Valmieras Ziņas

ReTV: Ģimenes ārstu ikdiena vakcinēšanā

Piektā diena, kad praksē tiek veikta vakcinācija, ir Valmieras doktorāta ģimenes ārstei Gunai Poikānei. Klientu vidū ir daudzi seniori, no kuriem vairāk nekā 90 ir gatavi saņemt poti.

Ārste stāsta, kāda ir sistēma, kā saņemt informāciju par vakcinējamajiem un kā tas tiek vai netiek saskaņots ar manavakcīna.lv – sākumā ģimenes ārsta prakse paši apzvana visus seniorus un noskaidro, kurš vēlas saņemt vakcīnu.

Guna Poikāne saka: “Tāpēc, lai piedod pacienti, bet mēs nevaram cilvēku, kurš ir piereģistrējies manavakcina.lv, pieņemt pirmo, ja pieņemsim, manā praksē ir ļoti daudz senioru, un man ir pierakstīti vairāk nekā 90 seniori jau pie mums uz vakcināciju.

Klāt pie ikdienas pienākumiem tagad nākušas rūpes par pašas vakcīnas pasūtīšanu, kā arī arī jāgādā, lai to, pirmkārt, visu izpotētu un, otrkārt, lai vakcīnas turētu pareizos apstākļos.

“Vakcīnas tiek glabātas ledusskapī. “Astra Zeneca” vakcīnas tiek piegādātas aukstuma somās. Tās jāglabā ledusskapī, kurā ir jābūt 2 līdz 8 grādu temperatūrai. Šī temperatūra vairākas reizes dienā tiek pārbaudīta. Vakcīnām jāseko līdzi, vai nemainās to krāsa vai neparādās duļķis. Jau saņemot šo flakonu, tas ir jāapskata un jāapskatās, vai tas atbilst derīguma termiņiem, kas ir norādīts uz vakcīnas un pārējām lietām. Vakcīnas tiek saņemtas kopā ar injekciju adatām. Tā kā tas process ir pilnībā noformēts jau iepriekš,” skaidro Guna Poikāne.

Viens vakcīnas flakons paredzēts 10 personām. Katram flakonam ir arī izlietošanas derīguma termiņš – 48 stundas. Ārste par šo nesatraucas, bet norāda uz citu sistēmas problēmu – ārstam informācija par vakcinēto jāievada e-veselības portālā diennakts laikā, taču šobrīd portāls nestrādā. No 10 potētajiem pacientiem iesniegt informāciju var tikai par vienu.

Seniori pie ārstes ierodas ar apskaužamu regularitāti; dažiem bail, daži neziņā, kā būs, bet citi gatavi saņemt poti. Par to, kā seniori uztver vakcinēšanos, stāsta arī šīs ģimenes prakses medicīnas māsa.

Baiba Uldrase, ambulatorās aprūpes māsa, saka: “Nē, bailes nav! Tiešām arī mēs, kad uzaicinājām, ka vakcinēties pret difteriju, stingumkrampjiem, gripu, pneimovakcīnu, tie, kas tiešām par savu veselību daudz un vairāk piedomā, viņi nebaidās, un viņi uzticas mums. Uzticas tiešām! Un nāk un dara! Dotajā brīdī, kamēr es apzvanīju un uzaicināju, neviens man nepateica “nē”.”

Ārstiem arī jāskaidro par pašām vakcīnām – neizbēgams ir jautājums, kura ir labāka, kura nē.

“Bet mēs ļoti cenšamies jau iepriekš, pacientus pierakstot uz vakcināciju, brīdināt par to, kāda firma ir vakcīnai, vai cilvēks piekrīt vai cilvēks nepiekrīt. Tas, ka cilvēks nepiekrīt vakcinēties ar “Astra Zeneca” firmas vakcīnu, nenozīmē, ka viņš savu rindu pazaudē, bet, spriežot pēc alerģiskām reakcijām uz vakcināciju, es nevaru pēc kolēģu, kuri jau sākuši dažas dienas iepriekš vakcinēt, pirms manas pieredzes izteikties, ka būtu ļoti anafilaktiskas reakcijas, vai ļoti daudz blakus parādību,” skaidro Guna Poikāne.

Ģimenes ārste ReTV Ziņām saka, ka slodze ir liela, jo pēc palīdzības vēršas arī citi slimnieki; neviens nav atcēlis arī hronisko pacientu aprūpi; turpinās darbs ar Covid-19 inficētajiem un kontaktpersonu novērošanu. Par to, ka e-veselības portāla vājais darbs vēl vairāk apgrūtina ārstus, atzīst arī citi ģimenes ārsti, kas liek bieži vien ievadīt informāciju arī pēc darba dienas beigām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri