Valmieras Ziņas

Seši Valmieras jaunieši ieguvuši Starptautisko vācu valodas diplomu

Kopš 1997. gada Latvijā jauniešiem tiek dota iespēja kārtot Starptautisko vācu valodas diploma (DSDII) eksāmenu. Šis pārbaudījums ir starptautiski atzīts un apliecina teicamas vācu valodas zināšanas (B2/C1) līmenī.

Lai nokārtotu šo eksāmenu ir nepieciešams lielāks personisks ieguldījums, nekā to paredz ikdienas mācību process, jo eksāmena struktūra būtiski atšķiras no vidusskolas centralizētā eksāmena svešvalodā. Eksāmena darbus nosūta uz Vāciju, kur tos labo īpaša komisija. Šī diploma iegūšana ir augsts novērtējums skolēna darbam. Vācu valodas diploms dod priekšrocības gan tālākai izglītībai, gan karjerai Latvijā un ārzemēs. Diploms dod iespēju iestāties jebkurā Vācijas augstskolā, nekārtojot iestājpārbaudījumu vācu valodā. Šim diplomam nav noilguma un tas palīdzēs bakalaura, maģistra un doktora studiju laikā, iegūtās zināšanas  palīdzēs iegūt labu darbu  un arī finansiālu nodrošinājumu turpmākajā dzīvē. 

Latvijas Universitātes Lielajā aulā diplomus šogad saņēma vairāk nekā 70 jaunieši no 12 Latvijas skolām. Starptautiskā eksāmena rakstisko un mutisko daļu veiksmīgi nokārtoja arī 6 jaunieši no abām Valmieras ģimnāzijām. Sirsnīgi apsveicam Janu Goidu, Rūtu Ozoliņu, Lindu Zīli no Valmieras Valsts ģimnāzijas, kā arī Elīnu Fjodorovu, Sabīni Gailīti un Jāni Pārumu no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas.

Jauniešus sveica Valsts Izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, vācu valodas koordinators/ konsultants Latvijā Dirks Šteijers, Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieka Latvijā vietniece Manja Klīze. Savā uzrunā viņa akcentēja domu, ka labas vācu valodas zināšanas jauniešiem atver durvis ne tikai uz Vāciju, bet uz visu Eiropu. Pateicības vārdi tika veltīti arī šo jauniešu skolotājiem par milzīgo papildus darbu, gatavojot skolēnus eksāmenam. Muzikālos priekšnesumus visiem diplomandiem, viņu skolotājiem un viesiem sniedza Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas jauktais koris Kārļa Hammera vadībā, kā arī Rīgas 1. Valsts ģimnāzijas un Daugavpils Valsts ģimnāzijas jaunieši.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai CEHA STRĀDNIEKUS/(-CES) ražošanas cehā.  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Ražot piena produktus atbilstoši tehnoloģiskām instrukcijām; • Pārbaudīt iepakojamā materiāla, piena produktu un ražošanas iekārtu stāvokli; • Veikt pasūtījuma komplektēšanu, sagatavošanu, iekraušanu; • Veikt darba telpu, iekārtu un inventāra mazgāšanu un dezinfekciju. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Vidējā vai vidējā profesionālā izglītību (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Darba pieredze pārtikas rūpniecībā (vēlams); • Iespēja strādāt fizisku darbu un summēto darba laiku; • Augsta atbildības sajūta. DARBA LAIKA VEIDS UN REŽĪMS: summētais darba laiks pēc grafika maiņās. Jāstrādā 4-5 darba dienas nedēļā, arī sestdienās un svētdienās, ja sanāk pēc grafika. Iespējamie maiņu darba laiki 6:30-18:00, 8:00-20:00, 10:00-22:oo un maiņas mainīsies pēc grafika, visu laiku nebūs darbs tikai vienā maiņā. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 611 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV ar norādi "Ceha strādnieks" sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.com Tālrunis informācijai: 27883303. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-19 Kontaktpersona: CV ar norādi “Ceha strādnieks” sūtīt uz sannija.novika@foodunion.lv, t. 27883303. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri