Valmieras Ziņas

Rozes dienā apbalvojumu saņem Vineta Melngārša

Lasīšanas laiks: 5 min

Rozes dienā, kas veltīta Starptautiskajai sieviešu solidaritātes dienai un šogad notika 7. martā, par izcilu, godprātīgu un pašaizliedzīgu darbu vietējās sabiedrības labā Valmieras Zonta kluba Atzinības rakstu un metālmākslinieka Andra Dukura darināto unikālo rozi saņēma Vineta Melngārša, Valmieras tehnikuma direktore, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

“Jāsaka, ka šis ir negaidīts pārsteigums, jo, ja runājam par sieviešu lomu izglītības un attīstības procesu veicināšanā, Valmierā un Valmieras novadā ir ļoti daudz sieviešu, kuras lieliski dara savu darbu. Valmieras tehnikuma sasniegtais ir kopdarbs. Man svarīgi ir veidot uzticēšanās un atvērtas komunikācijas kultūru komandā, kas veicina sadarbību, inovāciju un kopēju mērķu sasniegšanu,” stāsta Vineta Melngārša. “Tas prasa daudz gan no skolotājiem, gan ikviena darbinieka un vienlaikus arī dod spārnus aizraujošam, radošam darbam ar skolēniem. Ja acis degs skolotājiem un vadības darbiniekiem, tās degs arī jauniešiem.” 

Novērtējums un pašapliecināšanās ir divi būtiski faktori profesionālajā izaugsmē. “Tie darbojas kā motivācijas un attīstības dzinējspēki. Jauniešu vēlmi un spējas sasniegt vairāk par “vienkārši” labu līmeni apliecina godalgotas vietas profesionālo prasmju meistarības konkursos. Piemēram, pērn Latvijas mērogā tika iegūta pirmā vieta konkursā SkillsLatvia 2023 mehatronikā. Šobrīd aktīvi gatavojamies šī gada Skills Latvia fināliem, kuri notiks maijā. Augsti sasniegumi uzrādīti citos konkursos un olimpiādēs. Nupat starptautiskā konkursā Tartu (Igaunija) iegūta trešā vieta pārtikas produktu pārstrādē. Ļoti aktīvi darbojamies un iesaistāmies dažādos projektos. Tas paver papildu iespējas gūt profesionālo pieredzi starptautiskā līmenī, celt profesionalitāti.”

Būtiski ir arī veicināt jauniešu iesaisti sportā. Regulāras aktivitātes palīdz jaunietim kļūt disciplinētam, plānot laiku, attīstīt personību, līdzsvarojot mentālo un fizisko noslodzi. “Mācības tehnikumā nav vieglas. Mums ir 11 programmas, no tām lielākā daļa ir STEM programmas, kuru pamatā ir dabaszinātnes, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika. Mehatronika, atjaunojamā enerģētika, loģistika, mašīnbūve, programmēšana – paralēli vispārējam izglītības saturam apgūt specifiskus, ar nozari saistītos profesionālās mācības moduļus ir liels izaicinājums vidusskolas vecumposmā. Aktīvs dzīvesveids palīdz rast balansu.”

Atbildot, kā motivēt un iedvesmot jauniešus, Vineta Melngārša uzsver, ka tas ir ģimenes, skolas un uzņēmēju, pie kuriem jaunieši dodas praksē, kopdarbs. “Bērni un jaunieši ir dažādi. Ir zinātkāri, mērķtiecīgi, kuri jau pamatskolā un vidusskolā zina, ko vēlas darīt. Bet ir arī jaunieši, kuru gaidas par konkrēto profesiju nesakrīt ar reālo darba dzīvi. Ir nepieciešama palīdzība atrast tajā interesi, stiprināt motivāciju.” Valmieras tehnikuma audzēkņi jau 1. kursā dodas praksē. Lai gan darba devējs vēlas redzēt motivētus jauniešus, tehnikuma direktore uzsver, ka liels resurss jauniešu sagatavošanā ir jāiegulda gan pašam audzēkņiem un skolai, gan arī darba devējam. “Te ir runa par vērtību sistēmu, attieksmi pret darbu un nozares nākotni. Tas ir nebeidzams process, kas prasa laiku un katra personisko iesaisti. Tas ir kopdarbs.”

Vineta Melngārša ir absolvējusi Rūjienas vidusskolu. Viņa norāda, ka katrā vecuma posmā pedagogiem un mācību saturam ir milzīga ietekme uz jauniešu redzējuma veidošanos. “Esmu droša, ka mani savulaik mīļākie mācību priekšmeti fizika un ķīmija ir devuši ne tikai pamatzināšanas, bet attīstījuši arī profesionālās īpašības, piemēram, loģisko domāšanu, kas palīdz pieņemt stratēģiski svarīgus lēmumus. Pedagogiem bija liela loma vērtību sistēmas veidošanā. Skola ir vide, kur jaunieši top par personībām, sāk veidot savu dzīvi, gūst jaunas zināšanas, stiprina vērtības visai turpmākajai dzīvei.”

Vaicāta, kādu Valmieras tehnikumu gribētu redzēt pēc vairākiem gadiem, direktore atbild, ka jaudīgu, konkurētspējīgu ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas mērogā, kā arī ar kvalitatīvu piedāvājumu pieaugušo izglītībā, jo pieprasījums pēc dažādām prasmēm strauji mainās. “Augstu vērtēju sadarbību ar Valmieras tehnikuma konventa pārstāvjiem. Konventā ir Valmieras novada vadošo uzņēmumu un Valmieras novada pašvaldības pārstāvji. Viņu redzējums par to, kādai jābūt attīstībai, ir balstīts reālajā situācijā un paredzamajās tendencēs gan reģionā, gan Latvijā un pasaulē kopumā. Piemēram, pie mums jau otro gadu var apgūt specialitāti atjaunojamās enerģētikas jomā. Tas parāda, ka elastīgi sekojam darba tirgus vajadzībām, sagatavojot jaunos speciālistus, pēc kuriem pieprasījumu šobrīd tikai pieaug.”

Par to, kā viņa atpūšas un atjauno spēkus, Vineta Melngārša stāsta: “Tā ir daba, peldes, arī ziemas peldes, orientēšanās sports, sēņošana, ceļošana. Pēdējos gados liels izaicinājums ir došanās rogainingos, īpaši interesanti ir orientēties naktī. Tad iepazīsti sevi no pavisam cita skatupunkta, pieredzi, kādas maņas pamostas, kad nonāc citos apstākļos. Turklāt, kad piedzīvo kādu izaicinājumu ikdienas dzīvē, ar to tikt galā šķiet nieks, salīdzinot, kā esi ticis galā, peldoties ziemā vai orientējoties nezināmā apvidū tumsā. Vasarā man patīk eksperimentēt ar tomātu šķirnēm. Šogad siltumnīcā būs 38 dažādu veidu stādi. Katram no tiem ir jāatrod īstā pieeja. Šīs prasmes noder arī citās dzīves situācijās,” smaidot stāsta Vineta Melngārša.

Rozes diena šogad norisinājās sadarbībā ar “Forums LĪDERE”. Klātesošajiem bija iespēja dzirdēt foruma dibinātājas Solvitas Kabakovas iedvesmojošo stāstījumu. Savukārt, ja “Forums LĪDERE” apmēram 3000 klātesošo sieviešu uzrunātu Vineta Melngārša, viņas stāsts būtu par sievietes spēku, “kur to rast ikdienā, cik ļoti ir nepieciešams atrast balansu starp dažādiem sievietes pienākumiem un lomām, atvilkt elpu. Bieži meklējam veidus, kā uzlādēt sevi, dodoties tuvākos un tālākos braucienos, kāpjot kalnos, kas ir labi un vajadzīgi, bet, manuprāt, svarīgākais ir ne tikai skatīties uz kalniem, bet atrast kalnus sevī”.

Rozes dienu, kas Valmierā notika jau 18. reizi, rīko Valmieras Zonta klubs. Rozes dienā Atzinības rakstu saņem izcila sieviete par nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības labā.

Jāpiemin, ka Rozes dienā tiek vākti līdzekļi stipendijai (administrē nodibinājums “Vītolu fonds”) talantīgai, sekmīgai un sabiedriski aktīvai skolas absolventei no maznodrošinātas ģimenes pirmā gada augstskolas studijām Latvijā.

Starptautiskā nevalstiskā labdarības organizācija Zonta International darbību Latvijā sāka 1993. gadā. Šobrīd Latvijā ir četri Zonta klubi, kuros ir vairāk nekā 50 dalībnieces, iesaistoties mērķprogrammās un projektos, lai uzlabotu meiteņu, jauniešu un sieviešu dzīvi vietējā un starptautiskā mērogā. Valmieras Zonta klubs dibināts 2002. gadā.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri