Valmieras Ziņas

ReTV: Atvērts vēl viens “OPEN Radošais Centrs”; tagad arī Valmierā

Daudzi jaunieši Latvijā saskaras ar emocionālām, fiziskām grūtībām, vardarbību, spriedzi, necieņu ģimenē un citiem apgrūtinājumiem. Visai bieži viņu ikdiena ir meklēt mieru un labsajūtu. Tas ir iemesls, kādēļ arī Valmierā atvērts “OPEN Radošais Centrs”.

Lai arī telpas vēl nav iekārtotas, pavisam drīz jau tajās pusaudžiem būs iespējams pavadīt savu brīvo laiku. “OPEN Radošais Centrs” vadītājs Edijs Klaišis saka: “Mēs esam tikuši pie telpām, kur agrāk bija nakts patversme. Mums ir daudz telpu – garderobe, tualete tepat blakām. Pats vēl īsti neorientējos – tualetes, dušas…”

Šis jau būs Latvijā desmitais “OPEN Radošais Centrs”, kurā uzturēsies riska grupas jaunieši. “Mēs neesam nedz krīzes centrs, nedz dienas centrs, nedz interešu centrs, nedz interešu izglītības centrs. Tas nav noslēpums – mēs esam vispār bez statusa,” saka Edijs Klaišis.

Edijs Klaišis ReTV Ziņām pauž, ka daļai grūtībās nonākušo jauniešu tas ir tieši tas, kas ir nepieciešams – vieta, kas neuzliek saistības ar dienestiem un birokrātiju.

“Pagatavot sev ēst, spēlēt galda spēles. Cenšamies nodrošināt katrā centrā pa spēļu konsolēm, televizoram. Grāmatas, šeit būs arī galda teniss. Vieta atļauj. Tā ir, teiksim tā – drošības saliņa, kur viņi var justies droši un mierīgi,” saka “OPEN Radošais Centrs” vadītājs.

Centra vadītājs vēl piebilst, ka esot aizspriedumaini domāt, ka uz šiem centriem dodas tikai mazturīgi jaunieši – savas dzīves laikā viņš dzirdējis ļoti dažādus stāstus.

Edijs Klaišis: “Mums ir jaunieši, kuri ir no ļoti turīgām ģimenēm, mums ir jaunieši, kas apmeklē mūsu centrus no topa skolām, kas ir reitinga augšgalā. Mēs viņiem nemācām dzīvot, un mēs arī nepārmetam to, ka, ja viņi ir kādreiz kādus podus sagāzuši agrāk.”

Paši jaunieši būs tie, kuri turēs rūpi par centru, to uzkops, iekārtos un glabās centra ārdurvju atslēgas.

“OPEN Radošais Centrs” vadītājs uzsver: “Ir ļoti liela problēma – viņiem sabiedrība neuzticas, uzliekot zīmogu, ka viņi neko nevar. Tā gluži nav, tas ir pierādījies.”

Sabiedriskā labuma organizācijas pārstāve Maija Bērziņa ReTV Ziņām atzīst – šāds centrs daļai jauniešu var būt glābiņš. “Diemžēl riska jauniešiem viņš nav tik populārs, bet pozitīvi ir tas, ka speciālisti viņu zina, un, kad jau kādu laiku notiek darbs ar jaunieti, viņš ir pietiekami motivēts, lai viņš varētu šādu centru apmeklēt, par šāda centra iespējamību, ka tāds pastāv, tiek informēts.”

Maija Bērziņa piebilst – pandēmijas laikā pusaudži saskaras ar vēl smagākiem izaicinājumiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri