Valmieras Ziņas

ReTV: Ģimenes ārstu ikdiena vakcinēšanā

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektā diena, kad praksē tiek veikta vakcinācija, ir Valmieras doktorāta ģimenes ārstei Gunai Poikānei. Klientu vidū ir daudzi seniori, no kuriem vairāk nekā 90 ir gatavi saņemt poti.

Ārste stāsta, kāda ir sistēma, kā saņemt informāciju par vakcinējamajiem un kā tas tiek vai netiek saskaņots ar manavakcīna.lv – sākumā ģimenes ārsta prakse paši apzvana visus seniorus un noskaidro, kurš vēlas saņemt vakcīnu.

Guna Poikāne saka: “Tāpēc, lai piedod pacienti, bet mēs nevaram cilvēku, kurš ir piereģistrējies manavakcina.lv, pieņemt pirmo, ja pieņemsim, manā praksē ir ļoti daudz senioru, un man ir pierakstīti vairāk nekā 90 seniori jau pie mums uz vakcināciju.

Klāt pie ikdienas pienākumiem tagad nākušas rūpes par pašas vakcīnas pasūtīšanu, kā arī arī jāgādā, lai to, pirmkārt, visu izpotētu un, otrkārt, lai vakcīnas turētu pareizos apstākļos.

“Vakcīnas tiek glabātas ledusskapī. “Astra Zeneca” vakcīnas tiek piegādātas aukstuma somās. Tās jāglabā ledusskapī, kurā ir jābūt 2 līdz 8 grādu temperatūrai. Šī temperatūra vairākas reizes dienā tiek pārbaudīta. Vakcīnām jāseko līdzi, vai nemainās to krāsa vai neparādās duļķis. Jau saņemot šo flakonu, tas ir jāapskata un jāapskatās, vai tas atbilst derīguma termiņiem, kas ir norādīts uz vakcīnas un pārējām lietām. Vakcīnas tiek saņemtas kopā ar injekciju adatām. Tā kā tas process ir pilnībā noformēts jau iepriekš,” skaidro Guna Poikāne.

Viens vakcīnas flakons paredzēts 10 personām. Katram flakonam ir arī izlietošanas derīguma termiņš – 48 stundas. Ārste par šo nesatraucas, bet norāda uz citu sistēmas problēmu – ārstam informācija par vakcinēto jāievada e-veselības portālā diennakts laikā, taču šobrīd portāls nestrādā. No 10 potētajiem pacientiem iesniegt informāciju var tikai par vienu.

Seniori pie ārstes ierodas ar apskaužamu regularitāti; dažiem bail, daži neziņā, kā būs, bet citi gatavi saņemt poti. Par to, kā seniori uztver vakcinēšanos, stāsta arī šīs ģimenes prakses medicīnas māsa.

Baiba Uldrase, ambulatorās aprūpes māsa, saka: “Nē, bailes nav! Tiešām arī mēs, kad uzaicinājām, ka vakcinēties pret difteriju, stingumkrampjiem, gripu, pneimovakcīnu, tie, kas tiešām par savu veselību daudz un vairāk piedomā, viņi nebaidās, un viņi uzticas mums. Uzticas tiešām! Un nāk un dara! Dotajā brīdī, kamēr es apzvanīju un uzaicināju, neviens man nepateica “nē”.”

Ārstiem arī jāskaidro par pašām vakcīnām – neizbēgams ir jautājums, kura ir labāka, kura nē.

“Bet mēs ļoti cenšamies jau iepriekš, pacientus pierakstot uz vakcināciju, brīdināt par to, kāda firma ir vakcīnai, vai cilvēks piekrīt vai cilvēks nepiekrīt. Tas, ka cilvēks nepiekrīt vakcinēties ar “Astra Zeneca” firmas vakcīnu, nenozīmē, ka viņš savu rindu pazaudē, bet, spriežot pēc alerģiskām reakcijām uz vakcināciju, es nevaru pēc kolēģu, kuri jau sākuši dažas dienas iepriekš vakcinēt, pirms manas pieredzes izteikties, ka būtu ļoti anafilaktiskas reakcijas, vai ļoti daudz blakus parādību,” skaidro Guna Poikāne.

Ģimenes ārste ReTV Ziņām saka, ka slodze ir liela, jo pēc palīdzības vēršas arī citi slimnieki; neviens nav atcēlis arī hronisko pacientu aprūpi; turpinās darbs ar Covid-19 inficētajiem un kontaktpersonu novērošanu. Par to, ka e-veselības portāla vājais darbs vēl vairāk apgrūtina ārstus, atzīst arī citi ģimenes ārsti, kas liek bieži vien ievadīt informāciju arī pēc darba dienas beigām.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Valmieras pilsētā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2023.gada 14.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-06-14

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 4.80 €/h (pēc pārbaudes laika 5,50 €/h) Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 16.06.2023. uz e-pastu – megija.stalberga@voc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-16 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā vidējās izglītības skolotāju angļu valodā (uz nenoteiktu laiku). ja Tev ir vēlme: • īstenot izglītības programmu mācību priekšmetā Angļu valoda atbilstoši Valsts izglītības standartam; • piedalīties Iestādes pedagoģiskajās sēdēs, mācību priekšmeta jomas darbā, metodiskajās sanāksmēs; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta emocionālā inteliģence; precizitāte; prasme strādāt komandā; komunikācijas un sadarbības prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 1020 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • pilnu darba slodzi (30 kontaktstundas/nedēļā, 1320 kontaktstundas/gadā); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vdmv@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, adrese: Purva iela 12, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Angļu valodas skolotājs/-a”, līdz 2023.gada 1.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207362. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-07-01

Mūsu partneri