Valmieras Ziņas

Pirmdien Vidzemes Augstskolā varēs ziedot asinis

Pirmdien, 28.aprīlī no plkst.10 līdz 14 Vidzemes Augstskolā (ViA) viesosies Valsts asinsdonoru centrs (VADC) un sniegs iespēju iedzīvotājiem ziedot asinis, portāls “Valmieras Ziņas” noskaidroja Valsts asinsdonoru centrā.

Garajās maija brīvdienās asins krājums var samazināties, tādēļ VADC aicina cilvēkus ziedot asinis, lai varētu uzturēt stabilu asins krājumu un ar nepieciešamajiem asins komponentiem apgādāt pacientus ārstniecības iestādēs.

Tomēr pirms asins nodošanas donoriem ir jāpievērš uzmanība saviem ēšanas paradumiem, lai asinis nebūtu hilozas jeb treknas un tās būtu izmantojamas smagi slimo pacientu ārstēšanai.

Pēc VADC speciālistu norādījumiem, vismaz asins nodošanas dienā un dienu iepriekš ir jāēd bez pārmērībām, no pēdējās ēdienreizes līdz asins nodošanai ir jāpaiet vismaz trim stundām, uzturā nedrīkst lietot treknus un neveselīgus produktus. Tāpat pirms asins nodošanas 24 stundu laikā ir jādzer daudz šķidruma – ūdens vai nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas.

Kā norādīja asinsdonoru centrā, pirms asins ziedošanas donora asinīs tiek noteikta asins grupa un hemoglobīna līmenis, savukārt katru reizi pēc asins ziedošanas donora asinis tiek laboratoriski izmeklētas uz vīrushepatīta B (VHB) antigēnu, vīrushepatīta C (VHC) antivielām, HIV I/II antivielām, sifilisa izraisītāja antivielām, ABO grupu un Rh piederību, molekulārajā izmeklēšanā nosakot vīrusu dezoksiribonukleīnskābi – DNS vai ribonukleīnskābi – RNS – VHC RNS, VHB DNS, HIV1/2 RNS.

Donori trīs līdz četru darba dienu laikā pēc asins ziedošanas var uzzināt savu analīžu rezultātus, zvanot pa bezmaksas tālruni 8000 0003.

Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem, savukārt personas ķermeņa svaram ir jābūt virs 50 kilogramiem. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma.

VADC_infografiks_uzturs_un_hiloze

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri