Valmieras Ziņas

ReTV: Dakteris Jakovins nepieņem pacientus jau 11 dienas – kā tas ietekmē situāciju Valmierā?

Ģimenes ārste Inga Grunte ir pediatre. Viņa praksē ikdienā pieņem bērnus. Medicīnas māsa jeb ārstes palīdze ReTV Ziņām stāsta, ka šobrīd darāmā ir daudz – tik, cik var, tik cilvēkiem palīdz.

Medicīnas māsa Laura Jansone stāsta, ka piektdiena esot bijusi aktīva, kā arī pirmdien zvanījuši daudzi cilvēki, lai izrakstītu darba nespējas lapas, bērniem zīmes, kā arī receptes. Pacienti esot teikuši, ka pacienti zvanījuši pat 60 reizes, lai varētu sazvanīt, jo telefons zvanot nepārtraukti.

Pirmajās dienas zvanītāji bijuši arī neapmierināti un dusmīgi, taču Jura Jakovina aizstājēji uzsver, ka nezināja, kas notiek, kā arī šķita, ka visi palikuši bez daktera – neviens nesniedz palīdzību.

Dakteris Aivars Pauniņš ReTV Ziņām norāda – situācija ar ārstu pieejamību un noslodzi Valmierā ir visai sarežģīta. Viņš pats šobrīd atrodas karantīnā, jo strādāja tur, kur Jakovins.

Ģimenes ārsts Aivars Pauniņš stāsta, ka cilvēki zvana no astoņiem rītā līdz desmitiem vakarā. Viņš uzsver, ka dakterim Jakovinam esot 8000 pacienti. Šķietot, ka viņš ir vienīgais, kurš atbild uz zvaniem un mēģina kaut ko koordinēt.

Aivars Pauniņš: “Valmierā ir ap 10 ārstu, neviens negrib šos pacientus pieņemt, dažādā veidā atsaka. Tā ir, ko man pacienti saka, nezinu, ko saka paši ārsti. Māsas sēž pa vienai aiz durvīm un mēģina palīdzēt, raksta receptes un nosūtījumus.”

Nacionālais veselības dienests norāda, nākamnedēļ SIA “Kārvins”, vietā, kur pieņēma dakteris Jakovins, darbu klātienē atsāks daktere Inese Gabrāne. Tikmēr solītais daktera Jakovina aizstājējs – cits ģimenes ārsts – nav atrasts.

Nacionālais veselības dienesta pārstāve Anna Karolīna Šaule stāsta, ka dotajā brīdī notiek pacientu pierakstu veidošana – ja vajag pie ārsta, tad var sazināties ar praksi un veikt pierakstu. Viņa pauž, ka piesaistīts otrā gada rezidents, kurš palīdzēšot un sniegšot konsultācijas kopā ar ārsti Gabrāni. Anna Karolīna Šaule sola, ka ģimenes ārsti būšot katru dienu, kā arī būs informācija par pieņemšanas laikiem.

ReTV Ziņām piektdien visas dienas garumā tā arī neizdevās sazināties ar SIA “Kārvins” ārsta praksi. Zvanot uz norādīto tālruņa numuru, tas bija aizņemts vai klausuli neviens tā arī nepacēla.

Daktere Gabrāne atsūtīja īsziņu, norādot, ka mutiski nav iespējams atbildēt, iespējams, lielās slodzes dēļ. Dakteris Pauniņš ReTV skaidro vēl kādu niansi saistībā ar ārstu Jakovinu – līdz šim viņa pacientiem pierakstu sistēma pie ārsta esot bijusi sveša.

Aivars Pauniņš, ģimenes ārsts, stāsta: “Tāda problēma iepriekš bija dakterim Jakovinam, viņam tie daudzie pacienti, viņi ne vienmēr ievēroja distanci. Bija dažādi. Bet šobrīd domāts, ka veidosies pieraksts, lai nebūtu problēmas. Vai izdosies to novērst, ņemot vērā, ka ieradums, tad redzēsim.”

Slimību un profilakses kontroles centra pārstāve norāda – ar epidemiologiem kopumā sazinājušās 173 daktera Jakovina kontaktpersonas – 93 noteiktas kā augsta riska, kurām jāatrodas karantīnā, savukārt 80 personas noteiktas kā zema riska kontaktpersonas. Pēc aizvadītajās brīvdienās veiktās papildus testēšanas Valmierā atklāti 6 pozitīvi Covid-19 gadījumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksaskaravīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani uz Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu – 25447883, 28671227, vai ierodies vienībā - Valmierā, Cēsu ielā 54 (līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu un izglītības dokumentus). Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, "Kaugurmuiža" Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 10 Aktuāla līdz: 2021-04-08 Kontaktpersona: Zvani uz tālr. 25447883, 28671227, vai ierodies Valmierā, Cēsu 54 (līdzi ņemot dok.)

Mūsu partneri