Valmieras Ziņas

Rosina diskusiju – būt vai nebūt kafijas automātiem skolās?

Pašreizējais un arī 13.Saeimā ievēlētais deputāts no Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK Romāns Naudiņš, kurš pazīstams arī kā aktīvs cīnītājs par veselīgu dzīvesveidu, piemēram, rosinot likuma grozījumus, kas noteica divlitru alus pudeļu aizliegumu, oktobra vidū savā Facebook profilā rosināja diskusiju par kafijas automāta pieejamību Valmieras Viestura vidusskolas sākumskolas audzēkņiem. Viņa ierakstu komentējuši vairāki desmiti lietotāji, pārsvarā norādot, ka šādiem automātiem nebūtu vietas skolās. Taču tika pausts arī viedoklis, ka vecākiem būtu jāuzņemas atbildība par bērnu audzināšanu un skaidrošanu, ka kofeīnu un lielu daudzumu cukura saturošus dzērienus lietot ir neveselīgi.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte, Valmierā vairākās vispārizglītojošās, profesionālās un interešu izglītības iestādēs ir pieejami automāti, kur gan skolotājiem, gan audzēkņiem, gan arī vecākiem, kuri ieradušies sagaidīt savus bērnu, ir iespējams iegādāties dažādus siltos dzērienus – tēju, buljonu, kakao, šokolādes dzērienu, tostarp arī kafiju.

Par dzērienu automātu nepieciešamību un uzstādīšanu izglītības iestādē lemj tās vadība.

“Ģimene ir tā, kurā jau no mazotnes tiek radīta izpratne par uzturu, bērnam rodas priekšstats par to, kas ir vērtīgs, kas nē. Lai, uzsākot skolas gaitas, viņš spētu izdarīt atbildīgu izvēli, iegādājoties gan pārtiku, gan dzērienus patstāvīgi, aicinām vecākus šo procesu pārrunāt ar bērniem. Tāpat būtiski kopīgi apspriest arī automātos pieejamo dzērienu klāstu, norādot, kas pēc katra ieskatiem viņa bērnam būs atbilstošākais. Svarīgi sekot līdzi arī bērnam piešķirtās kabatas naudas izlietojuma lietderīgam mērķim,” pauda pašvaldības pārstāve.

Liene Zālīte arī pastāstīja, ka 2018.gada jūnija beigās Valmieras Viestura vidusskolā (VVV) tika uzsākti pārbūves darbi, kas ilgs līdz 2018./2019.mācību gada beigām. Pārbūves laikā vecāko klašu skolēni mācās Valmieras 2.vidusskolā, bet mācību process VVV turpinās sākumskolas korpusā 1.līdz 6.klašu skolēniem.

Pārbūves laikā pedagogiem nav pieejama skolotāju istaba. Saistībā ar skolas pārbūvi dzērienu automāts ir novietots sākumskolas korpusā.

Par pārbūves procesu vecāki tika informēti iepriekšējā mācību gada beigās. Pagājušajā nedēļā Valmieras Viestura vidusskolā norisinājās sākumskolas vecāku domes sēde, kurā tika izskatīts jautājums par dzērienu automāta nepieciešamību. Vairākums atbalstīja tā esamību skolas telpās, ierosinot nedaudz mainīt dzērienu klāstu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešams izveidot iekštelpu bērnu rotaļu laukumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS ”VIADA Baltija” (reģ. Nr. 40103867145) ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijas naftas produktu mazumtirdzniecības tirgū, kā arī jauns un strauji augošs degvielas mazumtirdzniecības veikalu tīkla operators. Uzņēmums aicina darbā OPERATORU-PĀRDEVĒJU (uz pilnu vai nepilnu darba laiku). Ko sagaidām no kandidāta: Degvielas, preču un pakalpojumu pārdošana; Preču pieņemšana un izvietošana plauktos un to derīguma termiņa kontrole; Uzturēt tīras un kārtīgas DUS telpas, preces un preču plauktus; Pārzināt DUS veikala preču sortimentu un nepieciešamības gadījumā klientiem sniegt konsultāciju; Brīvi sarunāties latviešu un krievu valodā; Izglītība (vidējā, vidējā speciālā); Labas komunikācijas spējas, godīgums un augsta atbildības sajūta. Ko mēs piedāvājam: Apmācības pirms pastāvīga darba uzsākšanas; Dinamisku darbu augošā un stabilā uzņēmumā; Darba laiku saskaņā ar darba grafiku; Stabilu atalgojumu, ikmēneša piemaksas; Sociālās garantijas, pēc 1 nostrādāta gada veselības apdrošināšana. Savu kandidatūru vari pieteikt: sūtot CV ar norādi „„Operators - pārdevējs DUS" Valmiera 2" uz e-pastu personals@viadabaltija.lv Degvielas uzpildes stacijā - Brīvnieki, Kauguru pagasts, Beverīnas novads Telefons informācijai: 67301555. DUS darba režīms: maiņas bez nakts stundām (darbs saskaņā ar grafiku). Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas: 3,30 EUR/h – dienas maiņā, 6,60 EUR/h – svētku dienās, Pārdošanas piemaksas. Profesija: DEGVIELAS UZPILDES STACIJAS PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Brīvnieki, Kauguru pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-13 Kontaktpersona: CV ar nor.„„Operators-pārdevējs DUS" Valmiera 2” sūtīt uz personals@viadabaltija.lv, t. 67301555.

Mūsu partneri