Valmieras Ziņas

RMM sadarbībā ar Valmieras bibliotēku rīko diskusiju ar performanci “Ko tu dari, kad tu nedari?”

Lasīšanas laiks: 2 min

Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) šogad uzsāk savas simtgades atzīmēšanu #RMM100 ar izglītojošu diskusiju programmu “Rakstniecības un mūzikas muzeja vēstniecību atklāšana Latvijas reģionos”. Pirmo norisi – diskusiju ar performanci “Ko tu dari, kad tu nedari?” – RMM rīko sadarbībā ar Valmieras bibliotēku. Tā norisināsies 2. martā plkst. 17.30 Valmieras Integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Rakstniecības un mūzikas muzeja Sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Brūvere-Kvēpa.

Katru gadu plānots organizēt četrus RMM vēstniecību pasākumus, arvien paplašinot sadarbības partneru loku un atpazīstamību. Šogad izvēlētās pilsētas ir Valmiera, Rēzekne, Dobele un Liepāja. Topošās ekspozīcijas “Prokrastinācija un radīšana” simts personību literatūrā un mūzikā saknes un dzīve pavisam noteikti saistītas ar Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem, tālab tika izvēlētas šīs pilsētas un partneri.  

“Rakstniecības un mūzikas muzejs, īstenojot vēstniecības pasākumus Latvijas novados, vēlas pateikties Latvijai par tās radošo spēku, kuru tā ir laidusi pasaulē spožu literatūras un mūzikas izcilību veidolā! Muzeja topošā ekspozīcijas “Prokrastinācija un radīšana” būs stāsts par latviešu kultūrā nozīmīgiem literāriem un muzikāliem mākslas darbiem un to radītājiem – rakstniekiem, komponistiem, izpildītājmāksliniekiem. Vēstniecībās, radoši darbojoties, diskutējot un iejūtoties ekspozīcijas satura radošajā un prokrastinējošajā spēkā, muzeja mērķis ir ļaut ikvienam apzināties sevi kā daļu no šī fenomena, ko pasaulē aizvien vairāk pazīst kā latviešu literatūru un mūziku,” uzsver muzeja direktore Iveta Ruskule.

Diskusijā piedalīsies dzejniece Daina Sirmā, komponists Jēkabs Nīmanis, rakstniece Agnese Rutkēviča, dzejnieks Artūrs Punte, arhitekts, skaņu mākslinieks Maksims Šenteļevs, radošā direktore Una Rozenbauma, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Valmieras 5. vidusskolas un Valmieras Viestura vidusskolas jaunieši. Diskusiju vadīs Liega Piešiņa.

Jaunieši, radot savu tekstu un elektronisko mūziku, darbosies četrās dzejas un mūzikas darbnīcās, jaunrades procesā veidojot divas performances. Darbnīcas vadīs A.Rutkēviča, J.Nīmanis, A.Punte un M.Šenteļevs. Performanču radīšanā (iedvesmojoties no dzejnieka un pētnieka Mariana Rižija jaunatklātā Eduarda Veidenbauma 77. dzejoļa) piedalīsies režisore Liena Šmukste. Producente un projekta vadītāja – Leonarda Ķestere-Kļaviņa.

“Valmieras bibliotēka ar prieku atsaucās RMM aicinājumam kopā ar jauniešiem diskutēt nozīmīgus radītspējas un labbūtības aspektus Latvijas rakstniecībā un mūzikā vēsturiski un laikmetīgajā vidē. Radošums un jēgpilnas diskusijas ir spēka avoti mainīgajā pasaulē,” uzsver Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne.

Par RMM dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1925. gads, kad Skolotāju savienības telpās ar Jāni Gresti priekšgalā izveido tā dēvētos Rakstnieku stūrīšus.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri