Valmieras Ziņas

Siltumapgādes tarifs Valmierā un Valmieras pagasta Viestura laukumā jaunajā apkures sezonā un trešās katlumājas būvniecības ieceres

Lasīšanas laiks: 2 min

Līdz ar siltumenerģijas piegādātāju tarifa pieaugumu, izmaiņas gaidāmas arī siltumenerģijas apgādes gala tarifā Valmieras novada Valmieras pilsētai un Valmieras pagasta Viestura laukumam, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Siltumapgādes gala tarifu, kas veido siltumenerģijas izmaksas iedzīvotājiem – siltumenerģijas gala patērētājiem, veido trīs komponentes:

  • siltumenerģijas ražošana;
  • siltumenerģijas pārvade un sadale;
  • siltumenerģijas tirdzniecības komponente.

Valmieras un Valmieras pagasta Viestura laukuma iedzīvotājiem, kuru daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas ir pieslēgtas centrālajai siltumapgādes sistēmai, siltumenerģiju iedzīvotājiem piegādā Valmieras novada pašvaldības kapitālsabiedrība – SIA “Valmieras ūdens”.

SIA “Valmieras ūdens” iedzīvotājiem piegādāto siltumenerģiju iepērk no trim komersantiem – siltumenerģijas ražotājiem: AS “Valmieras Enerģija” (82,8%), AS “Valmieras piens” (15,7%) un SIA “ITA Ltd” (1,5%). AS “Valmieras piens” un AS “Valmieras Enerģija” ir Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) regulēts tarifs, savukārt no SIA “ITA Ltd” siltumenerģija tiek iepirkta par vienošanās cenu.  Katra ražotāja tarifs un tā pieaugums lielā mērā ietekmē siltumapgādes gala tarifu.

Reaģējot uz siltumenerģijas piegādātāju tarifa pieaugumu, SIA “Valmieras ūdens” iesniedzis SPRK sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes gala tarifu Valmieras novada Valmieras pilsētai un Valmieras pagasta Viestura laukumam. Tas ir aprēķināts saskaņā ar Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku. Siltumenerģijas apgādes noteiktais (piedāvātais) tarifs ir 158,54 EUR/MWh bez PVN, un tā spēkā stāšanās datums paredzēts 2022. gada 1. oktobris. Vislielāko siltumenerģijas sadārdzinājumu veido kurināmā (šķeldas, bet jo īpaši gāzes) cenu pieaugums siltumenerģijas ražotājiem (AS “Valmiera enerģija”  –  89,00 EUR/MWh bez PVN, AS “Valmieras piens” – 339,18 EUR/MWh bez PVN).

Centralizēti piegādātās siltumenerģijas lietotājiem mājsaimniecībās no 1. oktobra automātiski tiks piemērots valsts noteiktais atbalsts. Tas veidosies 50% apmērā no starpības starp konkrētajā brīdī spēkā esošā siltumenerģijas tarifa un iepriekšējā apkures sezonā valstī noteiktā siltumapgādes tarifa sliekšņa 68,00 EUR/MWh. Prognozējams, ka tarifa cena samazināsies par aptuveni vienu trešdaļu (122,78 EUR/MWh ar PVN). Tiklīdz būs vairāk un precīzāka informācija Valmieras novada pašvaldība informēs iedzīvotājus.

Lai gan arī šķeldas cena ir strauji augusi, atjaunojamo energoresursu izmantošana vēl aizvien ir izdevīgākais risinājums enerģijas ražošanai. Lai gan siltumenerģijas tarifa pieaugums ir liels, no vēl lielāka tarifa iedzīvotājus pasargāja savlaicīgās un pārdomātās investīcijas divu šķeldas katlumāju būvniecībā Valmierā. Tāpat šobrīd Valmierā notiek darbs pie trešās šķeldas katlumājas projekta attīstības. Valmieras novada pašvaldība projektam ir atvēlējusi zemes īpašumu, savukārt AS “Valmieras enerģija” izstrādā katlumājas projektu. Tās realizācija Gaujas labajā krastā plānota līdz 2024. gada pavasarim.

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri