Valmieras Ziņas

ReTV: ST varētu apvienot pašvaldību iesniegtās lietas pret reģionālo reformu

Turpinās pašvaldību cīņa pret reģionālo reformu. Vakar Satversmes tiesā (ST) saņemts jau otrais pašvaldības pieteikums – tas ir Ikšķiles novada pašvaldības domes pieteikums. ReTV Ziņas noskaidroja, ka ST, iespējams, visu pašvaldību pieteikumus varētu skatīt vienā lietā, bet to noteiks tiesneši.

Kā informē ST, ja tiks saņemti vēl pašvaldību pieteikumi, likums atļauj šīs lietas apvienot. “Tas ir tīri tiesnešu lēmums, to neizlemj tiesas administrācija, to izlemj tiesneši, tad, kad viņi jau ir iepazinušies ar lietām. Vispār ST likums pieļauj iespēju apvienot vienu vai divas, vai trīs lietas vienā, lai veicinātu lietu vispusīgu un ātru iztiesāšanu,” tā ReTV Ziņām norāda ST padomnieks Kristaps Tamužs.

Pēc statistikas, pēdējās piecas lietas, ko ST skatījusi, no brīža, kad pieteikums ienācis ST līdz tam, kad tiesa pieņem spriedumu, ir vidēji septiņi līdz astoņi mēneši. Teorētiski tas nozīmē, ka reformas lietu varētu skatīt nākamā gada sākumā.

ST padomnieks Kristaps Tamužs: “Provizoriskus termiņus ir grūti pateikt, bet mums ir likumā diezgan stingri noteikti termiņi, kādos lietas tiek izskatītas. Ja ienāk pieteikums, tad Satvermes tiesas kolēģija mēneša laikā lemj par lietas ierosināšanu, to var pagarināt līdz diviem mēnešiem, bet tas reti notiek. Un pēc tam ir vairākas citas stadijas, kuras arī visas ir likumā stingri noteiktas, un kopsummā termiņa summa ir apmēram gads, bet tie ir maksimālie termiņi.”

Vakar savu pieteikumu tiesai iesniedza arī Ikšķiles novada pašvaldība. Lai sagatavotu apjomīgo dokumentu, bija nepieciešama juridiskā palīdzība, kuru vietvara saņēma kā ārpakalpojumu.

“Saistībā ar administratīvo teritoriju apdzīvoto vietu likumu, to pantu, kur Ikšķile un Tīnūžu pagasts tiek pievienoti Ogres novadam. Mēs apstrīdam šo likuma normu un arī argumentējam – kāpēc. Ir tik daudz pretrunas, arī pati gan valdība, gan Saeima ir radījusi tādu precedentu, ka šīm pašvaldībām, kas ir neapmierinātas, kolēģiem ir daudz pamatotu argumentu, kāpēc arī ir jāiet uz šo te Satversmes tiesu un arī sava taisnība jāmeklē,” ReTV Ziņām saka Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (“Jaunā Vienotība”).

Kā iepriekš ReTV Ziņu dienestam atzina zvērināts advokāts Aldis Alliks, pašvaldībām ir jārēķinās ar vismaz €5000, lai no juridiskās puses sagatavotu kvalitatīvu pieteikumu ST.

Arī Varakļānu novada pašvaldība plāno apstrīdēt teritoriālās reformas likumu. Tur novada iedzīvotāju biedrība izveidojusi bankas kontu, lai vāktu līdzekļus iesnieguma sagatavošanai Satversmes tiesai. Tā bijusi pašu iedzīvotāju iniciatīva, jo varakļānieši nav mierā ar Saeimas balsojumu.

“Pavisam ir ziedojuši vairāk nekā 100 cilvēki, un katrs ir ziedojis tik, cik viņš ir varējis, robežās no €5 līdz €500, nesaukšu jums precīzu summu. Mums ir ne tikai kontā, bet ir iespējas teiksim tiem, kuriem nav internetbankas, cilvēki ziedo ziedojumu kastītē, tā kā tādu precīzu summu pašreiz es pat nevaru pateikt,” ReTV Ziņām saka biedrības “Varakļōnīts” priekšsēdētāja Aina Jaunzeme.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ievēro prasību sabiedriskajā transportā lietot sejas masku?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA VALMIERAS VESELĪBAS CENTRS  reģistrācijas numurs 44103011615; Bastiona iela 24, Valmiera, LV-4201 Kontaktpersona: Margita Pētersone, mob.tel. 29241583 aicina pievienoties rehabilitācijas komandai: ERGOTERAPEITU (profesijas kods 2264 04) Prasības kandidātiem: - Augstākā medicīniskā izglītība (ergoterapeita kvalifikācija); - Sertifikāts specialitātē; - Reģistrācija Ārstniecības personu reģistrā; - Valsts valodas zināšanas; - Datora lietošanas prasmes; - Vēlamas prasmes teipošanā. Darba pienākumi: 1.Pildīt darba pienākumus atbilstoši normatīvajos aktos noteiktai kompetencei, izmantojot ergoterapijas tehnoloģijas; 2. Patstāvīgi veikt pacientu/klientu ergoterapeitisko izmeklēšanu, nodarbes veikšanas novērtēšanu un funkcionālo traucējumu noteikšanu, kā arī vides pieejamības un tehnisko palīglīdzekļu nepieciešamības un/vai atbilstības izvērtēšanu; 3.Veikt konsultatīvo, profilaktisko darbu, uzsverot nodarbes nepieciešamību cilvēka dzīvē; 4. Rūpēties par savas profesionālās kvalifikācijas uzturēšanu un paaugstināšanu. Pretendentiem  pieteikuma vēstuli un profesionālo aprakstu (CV) sūtīt uz e-pastu: vvc@vvc.lv ar norādi „Ergoterapeita amatam”. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Alga: no 200 līdz 900 (atkarībā no veiktā darba apjoma). Profesija: ERGOTERAPEITS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Diakonāta iela 6, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-30 Kontaktpersona: Sūtīt CV uz e-pastu: vvc@vvc.lv

Brenguļu sākumskola aicina pieteikties kandidātus vispārējās pamatizglītības skolotāja vakancei (slodze 0.836) + pagarinātās dienas grupas skolotāja vakancei (slodze 0.225): Būtiskākie darba pienākumi: pildīt skolotāja pienākumus, atbilstoši mācību priekšmeta Valsts izglītības standarta prasībām; veicināt izglītojamo individuālo sasniegumu attīstību; sadarboties ar citu mācību priekšmetu skolotājiem. Prasības izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; augsta atbildības sajūta, precizitāte; prasme plānot un organizēt savu darbu; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; spēja savā darbā izmantot jaunākās mācību metodes. Iestāde piedāvā: darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; vispārējās pamatizglītības skolotāja vakance (slodze 0.836) + pagarinātās dienas grupas skolotāja vakance (slodze 0.225); atalgojumu no 2020. gada 1. septembra 790 euro mēnesī par vienu pedagoģisko likmi (30 stundas) atbilstoši grozījumiem Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 "Pedagogu darba samaksas noteikumi"; sociālās garantijas. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot savu "dzīves un iepriekšējās darba un profesionālās pieredzes aprakstu" (CV) un izglītību apliecinošo dokumentu kopijas ar norādi “Pamatizglītības skolotājs” līdz 2020. gada 10. novembrim (ieskaitot): uz e-pastu brenguluskola@beverina.lv iesniegt personīgi Brenguļu sākumskolas administrācijā pa pastu uz adresi „Avotkalni”, Brenguļi, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245. Tālrunis informācijai: 29267815. Kontaktpersona: direktore Sandra Kaufmane. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Avotkalni, Brenguļi, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-10 Kontaktpersona: Iesniegt CV un izgl.apliec.dok.kopijas uz brenguluskola@beverina.lv, vai pers.,vai pa pastu

Mūsu partneri