Valmieras Ziņas

Rinkēvičs: Latvija arvien vairāk izmanto diasporas potenciālu kā investorus, tehnoloģiju pārnesē un pētniecībā

Latvija arvien vairāk izmanto diasporas potenciālu kā investorus, tehnoloģiju pārnesē un pētniecībā, atklājot Valmierā notiekošo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), uzrunājot foruma dalībniekus, Rinkēvičs izteica pateicību Pasaules Brīvo latviešu apvienībai (PBLA) par tās iniciatīvu pirms pieciem gadiem uzsākt šādu forumu ciklu, lai piesaistītu Latvijas diasporas uzņēmējus tautsaimniecības attīstībā Latvijā.

“Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma nozīmība šo gadu gaitā ir tikai augusi. Zīmīgi, ka pirmie divi forumi notika Rīgā, bet pēc tam Austrālijā un ASV, lai tagad atgrieztos atkal Latvijā. Ir simboliski, ka šoreiz par foruma norises vietu izvēlēta Valmiera – viena no dinamiskākajām Latvijas pilsētām. Pēdējo gadu straujā tautsaimniecības izaugsme mums īpaši aktualizējusi darbaspēka pieejamības un līdz ar to arī remigrācijas jautājumu. Arī straujā ekonomikas attīstība Valmierā radījusi pieprasījumu pēc visa veida speciālistiem,” sacīja ministrs.

Viņš piebilda, ka Diasporas likums iezīmē pašvaldību centrālo lomu ārvalstīs dzīvojošo tautiešu piesaistē, lai straujāk augošo pašvaldību uzņēmēji spētu piesaistīt arī nepieciešamos speciālistus, kas daudzviet uzņēmumiem vairs neļauj pilnvērtīgi attīstīties.

Ārlietu ministrs aicināja veidot ciešāku sadarbību starp Latvijas institūcijām un diasporas organizācijām, kas tādējādi var paplašināt Latvijas eksporta iespējas. “Tādēļ mani priecē, ka foruma ietvaros notiek reģionālo uzņēmēju un citu profesionāļu tīklošanās pasākumi, kurus Eiropā, piemēram, ir organizējusi Eiropas Latviešu apvienība,” sacīja Rinkēvičs.

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums norisinās jau piekto reizi, un līdz šim tas noticis Latvijā, kā arī Austrālijā un ASV.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri