Valmieras Ziņas

Portāla Valmieras Ziņas ’’Nedēļas viesis’’ – Megija Stalberga

Lasīšanas laiks: 3 min

Pēc vērienīgas rekonstrukcijas Jāņa Daliņa stadions un vieglatlētikas manēža durvis vēra 2021. gada vasarā. Latvijas pirmās olimpiskās medaļas ieguvēja vārdā nosauktais stadions ir nacionālas nozīmes sporta būve, kas ir modernākā šāda tipa stadions Latvijā un Baltijā.

Nu jau divas sezonas Jāņa Daliņa stadions kļuvis par mājvietu labākajiem pašmāju vieglatlētiem. Stadionu kā treniņu bāzi iecienījuši arī sportisti no citām kaimiņvalstīm.

Stadionā un manēžā ir iespēja trenēties, kā arī organizēt sacensības 24 vieglatlētikas disciplīnās. Lielākais ieguvums vieglatlētiem ir iespēja pilnvērtīgi aizvadīt darbu gan vasaras sezonā, gan ziemā, jo vieglatlētikas manēža sniedz iespēju aizvadīt treniņus gan skriešanas un lēkšanas, gan mešanas disciplīnu pārstāvjiem.

Mūsu šīs ’’Nedēļas viesis’’ ir Jāņa Daliņa stadiona vadītāja Megija Stalberga

Kas ir lielākais pluss dzīvošanai Valmierā un Valmieras novadā?

Valmieras lielākais pluss ir tās attīstība dažādās nozarēs, plašais piedāvājumu klāsts sociālos pakalpojumos, kultūrā, sportā un izglītībā, un draudzīgā pilsētas vide, veicinot iedzīvotāju labklājību. Pilsēta ar katru gadu kļūst saistošāka jauniem cilvēkiem, kuri redz šeit iespējas uzsākt mācības vidusskolā, studijas augstskolā un veikt pirmos pakāpienus pa karjeras kāpnēm. Nevar nepieminēt, ka visi sniegtie pakalpojumi ir ērti pieejami.

Kas būtu nepieciešams, kā Valmierai un Valmieras novadam būtu jāattīstās, lai šī vieta kļūtu vēl pievilcīgāka?

Noteikti jāpabeidz rekonstrukcijas darbi Valmieras Drāmas teātrī, kas ir nozīmīga sastāvdaļa pilsētas kultūrai. Vajadzētu padomāt par Valmieras Kultūras centru, kurš nav mainījis savus veidolu pēdējos gadus. Ikdienā tur notiek dažādas deju un koru skates, koncerti, balles un pasākumi. Tā vieta ir pelnījusi pārmaiņas. Jāpapildina ar saturu Vecpuišu parks un vecpilsēta, jo tur ir pilsētas vēsture, kodols un nerealizēts potenciāls tūrismā.

2023. gads jau tuvojas pusei, kā gads iesācies Jāņa Daliņa stadionā un kādus būtiskus notikumus tur vēl varam sagaidīt šajā gadā?

Varu teikt, ka 2023.gads Jāņa Daliņa sporta kompleksam ir notikumu pilns. Statistiski mūsu apmeklētāju skaits ir audzis, kā arī viesnīcas nakšņotāju skaits ir palielinājies. Ziemas periodā aizvadījām 12 dažāda līmeņa vieglatlētikas sacensības, paralēli notika treniņu nometnes Latvijas un Lietuvas vieglatlētu izlases sportistiem. Pavasarī norisinājās vairāki semināri kā NORDPLUS projekts treneriem, uzņēmējdarbības hakatoni un Erasmus + projekts “We Play Together”. Turpinam uzturēt un pilnveidojam sadarbību ar Vidzemes augstskolu, Latvijas un Lietuvas Vieglatlētikas savienību, piedāvājot savus pakalpojumus.

Šogad vasarā mums ir saspringts grafiks. Jūnija sākumā Daliņu sporta kompleksā norisināsies Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā nometne “Personības akadēmija”, pulcējot 60 dalībniekus un dažādas sporta personības veselas nedēļas garumā. Vasaras laikā pie mums uz treniņu nometnēm brauks Kauņas sporta skolu “Gaja”, Tallinas, Rīgas un Siguldas vieglatlētu grupas. Pa vasaru treniņu bāzi priekš fiziskās sagatavotības arī izvēlējušies Latvijas Kamaniņu Sporta federācijas izlases sportisti.

Gatavojamies UEFA spēlei, kura notiks jūlijā. Datumi un nianses tiks precizētas jūnija vidū.

Šogad notiks 29.reizi Prezidenta balva vieglatlētikā un ieradīsies visu trīs valstu labākie sastāvi. Būs interesanti skatīties cīņu starp Igauniju, Latviju un Lietuvu.

Jauns projekts ir nometnes  “Vasaras akadēmija”. Nometnes laikā apgūs dažādas ikdienas prasmes, dosies pārgājienos pa pilsētas vidi, veiks orientēšanās uzdevumus Daliņu stadionā un Sajūtu parkā, cilts un komandu veidošana,  sportiskas aktivitātes peldbaseina kompleksā, kā arī virzīsim pozitīvu attieksmi par veselīgu uzturu.

Apkopojot visu, varu teikt, ka daudz plānu un darāmā, bet aiz manis ir spēcīga komanda, ar kuru ir iespējams visu realizēt un kvalitatīvi piedāvāt mūsu pakalpojumus.

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri