Valmieras Ziņas

Šā gada jūnijs – sausākais kopš 1992.gada

Lasīšanas laiks: < 1 min

Šā gada jūnijā nokrišņu daudzums Latvijā nav sasniedzis pat pusi no normas, tādējādi tas ir sausākais vasaras pirmais mēnesis kopš 1992.gada, liecina provizoriska informācija no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra.

Vismazāk nokrišņu bijis valsts rietumu daļā, kur lietus summa daudzviet nav pārsniegusi 15-20 milimetru. Vairāk lijis Vidzemē, piemēram, nokrišņu daudzums Alūksnē sasniedzis 45 milimetrus, bet arī tas ir tikai 54 procenti no normas, jo Alūksnes apkaime tradicionāli ir lietainākā vieta Latvijā jūnijā.

Vasaras pirmajā mēnesī parasti ir 10-15 dienu ar nokrišņiem, to ilggadējā vidējā mēneša summa valstī kopumā sasniedz 66 milimetrus. Baltijas jūras piekrastē parasti ir 47-55 milimetri nokrišņu, valsts austrumu daļā 70-80, Alūksnē pat 83 milimetri.

Iepriekšējais sausākais jūnijs šajā gadsimtā bija 2006.gadā, kad nokrišņu daudzums bija 55 procenti no normas. Vismazāk nokrišņu Latvijā bija 1969.gada jūnijā – valstī vidēji tikai 22 milimetri jeb 33 procenti no normas.

Sausā laika dēļ daudzviet – it īpaši Kurzemē – patlaban ir augsta ugunsbīstamība mežos. Jūlija sākumā pastiprināsies sausums un gaidāms karstums, tādēļ ugunsbīstamība kļūs lielāka.

Šā gada jūnija vidējā gaisa temperatūra ir mazliet zemāka par normu, bet augstāka nekā 2014.gadā.

Ilgtermiņa prognozes liecina, ka arī jūlijs būs sausāks nekā ierasts, savukārt gaisa temperatūra gaidāma līdzīga daudzu gadu vidējam rādītājam.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

3D Cinema aicina savam kolektīvam pievienoties jaunu kolēģi uz pastāvīgu darbu APKALPOŠANAS SPECIĀLISTU/-I Darba pienākumi: • Kvalitatīva, uz klientu vērsta apkalpošana; • Pozitīva uzņēmuma tēla veidošana; • Tīrības un kārtības uzturēšana apkalpošanas zonā; • Preču izvietošana un darbs ar kases uzskaites sistēmu; • Aktīva kinoteātra produktu pārdošana; • Proaktīva informācijas sniegšana par filmām un pozitīvu izjūtu veicināšana katram kinoteātra apmeklētājam. Prasības kandidātiem (-ēm): • Iepriekšēja pieredze darbā ar kases aparātu vismaz 2 gadi; • Pozitīvisms un laipna attieksme pret klientiem; • Vēlme un prasme strādāt komandā; • Vēlme attīstīties un mācīties; • Labas latviešu valodas zināšanas. Mēs piedāvājam: • Elastīgu darba grafiku; • Interesantu, dinamisku un atbildīgu darbu; • Motivējošu bonusu sistēmu; • Iespēju apmeklēt pirmizrādes un citus pasākumus; • Iespēju saņemt darbinieku atlaides un bonusus par veiksmīgiem personīgajiem sasniegumiem; • Sociālās garantijas. Tava darba alga no 5.00 EUR/h + virsstundas, naktsstundas un piemaksas. Ja jūti sevi kā daļu no kinoteātra “Gaisma” / 3D Cinema komandas, aicinām sūtīt savu CV un pieteikuma vēstuli līdz 2026. gada 07.augustam uz e-pasta adresi: info@3dcinema.lv Tālrunis informācijai: 64222641. Sazināsimies ar kandidātiem (-ēm), kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Profesija: KLIENTU APKALPOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-08-07

Mūsu partneri