Valmieras Ziņas

ReTV: Latvijā vakcīnu saņēmuši 14 cilvēki vecumā virs 100 gadiem

Lasīšanas laiks: 2 min

Ēriku Tomsonu, kurš pirms vairāk nekā 70 gadiem slepus vecā zvejas laivā uz Zviedriju veda bēgļus, tagad ReTV Ziņas satiek mundru un žiperīgu paša siltumnīcā.

Bēgļu pārcēlājs Otrā pasaules kara gados Ēriks Tomsons saka: “Laikā gulēt, laikā paēst un uzturēt garastāvokli. Galvenais garastāvoklim jābūt labam, un tad viss notiksies, atceras skaistās jaunības dienas. Un kā slikts garastāvoklis – es uzreiz braucu makšķerēt, kad slikts garastāvoklis – velku asarīšus.”

Uz siltumnīcu viņš dodas katru dienu – sniegs, lietus vai vējš. Brauc ar rolleri, un, kā pats saka, dodas pasildīties un gūt prieku. “Mēs ar Lorīti (suns) neslimojam, mēs jau esam rutki abi divi. Jūtos labi. Kā jauns puika, zin?! Kaut arī 103 gads iet?!”

Ēriks Tomsons pārdzīvojis dažādus režīmus un dzīves apstākļus. 1944. gada notikumi, kad kopā ar astoņiem braucieniem jūrā palīdzējis bēgt pretošanās kustību dalībniekiem, šķiet, atmiņā palicis visspilgtāk. 1947. gada apcietinājumu un pēcāk 10 gadus ilgu stingra režīma izsūtījumu Noriļskā gan atminas nelabprāt.

“Mēs bijām trīs “oni” – Pētersons, Jansons un Tomsons, un tas Janson Pēteris palika, aprecējās Gotlandē. Tagad aizgāja čučēt. No Jūrskolas klasesbiedriem nav neviena vairāk – tā drūmāk ir dzīvot, bet dzīvojam,” saka Ēriks Tomsons.

Cienījamā kunga ģimene atklāj – savu klases un cīņu biedru zaudējis Covid-19 dēļ. Ēriks Tomsons ReTV Ziņām atzīst – šajā pandēmijā rūgtākais ir tas, ka nav iespējas ciemoties. “Pietrūka tas, ka man mazbērni neviens nevarēja nākt pie manis ciemos. Tāds norobežots no sabiedrības. Bet man liekas, ka tuvojas beigām, būs uzlabojumi.”

Šāda pārliecība Ērikam Tomsonam ir arī tamdēļ, ka pirms dažām dienām vakcinējies pret Covid-19. Taču šī nav vienīgā mūžā saņemtā pote.

“Pirmā pote man bija, kad man bija kādi 7 vai 8 gadi. Es tāds galīgs sīkais. Man iepotēja plecā četras strīpiņas pret bakām. Tādas rētas uz sejas uzmetās, ļoti riebīga slimība. Atstāja pēdas, kreveles. Un es tik tā – kā sadzīst strīpiņa, nokasu nost,” atminas Ēriks Tomsons.

Ēriks Tomsons vēl piebilst – pirmās potes rēta joprojām redzama. Šo sērgu pārcietis veiksmīgi.

“Tagad es iepotējos uz Covid-19, un viss normāli – otrā dienā drusciņ tā kā galva reiba vairāk. Tas ir tāds lidojošais – nezini, kur to noķersi. Ja tu ej Rīgā kaut kur bariņā un nav mutes aizsegi, ne kā tu nezini, kur tu noķersi. Atnāk mājās – šķībs un greizs. Nebūt vienaldzīgiem – eh, man jau nebūs. Bet būt uzņēmīgiem, kaut vai nepatīk,” saka Ēriks Tomsons.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri