Valmieras Ziņas

ReTV: PTAC pievērš uzmanību apsaimniekotāju negodprātīgai rīcībai Valmierā (1)

Mainīts virsraksts, ņemot vērā advokāta Alda Allika komentāru

ReTV pirms nedēļas jau ziņoja – 11 mājas ar vairākiem simtiem iedzīvotāju varētu pat palikt bez ūdens, jo apsaimniekotājs “Saimniecība 24” nav norēķinājies ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem, konkrēti SIA “Valmieras ūdens”. 

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atzīst – pēc tam, kad šis stāsts pamanīts sociālajos medijos, centra eksperti sākuši vērtēt kā iedzīvotājiem rīkoties. “Netipisks gadījums, man noskatoties sižetu šķita, ka “Valmieras ūdens” varēja ātrāk brīdināt cilvēkus, nevar uzzināt, ka nauda nenonāk līdz pakalpojuma sniedzējam. Tik tālu ievilkts, ka maksātnespējas process tūlīt būs, diezgan bēdīgi no cilvēku skatupunkta,” komentē PTAC direktore Baiba Vītoliņa.

Tāpat PTAC norāda – iedzīvotājiem ir jārīkojas un jāvēršas policijā. Lietā iesaistījies arī zvērināts advokāts Aldis Alliks, kurš par velti vēlas aizstāvēt cietušo iedzīvotāju tiesības. Viņš norāda – viņaprāt, nedrīkst pieļaut, ka “Saimniecība 24” piesaka maksātnespēju, jo tā būtu uzņēmuma vēlme ātri tikt vaļā no parādiem un problēmām. Tomēr jurists norāda arī uz Valmieras pašvaldības atbildību.

Advokāts norāda arī uz vēl kādu niansi – ļoti ciešu saistību “Saimniecībai 24” un SAI “Valmieras ūdens”. “Saimniecība 24” valdes locekļa Dzintara Kraukļa bijusī sieva Ingrīda Kraukle līdz 7.septembrim ir bijusi vienīgā kapitāla daļu īpašniece, taču septembra sākumā Kraukle no visām daļām atteicās, kas pārgāja “Saimniecība 24” rīcībā. 

Iedzīvotājos valda liels satraukums – vai nāksies vēlreiz maksāt par jau saņemtajiem pakalpojumiem SIA “Valmieras ūdens” un citiem uzņēmumiem? Vairāk nekā 160 dzīvokļa īpašniekiem joprojām ir neskaidrība par nākotni. Ieteikums ir katrai mājai veidot savu biedrību vai pievienoties kādai apsaimniekošanas firmai. Bet ReTV Ziņām ir vēl jauna informācija, par kuru ziņosim nākamnedēļ.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Eelza - 22.10.2020 Atbildēt

    Sanāk, ka par iedzīvotāju samaksāto naudiņu Kraukļa klans un Saimniecība 24 birojs labi padzīvoja. Nopelnīt nemāk, bet algas saņēma. Iedzīvotāju maksāja algas šim kantorim.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri