka attīstības plāna izstrādē varēs iesaistīties ikviens Valmieras novada iedzīvotājs, parka viesis, sniedzot savus priekšlikumus, lai kopā Skaņākalna dabas parku padarītu iedzīvotājiem un apmeklētājiem saistošāku.

Skaņākalna dabas parks šobrīd ir pieejams, bet sezonu sāks 15. maijā. Tā darba laiks maijā: piektdienas, sestdienas un svētdienas no plkst. 11.00 līdz 19.00. Darba dienās tas būs atvērts arī skolēnu un ekskursiju grupām pēc pieraksta. Būs pieejami gidu pakalpojumi. Šobrīd izstrādes stadijā ir Skaņākalna dabas takas mājaslapa.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) APKOPĒJU DIENESTA VIESNĪCĀ (turpmāk – Iestāde) (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai dienesta viesnīcā; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasmes augstākā līmenī; • pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; • psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: • atalgojumu 500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7. jūlijam plkst.12.00 personīgi (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-07 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv, 64207148, 64207156 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola ar 1. septembri aicina darbā latviešu valodas un literatūras skolotāju Ja Jūs vēlaties: • pildīt skolotāja pienākumus, atbilstoši mācību priekšmeta Valsts izglītības standarta prasībām; • plānot un organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši skolas mērķiem un uzdevumiem; • veidot lietišķu sadarbību ar skolas darbiniekiem, izglītojamajiem, viņu vecākiem un citu institūciju darbiniekiem; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, psiholoģiskā noturība; • precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: • darba līgums uz nenoteiktu laiku pilnas slodzes darbam (30 stundas); • darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; • stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē; • atalgojumu 919 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā (adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras novads) ar norādi „Latviešu valodas skolotāja vakancei” līdz 2022.gada 15. jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 29286619 Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt pers., t.29286619

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Kocēnu apvienībā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu pirms nodokļu nomaksas (atbilstoši 7.mēnešalgas grupai no 690 līdz 865 EUR); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos neteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2022.gada 8.jūlijam plkst. 13.00. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-08 Kontaktpersona: Piet.vēstuli, CV, izgl.dok.kopiju ar amata norādi sūtīt uz vinda@valmiera.edu.lv, t.28304268.

Mūsu partneri