Valmieras Ziņas

Rinkēvičs: Latvija arvien vairāk izmanto diasporas potenciālu kā investorus, tehnoloģiju pārnesē un pētniecībā

Latvija arvien vairāk izmanto diasporas potenciālu kā investorus, tehnoloģiju pārnesē un pētniecībā, atklājot Valmierā notiekošo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), uzrunājot foruma dalībniekus, Rinkēvičs izteica pateicību Pasaules Brīvo latviešu apvienībai (PBLA) par tās iniciatīvu pirms pieciem gadiem uzsākt šādu forumu ciklu, lai piesaistītu Latvijas diasporas uzņēmējus tautsaimniecības attīstībā Latvijā.

“Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma nozīmība šo gadu gaitā ir tikai augusi. Zīmīgi, ka pirmie divi forumi notika Rīgā, bet pēc tam Austrālijā un ASV, lai tagad atgrieztos atkal Latvijā. Ir simboliski, ka šoreiz par foruma norises vietu izvēlēta Valmiera – viena no dinamiskākajām Latvijas pilsētām. Pēdējo gadu straujā tautsaimniecības izaugsme mums īpaši aktualizējusi darbaspēka pieejamības un līdz ar to arī remigrācijas jautājumu. Arī straujā ekonomikas attīstība Valmierā radījusi pieprasījumu pēc visa veida speciālistiem,” sacīja ministrs.

Viņš piebilda, ka Diasporas likums iezīmē pašvaldību centrālo lomu ārvalstīs dzīvojošo tautiešu piesaistē, lai straujāk augošo pašvaldību uzņēmēji spētu piesaistīt arī nepieciešamos speciālistus, kas daudzviet uzņēmumiem vairs neļauj pilnvērtīgi attīstīties.

Ārlietu ministrs aicināja veidot ciešāku sadarbību starp Latvijas institūcijām un diasporas organizācijām, kas tādējādi var paplašināt Latvijas eksporta iespējas. “Tādēļ mani priecē, ka foruma ietvaros notiek reģionālo uzņēmēju un citu profesionāļu tīklošanās pasākumi, kurus Eiropā, piemēram, ir organizējusi Eiropas Latviešu apvienība,” sacīja Rinkēvičs.

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums norisinās jau piekto reizi, un līdz šim tas noticis Latvijā, kā arī Austrālijā un ASV.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri