Valmieras Ziņas

SIA „Vidzemes krematorija” tiesā pārsūdzējusi Būvvaldes lēmumu par atteikumu izdot būvatļauju krematorijas būvniecībai (1)

Lasīšanas laiks: 2 min

Jau ziņots, ka 2020.gada 24.jūlijā–21.augustā Valmierā norisinājās publiskā apspriešana jaunas būvniecības iecerei “Apbedīšanas pakalpojumu kompleksa un krematorijas Somu ielā 1, Valmierā, būvniecība”. Pēc papildu skaidrojumu saņemšanas no atbildīgajām institūcijām Valmieras pilsētas pašvaldības Būvvalde 2020.gada 20.oktobrī pieņēma lēmumu par atteikumu izdot būvatļauju, jo būvniecības iecere nebija atbilstoša pilsētas apbūves noteikumiem un teritorijas plānojumam. Būvniecības ieceres iesniedzējs, SIA “Vidzemes krematorija”, tika aicināts izskatīt iespēju būvniecības ieceri realizēt saskaņā ar Valmieras pilsētas teritorijas plānojumu noteiktajā funkcionālajā zonā “Dabas un apstādījumu teritorija – Kapsēta (DA1)”.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, būvniecības ieceres autors, SIA „Vidzemes krematorija”, Valmieras pilsētas pašvaldībā lūdza mainīt pilsētas Būvvaldes 20.oktobra lēmumu, atkārtoti lūdzot izsniegt būvatļauju apbedīšanas pakalpojumu kompleksa un krematorijas būvniecībai Somu ielā 1, Valmierā. Ar 2020.gada 21.decembra lēmumu Nr.2.2.1.7/20/1575 Valmieras pilsētas pašvaldība Būvvaldes 20.oktobra lēmumu par atteikumu izdot būvatļauju atstāja negrozītu.

Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu namā ir iesniegts SIA „Vidzemes krematorija” pieteikums, kurā lūgts atcelt Valmieras pilsētas pašvaldības 2020.gada 21.decembra lēmumu Nr.2.2.1.7/20/1575 un uzlikt par pienākumu Valmieras pilsētas Būvvaldei izdot būvatļauju apbedīšanas pakalpojumu kompleksa un krematorijas Somu ielā 1, Valmierā, būvniecībai.

Tiesa nolēmusi pieņemt SIA „Vidzemes krematorija” pieteikumu par labvēlīga administratīvā akta, ar kuru tai izdotu būvatļauju apbedīšanas pakalpojumu kompleksa un krematorijas Somu ielā 1, Valmierā, būvniecībai, izdošanu un ierosināt administratīvo lietu.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Administratīvā rajona tiesas Valmieras tiesu nama priekšsēdētājs Guntars Ploriņš, administratīvā lieta ir ierosināta 25.janvārī. Saskaņā ar likumu, viena mēneša laikā Valmieras pilsētas pašvaldības Būvvaldei ir jāsniedz tiesai paskaidrojums un dokumenti, kas pamato tās pieņemto lēmumu. Pēc šī skaidrojuma saņemšanas lieta ir jāizskata divu mēnešu laikā. Guntars Ploriņš prognozēja, ka tiesas spriedums varētu tikt pasludināts šī gada maijā.

    Lācis - 05.03.2021

    Nu tad jau varbūt uzreiz piebūvēt krematoriju klāt slimnīcai?

    Saprotams, ka gribas, lai naudiņa ripo makā, bet vieta nav piemērota krematorijai. Tas, ka dodoties uz slimnīcu, pa ceļam ir redzama arī kapsēta, ir vājš arguments. Apkārt slimnīcai ir vairāki ceļi, pa kuriem dodototies uz slimnīcu, nemaz nesanāk gar kapsētu iet vai braukt. Šo iecerēto monstru būtu grūti nepamanīt.

    Ja cilvēciņam jau tā ir veselības problēmas un viņš dotos uz slimnīcu gar krematoriju, vēl draņķīgāka pašsajūta būtu garantēta.

    Šāda būve pie slimnīcas būtu neētiska. Ceļat labāk veselības un rehabilitācijas centru.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri