Valmieras Ziņas

Pūtēju orķestris “Signāls” aicina uz brīvdabas koncertiem

Šovasar Valmieras Kultūras centra pūtēju orķestris “Signāls” piedalīsies XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI deju svētkos. Gatavošanās svētkiem turpinās, taču šobrīd orķestra galvenā prioritāte ir jūnija trešdienu vakaros gaidāmie brīvdabas koncerti „Trešdienu vakari pilsētas skvērā”, kas jau otro gadu skanēs laukumā pie Valmieras Kultūras centra. Orķestra diriģents Mārtiņš Birnis atzīst, ka ļoti vēlētos, lai brīvdabas koncerti izveidotos kā ikgadēja tradīcija. “Galvenā ideja – vienkārši muzicēt Valmieras iedzīvotājiem un viņus priecēt ar pūtēju orķestra izpildīto mūziku. Pirmajā koncertā, kas norisināsies 6. jūnijā, klausītājus priecēsim ar pasaulē populārām melodijām, savukārt nākamajos koncertos uzstāsies arī bigbends “Valmieras puikas”, kas galvenokārt izpilda džeza mūziku,” saka Mārtiņš Birnis.

Pūtēju orķestrim “Signāls” sezona bijusi ar lieliem izaicinājumiem. Gatavošanās skatei nenoritēja vienkārši. “Izveidojusies tāda interesanta situācija, ka cilvēki grib spēlēt, bet problēmas sagādā regulārs mēģinājumu apmeklējums. Jaunie cilvēki vairs nav tik apzinīgi,” atzīst orķestra diriģents, uzsverot, ka orķestris ir kā vienots mehānisms, kurā katra zobrata darbība ir ļoti svarīga, tieši tāpēc ir svarīgi, ka katrs dalībnieks apmeklē mēģinājumus.

Runājot par kopīgām aktivitātēm ārpus mēģinājumu telpas, Mārtiņš Birnis pastāstīja, ka orķestrim agrāk bijušas dažādas kopīgas aktivitātes un tradīcijas, piemēram, laivu braucieni un koncerti ar citiem orķestriem, kuri noslēdzās ar jautru pasākumu dalībniekiem. “Gribētu, lai mums būtu vairāk šādu kopīgu aktivitāšu, bet viss apstājas pie tādas lietas kā dalībnieku vecums – orķestrī muzicē jaunieši no 13 gadu vecuma un ir vīri, kuriem ir 70. Atrast vienojošu aktivitāti, kas būtu saistoša visiem, ir gana sarežģīti,” atzīst diriģents.

„Nākamā sezona un turpmākie gadi gan orķestrim, gan citiem kolektīviem būs izšķiroši, jo redzēsim, kuri kolektīvi spēj pastāvēt un kuri ne. Ir spēcīga paaudžu maiņa. Jauniešiem vairs nav tik svarīgi nākt kopā un spēlēt, jo ienāk telefonu paaudze. Tiem tik ļoti nav vēlme iesaistīties ārpusmājas aktivitātēs,” skaidro diriģents, piebilstot, ka “Signālam” tieši nākamā sezona būs tā, kurā orķestris tiks veidots tāds, kurā spēlē tikai tie, kuri tiešām to vēlas. Pūtēju orķestris rudenī uzsāks jauno sezonu un būs atvērts jauniem, muzicēt gribošiem dalībniekiem, kurus vieno vēlme spēlēt un iesaistīties vienota mehānisma veidošanā.

Diriģents savam orķestrim novēl izbaudīt gaidāmos svētkus un ticēt katram sev, vienlaikus aicinot ikvienu piedalīties vezuma vilkšanā, jo katrs, kurš spēlē orķestrī, uztur pūtēju tradīciju Valmierā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri