Valmieras Ziņas

SIA „Vidzemes krematorija” tiesā pārsūdzējusi Būvvaldes lēmumu par atteikumu izdot būvatļauju krematorijas būvniecībai (1)

Jau ziņots, ka 2020.gada 24.jūlijā–21.augustā Valmierā norisinājās publiskā apspriešana jaunas būvniecības iecerei “Apbedīšanas pakalpojumu kompleksa un krematorijas Somu ielā 1, Valmierā, būvniecība”. Pēc papildu skaidrojumu saņemšanas no atbildīgajām institūcijām Valmieras pilsētas pašvaldības Būvvalde 2020.gada 20.oktobrī pieņēma lēmumu par atteikumu izdot būvatļauju, jo būvniecības iecere nebija atbilstoša pilsētas apbūves noteikumiem un teritorijas plānojumam. Būvniecības ieceres iesniedzējs, SIA “Vidzemes krematorija”, tika aicināts izskatīt iespēju būvniecības ieceri realizēt saskaņā ar Valmieras pilsētas teritorijas plānojumu noteiktajā funkcionālajā zonā “Dabas un apstādījumu teritorija – Kapsēta (DA1)”.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, būvniecības ieceres autors, SIA „Vidzemes krematorija”, Valmieras pilsētas pašvaldībā lūdza mainīt pilsētas Būvvaldes 20.oktobra lēmumu, atkārtoti lūdzot izsniegt būvatļauju apbedīšanas pakalpojumu kompleksa un krematorijas būvniecībai Somu ielā 1, Valmierā. Ar 2020.gada 21.decembra lēmumu Nr.2.2.1.7/20/1575 Valmieras pilsētas pašvaldība Būvvaldes 20.oktobra lēmumu par atteikumu izdot būvatļauju atstāja negrozītu.

Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu namā ir iesniegts SIA „Vidzemes krematorija” pieteikums, kurā lūgts atcelt Valmieras pilsētas pašvaldības 2020.gada 21.decembra lēmumu Nr.2.2.1.7/20/1575 un uzlikt par pienākumu Valmieras pilsētas Būvvaldei izdot būvatļauju apbedīšanas pakalpojumu kompleksa un krematorijas Somu ielā 1, Valmierā, būvniecībai.

Tiesa nolēmusi pieņemt SIA „Vidzemes krematorija” pieteikumu par labvēlīga administratīvā akta, ar kuru tai izdotu būvatļauju apbedīšanas pakalpojumu kompleksa un krematorijas Somu ielā 1, Valmierā, būvniecībai, izdošanu un ierosināt administratīvo lietu.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Administratīvā rajona tiesas Valmieras tiesu nama priekšsēdētājs Guntars Ploriņš, administratīvā lieta ir ierosināta 25.janvārī. Saskaņā ar likumu, viena mēneša laikā Valmieras pilsētas pašvaldības Būvvaldei ir jāsniedz tiesai paskaidrojums un dokumenti, kas pamato tās pieņemto lēmumu. Pēc šī skaidrojuma saņemšanas lieta ir jāizskata divu mēnešu laikā. Guntars Ploriņš prognozēja, ka tiesas spriedums varētu tikt pasludināts šī gada maijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Lācis - 05.03.2021 Atbildēt

    Nu tad jau varbūt uzreiz piebūvēt krematoriju klāt slimnīcai?

    Saprotams, ka gribas, lai naudiņa ripo makā, bet vieta nav piemērota krematorijai. Tas, ka dodoties uz slimnīcu, pa ceļam ir redzama arī kapsēta, ir vājš arguments. Apkārt slimnīcai ir vairāki ceļi, pa kuriem dodototies uz slimnīcu, nemaz nesanāk gar kapsētu iet vai braukt. Šo iecerēto monstru būtu grūti nepamanīt.

    Ja cilvēciņam jau tā ir veselības problēmas un viņš dotos uz slimnīcu gar krematoriju, vēl draņķīgāka pašsajūta būtu garantēta.

    Šāda būve pie slimnīcas būtu neētiska. Ceļat labāk veselības un rehabilitācijas centru.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) aicina darbā interešu izglītības programmas “BASKETBOLS” skolotāju uz noteiktu laiku nepilnai darba likmei (4 stundas nedēļā). Nodarbības notiek Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālē (adrese: Meža iela 12A, Valmiera) vakaros. Ja Tev ir vēlme: ar savu profesionālo darbību nodrošināt basketbola interešu izglītības  programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; attīstīt un pilnveidot izglītojamo zināšanas un prasmes basketbolā, atbilstoši viņu spējām un interesēm. un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: atalgojumu 105,33 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 2.augustam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64207668, 29535243, 64222475. Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: INTEREŠU IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-08-02

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) aicina darbā SPORTA UN VESELĪBAS skolotāju uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (13 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: ▪ īstenot Sporta un Veselības programmas apguvi skolēniem ar speciālām vajadzībām atbilstoši Valsts izglītības standartam; ▪ plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem un ja Tev ir: ▪ izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; ▪ pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; ▪ psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra mēs piedāvājam: ▪ atalgojumu 393 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; ▪ sociālās garantijas; ▪ darba devēja daļēji apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi; ▪ profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 9.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26564092, 64222475, 26407817 Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-07-09

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) aicina darbā MĀJTURĪBAS UN TEHNOLOĢIJU skolotāju (ar ievirzi kokapstrādē un/vai metālapstrādē) uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (18 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: ▪ īstenot Mājturības un tehnoloģiju programmas apguvi 5. - 9. klašu skolēniem ar speciālām vajadzībām atbilstoši Valsts izglītības standartam; ▪ plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem. un ja Tev ir: ▪ izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; ▪ pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; ▪ psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: ▪ atalgojumu 545 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; ▪ sociālās garantijas; ▪ darba devēja daļēji apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi; ▪ profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju/-as lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 9.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26564092, 64222475, 26407817 Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-09

Mūsu partneri