Valmieras Ziņas

ReTV: Dakteris Jakovins nepieņem pacientus jau 11 dienas – kā tas ietekmē situāciju Valmierā?

Lasīšanas laiks: 3 min

Ģimenes ārste Inga Grunte ir pediatre. Viņa praksē ikdienā pieņem bērnus. Medicīnas māsa jeb ārstes palīdze ReTV Ziņām stāsta, ka šobrīd darāmā ir daudz – tik, cik var, tik cilvēkiem palīdz.

Medicīnas māsa Laura Jansone stāsta, ka piektdiena esot bijusi aktīva, kā arī pirmdien zvanījuši daudzi cilvēki, lai izrakstītu darba nespējas lapas, bērniem zīmes, kā arī receptes. Pacienti esot teikuši, ka pacienti zvanījuši pat 60 reizes, lai varētu sazvanīt, jo telefons zvanot nepārtraukti.

Pirmajās dienas zvanītāji bijuši arī neapmierināti un dusmīgi, taču Jura Jakovina aizstājēji uzsver, ka nezināja, kas notiek, kā arī šķita, ka visi palikuši bez daktera – neviens nesniedz palīdzību.

Dakteris Aivars Pauniņš ReTV Ziņām norāda – situācija ar ārstu pieejamību un noslodzi Valmierā ir visai sarežģīta. Viņš pats šobrīd atrodas karantīnā, jo strādāja tur, kur Jakovins.

Ģimenes ārsts Aivars Pauniņš stāsta, ka cilvēki zvana no astoņiem rītā līdz desmitiem vakarā. Viņš uzsver, ka dakterim Jakovinam esot 8000 pacienti. Šķietot, ka viņš ir vienīgais, kurš atbild uz zvaniem un mēģina kaut ko koordinēt.

Aivars Pauniņš: “Valmierā ir ap 10 ārstu, neviens negrib šos pacientus pieņemt, dažādā veidā atsaka. Tā ir, ko man pacienti saka, nezinu, ko saka paši ārsti. Māsas sēž pa vienai aiz durvīm un mēģina palīdzēt, raksta receptes un nosūtījumus.”

Nacionālais veselības dienests norāda, nākamnedēļ SIA “Kārvins”, vietā, kur pieņēma dakteris Jakovins, darbu klātienē atsāks daktere Inese Gabrāne. Tikmēr solītais daktera Jakovina aizstājējs – cits ģimenes ārsts – nav atrasts.

Nacionālais veselības dienesta pārstāve Anna Karolīna Šaule stāsta, ka dotajā brīdī notiek pacientu pierakstu veidošana – ja vajag pie ārsta, tad var sazināties ar praksi un veikt pierakstu. Viņa pauž, ka piesaistīts otrā gada rezidents, kurš palīdzēšot un sniegšot konsultācijas kopā ar ārsti Gabrāni. Anna Karolīna Šaule sola, ka ģimenes ārsti būšot katru dienu, kā arī būs informācija par pieņemšanas laikiem.

ReTV Ziņām piektdien visas dienas garumā tā arī neizdevās sazināties ar SIA “Kārvins” ārsta praksi. Zvanot uz norādīto tālruņa numuru, tas bija aizņemts vai klausuli neviens tā arī nepacēla.

Daktere Gabrāne atsūtīja īsziņu, norādot, ka mutiski nav iespējams atbildēt, iespējams, lielās slodzes dēļ. Dakteris Pauniņš ReTV skaidro vēl kādu niansi saistībā ar ārstu Jakovinu – līdz šim viņa pacientiem pierakstu sistēma pie ārsta esot bijusi sveša.

Aivars Pauniņš, ģimenes ārsts, stāsta: “Tāda problēma iepriekš bija dakterim Jakovinam, viņam tie daudzie pacienti, viņi ne vienmēr ievēroja distanci. Bija dažādi. Bet šobrīd domāts, ka veidosies pieraksts, lai nebūtu problēmas. Vai izdosies to novērst, ņemot vērā, ka ieradums, tad redzēsim.”

Slimību un profilakses kontroles centra pārstāve norāda – ar epidemiologiem kopumā sazinājušās 173 daktera Jakovina kontaktpersonas – 93 noteiktas kā augsta riska, kurām jāatrodas karantīnā, savukārt 80 personas noteiktas kā zema riska kontaktpersonas. Pēc aizvadītajās brīvdienās veiktās papildus testēšanas Valmierā atklāti 6 pozitīvi Covid-19 gadījumi.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākā referenta amatu Valmieras mežniecībā. Prasības pretendentiem: nozarei atbilstoša akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība (jebkura līmeņa izglītība mežsaimniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), vēlama pieredze ilgāka par gadu attiecīgajā profesijā vai specialitātē, atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām, precizitāte un augsta atbildības sajūta, labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, stājoties amatā, nepieciešams uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Galvenie amata pienākumi: konsultēt klientus par VMD sniegtajiem pakalpojumiem, operatīvi apkalpot klientus (pieņemt privātpersonu iesniegumus un citus dokumentus atļauju saņemšanai, koordinēt saņemto dokumentu izskatīšanu, atbildes vēstuļu sagatavošanu, izsniegt attiecīgās atļaujas), nodrošināt dokumentu sagatavošanu, apriti un glabāšanu atbilstoši noteiktajai kārtībai, pārzināt un izmantot darba pienākumu veikšanai VMD informācijas sistēmas. Piedāvājam: mēnešalgu no 835.00 - 950.00 EUR (bruto alga), atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā, sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu: personals@vmd.gov.lv (tālrunis uzziņām 26384474). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13. janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: VECĀKAIS REFERENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 40, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri