Valmieras Ziņas

ReTV: Covid-19 tests negatīvs, bet izstrādājušās antivielas – kā tas iespējams? (1)

Simptomi parādījās oktobra beigās, bet testu nodeva tikai novembra sākumā – stāsta Krista, kurai ģimenes ārste nebija pat ieinteresēta nosūtīt uz Covid-19 antigēnu testu, lai noskaidrotu, vai bijusi inficēšanās.

Kristai Pozņakai bijusi temperatūra 37,3. Iedzērusi “Teraflu”. Viņai nebija doma, ka varētu būt inficējusies ar Covid-19. “Nāca vakars – palika sliktāk, gulēju citā istabā, lai draugam to nepielaistu klāt, bet simptomi arvien vairāk parādījās. Galvas sāpes bija vājprātīgas.”

Sieviete bija pārliecināta, ka ir inficējusies. Pirmās saslimšanas pazīmes parādījās 28. oktobrī. Pirmo testu Krista nodeva 3. novembrī, savukārt otru – 12. novembrī. Tātad, pirmo testu Krista nodeva septiņas dienas pēc pirmajiem simptomiem, bet otru – 16 dienas pēc brīža, kad parādījās Covid-19 inficēšanās pazīmes. Taču abi testi bija negatīvi.

“Nu, jā, tas it kā ir dīvaini kaut vai nedēļu, ka esmu slimojusi un man neuzrāda testu, gribētu gan vairāk vainot ģimenes ārsti, jo saka, ka jātaisa pirmajās dienās, kad simptomi parādās, bet tas ir dīvaini – tev ir Covid, bet pēc septiņām dienām tev parāda, ka neesi slims,” pauž Krista.

Īpatnējās situācijas skaidrojumu ReTV Ziņas centās uzzināt Slimību profilakses un kontroles centrā, kur norādīja – mēs neatbildam par testu rezultātiem, tāpēc ar vairāk jautājumiem jāgriežas pie testa veicējiem Centrālajā laboratorijā. Taču arī laboratorijā nespēja sniegt atbildi. Veselības inspekcijā, lai gan iesākumā bija cerīgi noskaidrot, kāpēc abi testi bijuši negatīvi personai ar simptomiem, tomēr atteicās sniegt komentāru, norādot, ka šādu gadījumu dzirdējuši pirmo reizi.

Eksperte, epidemioloģe Anda Ķīvīte Urtāne ReTV Ziņām pauž, ka viens no iemesliem kļūdām ir nepilnības testēšanā. “Nevienam testam nav 100% rādītājs. Ir testi, kuri ir ļoti tuvu, piemēram, ilgu laiku strādāju HIV jomā, ir eksprestesti, kur, no pirksta asinīm uzpilinot dažas pilītes, var noteikt, ir HIV vai nav. Tie ir 99,9%, viens no tūkstoša ir, kuriem ir HIV, bet tests ir negatīvs.”

Epidemioloģe skaidri norāda – ja ir antivielas, tad ir ļoti liela iespēja, ka persona bija inficēta ar Covid-19. 

Pašlaik tiek veikts Covid-19 pētījums Latvijas iedzīvotāju vidū, lai noskaidrotu, kuriem cilvēkiem ir izstrādājušās antivielas. Tiesa, pētījumā piedalās iedzīvotāji, kuri nav vakcinējušies, vai nodevuši Covid-19 antigēnu testu. Jāpiebilst, tas turpināsies līdz marta beigām.

Eksperte Anda Ķīvīte-Urtāne gan atzīmē, – ja cilvēkam ir izstrādājušās antivielas, tas nenozīmē, ka personai nebūtu ieteicams vakcinēties, jo antivielas neveidojas pietiekamā līmenī, lai pasargātu cilvēku no inficēšanās. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Skolnieciņš no sidrabbirzs - 06.03.2021 Atbildēt

  Ar ašiem soļiem tuvojas siltais pavasaris. Ziema jau iet uz beigām. Tik vietām ir vēl saglabājies ziemas aukstums. Pavasarī daba mostas, dzīvība plaukst un zeļ. Pavasaris ir gada cerīgākais un optimistiskākais gadalaiks. Tik diemžēl šogad mūs apbēdina kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss negrib piekāpties. Lai arī kovid-19 sērga kopš 2020. gada 13. marta plosās mūsu mīļajā latvju zemītē, tomēr nepadosimies panikai un saglabāsim sirdī mieru. Ievērosim visus ārkārtējā stāvokļa ierobežojumus. Ievērosim profilaktiskos drošības pasākumus. Lieki nepulcēsimies. Lietosim higiēniskās sejas maskas. Mazgāsim rokas ar ūdeni un ziepēm. Dezinficēsim rokas. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Raudzīsimies ar cerību nākotnē. Vairosim pozitīvo enerģiju sev apkārt. Atvērsim savā mājoklī logu, lai ielaistu Dabas Mātes dievišķo enerģiju tajā. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles. Iedegsim uz galda zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim Dabas Mātes svētību ar sirdi un dvēseli. Dabas Māte ir mūsu mīļotā Dieviete. Viņa ir mūsu Radītāja. Mēs esam viņas bērni. Dabas Māte nekad nepametīs mūs nelaimē. Viņa vienmēr mūs uzklausīs un atbalstīs. Dzīvosim ar ticību sirdīs. Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lai Dabas Māte svēti katru no mums, kas viņai tic! Lai Dabas Māte pasargā mūs no ļauna!
  Ar Dabas Mātes bezgalīgo viedumu, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #ticība #rituāli #lūgšanas #buršanās #saticība #drošība #miers #sidrabbirzs

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri