Valmieras Ziņas

Rosina diskusiju – būt vai nebūt kafijas automātiem skolās?

Pašreizējais un arī 13.Saeimā ievēlētais deputāts no Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK Romāns Naudiņš, kurš pazīstams arī kā aktīvs cīnītājs par veselīgu dzīvesveidu, piemēram, rosinot likuma grozījumus, kas noteica divlitru alus pudeļu aizliegumu, oktobra vidū savā Facebook profilā rosināja diskusiju par kafijas automāta pieejamību Valmieras Viestura vidusskolas sākumskolas audzēkņiem. Viņa ierakstu komentējuši vairāki desmiti lietotāji, pārsvarā norādot, ka šādiem automātiem nebūtu vietas skolās. Taču tika pausts arī viedoklis, ka vecākiem būtu jāuzņemas atbildība par bērnu audzināšanu un skaidrošanu, ka kofeīnu un lielu daudzumu cukura saturošus dzērienus lietot ir neveselīgi.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte, Valmierā vairākās vispārizglītojošās, profesionālās un interešu izglītības iestādēs ir pieejami automāti, kur gan skolotājiem, gan audzēkņiem, gan arī vecākiem, kuri ieradušies sagaidīt savus bērnu, ir iespējams iegādāties dažādus siltos dzērienus – tēju, buljonu, kakao, šokolādes dzērienu, tostarp arī kafiju.

Par dzērienu automātu nepieciešamību un uzstādīšanu izglītības iestādē lemj tās vadība.

“Ģimene ir tā, kurā jau no mazotnes tiek radīta izpratne par uzturu, bērnam rodas priekšstats par to, kas ir vērtīgs, kas nē. Lai, uzsākot skolas gaitas, viņš spētu izdarīt atbildīgu izvēli, iegādājoties gan pārtiku, gan dzērienus patstāvīgi, aicinām vecākus šo procesu pārrunāt ar bērniem. Tāpat būtiski kopīgi apspriest arī automātos pieejamo dzērienu klāstu, norādot, kas pēc katra ieskatiem viņa bērnam būs atbilstošākais. Svarīgi sekot līdzi arī bērnam piešķirtās kabatas naudas izlietojuma lietderīgam mērķim,” pauda pašvaldības pārstāve.

Liene Zālīte arī pastāstīja, ka 2018.gada jūnija beigās Valmieras Viestura vidusskolā (VVV) tika uzsākti pārbūves darbi, kas ilgs līdz 2018./2019.mācību gada beigām. Pārbūves laikā vecāko klašu skolēni mācās Valmieras 2.vidusskolā, bet mācību process VVV turpinās sākumskolas korpusā 1.līdz 6.klašu skolēniem.

Pārbūves laikā pedagogiem nav pieejama skolotāju istaba. Saistībā ar skolas pārbūvi dzērienu automāts ir novietots sākumskolas korpusā.

Par pārbūves procesu vecāki tika informēti iepriekšējā mācību gada beigās. Pagājušajā nedēļā Valmieras Viestura vidusskolā norisinājās sākumskolas vecāku domes sēde, kurā tika izskatīts jautājums par dzērienu automāta nepieciešamību. Vairākums atbalstīja tā esamību skolas telpās, ierosinot nedaudz mainīt dzērienu klāstu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri