Valmieras Ziņas

ReTV: Latvijā vakcīnu saņēmuši 14 cilvēki vecumā virs 100 gadiem

Lasīšanas laiks: 2 min

Ēriku Tomsonu, kurš pirms vairāk nekā 70 gadiem slepus vecā zvejas laivā uz Zviedriju veda bēgļus, tagad ReTV Ziņas satiek mundru un žiperīgu paša siltumnīcā.

Bēgļu pārcēlājs Otrā pasaules kara gados Ēriks Tomsons saka: “Laikā gulēt, laikā paēst un uzturēt garastāvokli. Galvenais garastāvoklim jābūt labam, un tad viss notiksies, atceras skaistās jaunības dienas. Un kā slikts garastāvoklis – es uzreiz braucu makšķerēt, kad slikts garastāvoklis – velku asarīšus.”

Uz siltumnīcu viņš dodas katru dienu – sniegs, lietus vai vējš. Brauc ar rolleri, un, kā pats saka, dodas pasildīties un gūt prieku. “Mēs ar Lorīti (suns) neslimojam, mēs jau esam rutki abi divi. Jūtos labi. Kā jauns puika, zin?! Kaut arī 103 gads iet?!”

Ēriks Tomsons pārdzīvojis dažādus režīmus un dzīves apstākļus. 1944. gada notikumi, kad kopā ar astoņiem braucieniem jūrā palīdzējis bēgt pretošanās kustību dalībniekiem, šķiet, atmiņā palicis visspilgtāk. 1947. gada apcietinājumu un pēcāk 10 gadus ilgu stingra režīma izsūtījumu Noriļskā gan atminas nelabprāt.

“Mēs bijām trīs “oni” – Pētersons, Jansons un Tomsons, un tas Janson Pēteris palika, aprecējās Gotlandē. Tagad aizgāja čučēt. No Jūrskolas klasesbiedriem nav neviena vairāk – tā drūmāk ir dzīvot, bet dzīvojam,” saka Ēriks Tomsons.

Cienījamā kunga ģimene atklāj – savu klases un cīņu biedru zaudējis Covid-19 dēļ. Ēriks Tomsons ReTV Ziņām atzīst – šajā pandēmijā rūgtākais ir tas, ka nav iespējas ciemoties. “Pietrūka tas, ka man mazbērni neviens nevarēja nākt pie manis ciemos. Tāds norobežots no sabiedrības. Bet man liekas, ka tuvojas beigām, būs uzlabojumi.”

Šāda pārliecība Ērikam Tomsonam ir arī tamdēļ, ka pirms dažām dienām vakcinējies pret Covid-19. Taču šī nav vienīgā mūžā saņemtā pote.

“Pirmā pote man bija, kad man bija kādi 7 vai 8 gadi. Es tāds galīgs sīkais. Man iepotēja plecā četras strīpiņas pret bakām. Tādas rētas uz sejas uzmetās, ļoti riebīga slimība. Atstāja pēdas, kreveles. Un es tik tā – kā sadzīst strīpiņa, nokasu nost,” atminas Ēriks Tomsons.

Ēriks Tomsons vēl piebilst – pirmās potes rēta joprojām redzama. Šo sērgu pārcietis veiksmīgi.

“Tagad es iepotējos uz Covid-19, un viss normāli – otrā dienā drusciņ tā kā galva reiba vairāk. Tas ir tāds lidojošais – nezini, kur to noķersi. Ja tu ej Rīgā kaut kur bariņā un nav mutes aizsegi, ne kā tu nezini, kur tu noķersi. Atnāk mājās – šķībs un greizs. Nebūt vienaldzīgiem – eh, man jau nebūs. Bet būt uzņēmīgiem, kaut vai nepatīk,” saka Ēriks Tomsons.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri